Skocz do zawartości

Pz.Bef.Wg III K czyli mixt egzotyczny 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna robota, jak zawsze. Mam pytanie, jak zrobiłeś sterantenne? Chodzi mi nie tylko o sposób ale też o grubości drucików. Świetnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

Koszyczkiem dowaliłeś i powaliłeś - tak nie można, powinni tego zabronić.

 

Ja tylko się gryzę z jedną kwestią... Dlaczego on jest w Panzergrau?

A w jakim innym kolorze miałby być

 

A teraz drobna aktualizacja wątku - do zabawy dołączają dwaj panowie:

 

IMG_3117.jpg

 

I tu mam bardzo istotne pytanie do kolegów forumowiczów : jakiego koloru wdzianko nosi pan wskazany na poniższym obrazku ?

 

Untitled-1-copy2.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne ludki, skąd pochodzą? co do koloru to perfidne pytanie. piechota zimowe anoraki miała szare, co do czołgistów można się zastanawiać. po kontraście sądząc to jasnoszary albo odcień brązowego może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

śliczne ludki, skąd pochodzą?

„Warrior” z przeróbkami.

co do koloru to perfidne pytanie. piechota zimowe anoraki miała szare, co do czołgistów można się zastanawiać. po kontraście sądząc to jasnoszary albo odcień brązowego może?

 

Odsiecz nadeszła na sąsiednim forum :

 

http://www.thehistorybunker.co.uk/acatalog/greyanorak.jpg

 

http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=194191

 

Niemniej dzięki za podpowiedź .

 

A w jakim innym kolorze miałby być

Wygląda to na zdjęcie z PzGr von Strachwitz ze stycznia 1944, więc...?

No chyba, że te zdjęcia są o rok wcześniejsze (???), ale to chyba niemożliwe.

 

Owszem jak najbardziej możliwe, ale po kolei :

Jeden z panów na fotce to rzeczony v.Strachwitz ale zdjęcie pochodzi nie ze stycznia 44 lecz lutego 1943 z okresu początkowego niemieckiej kontrofensywy na Charków.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Model uważam za ukończony – być może dojdą jakieś kosmetyczne poprawki ale nie wpłyną one znacząco na jego obecny wygląd:

 

IMG_3267.jpg

 

 

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkich komentującym a także tym którzy po prostu tutaj zaglądnęli – zapraszam do galerii!

 

viewtopic.php?f=68&t=35194

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod autentycznym, ogromnym wrazeniem.

Mozna by powiedziec, ze jestem.... wstrząśnięty

To jest niesamowite - jak z takiego bezowego pecefala powstaje miniatura pelzajacego po sniegu czolgu.

A wiesz co mnie w tej miniaturze najbardziej przyprawia o dreszcz?

W Twojej pracowni powstalo cos, co przenioslo mnie do innego wymiaru.... poczulem wiatr, snieg, straszliwie daleko od domu.

I cel tej podróży. Bezsensowny. Beznajdziejny. Te samotne figurki z kazdym swoim krokiem zblizaja sie do smierci.

Tak to sobie wyobrazilem - ublocony pojazd, snieg, zimowy kombinezon... to dziala na wyobraznie.

Stworzyles smutną w gruncie rzeczy historię.

Sam buduje modele w tej skali i potrafie ocenic Twoj kunszt, prezycję i niesamowitą wrazliwosc. Siegnales do zdjec, siegnales po waloryzacyjne zestawy i po mistrzowsku oddales kazdy detal. Kazdy z nich polaczyl sie w trojwymiarowy, malarsko doskonaly obraz i choc jest zastyglym plastikiem oddaje ruch, loskot gasienic i tę przerazajaca pustkę przed tymi samotnymi ludzmi....

Nie bede Ci dziekowal, bo nie robiles tego dla mnie tylko dla swojej frajdy.

Niemniej pragnę Ci powiedziec, ze dlugo wpatrywalem sie w to co budowales i zbudowales i odnajdywalem w tym inspiracje dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem pod autentycznym, ogromnym wrazeniem.

Mozna by powiedziec, ze jestem.... wstrząśnięty ...

Ja też – nie spodziewałem się bowiem iż ta oszczędna, wręcz uboga w środki wyrazu winetka zostanie w ten sposób odebrana i wywoła u widza takie poruszenie ! Jestem wielce z tego zadowolony acz przyznam że intencje me przy jej powstawaniu były o wiele skromniejsze , niemniej opinia ta stanowi dla mnie zachętę do dalszej pracy !

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.