Skocz do zawartości

Su-7 1:72 Modelsvit


Gość Andzin

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewną dozą nieśmiałości donoszę koleżeństwu o pojawieniu sie nowego modelu Su-7 w 1:72

Na razie dostępny tylko na Ukrainie w wersji Su-7BM, ale już jest!!!

Dlaczego z pewną dozą nieśmiałośći?

Modelsvit znam z doskonałego Jak-1b w 1:48, jeśli Su-7 będzie tej samej jakości, to nie ma się o co matrtwić, ale istnieje niebezpieczeństwo, że może być mniej więcej tej jakościm co Su-9/11 A-modelu ... wtedy będzie tylko lepszy niż stare KP, a i to kwestia osobistych preferencji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do tej pory Modelsvit nie miał oficjalnego importera, pojawienie się Jak-1b przeszło u nas bez echa, a to model znacznie lepszy niż Accurate ... no ale może ktoś wpadnie na pomysł, że Su-7 warto sprowadzić? Są przecież firmy, które mają kontakty na Ukrainie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja żeby kupić model Kraza-255 z Ukrainy, musiałem go ściągać ze stanów, bo nikt u nas nie uznał, że ten model wart jest sprzedawania w Polsce...

W sąsiednim wątku Mikele pisze, że zdaje się nikt nie sprowadza z Czech KP ani Bilka.

 

Więc pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku Mikele pisze, że zdaje się nikt nie sprowadza z Czech KP ani Bilka.

Importerem Bilka jest APM MODEL z Lublina, a KP już nie jest z Czech tylko z Węgier i dystrybucji nie ma w Polsce.

Teraz są dwa KP - jedno węgierskie, i to jest właśnie to oryginalne - KP (Węgrzy kupili też prawa do nazwy), oraz czeskie, KOPRO - część dawnego KP, która się odłączyła kilka lat temu. Nie ma praw do nazwy 'KP'. Kiedyś mocno kolaborowali z naszym Mastercraftem, aktualnie działają sami, choć współpraca na linii Prostejow - Wrocław dalej trwa (jednak już nie w takim zakresie jak kiedyś). Firma, która robi przepaki Aoshimy (Shiden) oraz wydaje kalki to właśnie KOPRO, nie KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku Mikele pisze, że zdaje się nikt nie sprowadza z Czech KP ani Bilka.

Importerem Bilka jest APM MODEL z Lublina, a KP już nie jest z Czech tylko z Węgier i dystrybucji nie ma w Polsce.

Teraz są dwa KP - jedno węgierskie, i to jest właśnie to oryginalne - KP (Węgrzy kupili też prawa do nazwy), oraz czeskie, KOPRO - część dawnego KP, która się odłączyła kilka lat temu. Nie ma praw do nazwy 'KP'. Kiedyś mocno kolaborowali z naszym Mastercraftem, aktualnie działają sami, choć współpraca na linii Prostejow - Wrocław dalej trwa (jednak już nie w takim zakresie jak kiedyś). Firma, która robi przepaki Aoshimy (Shiden) oraz wydaje kalki to właśnie KOPRO, nie KP.

Znaczy się jest jedno KP, jest ono węgierskie i nikt tego nie sprowadza, a KOPRO to już zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jest jedno KP, jest ono węgierskie i nikt tego nie sprowadza, a KOPRO to już zupełnie inna bajka.

No nie tak do końca jedno, bo część form jest na Węgrzech, a część w Czechach w KOPRO. Podzielili się. Ale rację masz co do tego, że chyba ani jednych ani drugich nikt nie sprowadza. To wszak daleko. Najłatwiej kupić zdaje się w UK lub Stanach . Tam sprowadzają wszystko.

Z tymi Stanami to była rzecz jasna zgryźliwość z mojej strony (zakupić modele można u producentów chociażby, tyle, że przesyłka z CS to 10Euro), ale niefajnie, że nie można kupić w Polsce modeli czeskich czy węgierskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niefajnie, że nie można kupić w Polsce modeli czeskich czy węgierskich.
Nie ma się co dziwić skoro nawet rodzimego Broplana szybciej się znajdzie w UK niż u nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak do końca jedno, bo część form jest na Węgrzech, a część w Czechach w KOPRO.

No tak ale rozmawiamy o KP, tym od Suczek, a Su teraz Węgrzy mają, ale mniejsza z tym.

Może nikt nie sprowadza z powodu ceny. W Moson było stoisko KP. Pamiętam, że pierwsze co mi się rzuciło w oczy na giełdzie, to Mi-8 w jakimś dziwnym pudełku, więc szybciutko się tam udałem. Po podejściu do stoiska zaczaiłem, że to jest to "nowe" KP. Mi-8 kosztował więcej niż Hobby Boss w Polsce, więc kto to kupi? Chyba, że to była taka "specjalna" cena na Moson.

ale niefajnie, że nie można kupić w Polsce modeli czeskich czy węgierskich.
Nie ma się co dziwić skoro nawet rodzimego Broplana szybciej się znajdzie w UK niż u nas

Pany! Bo nasze piniendze to im śmierdzą, dulary to jest coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niefajnie, że nie można kupić w Polsce modeli czeskich czy węgierskich.
Nie ma się co dziwić skoro nawet rodzimego Broplana szybciej się znajdzie w UK niż u nas

Nie 'szybciej niż u nas', tylko w Polsce się w ogóle nie kupi. Ale to akurat nie jest wina sprzedawców, tylko podejścia producenta. Kiedyś chciałem kupić bezpośrednio, to mnie odesłał do sklepu za granicą. Sklep Martola onegdaj handlował Broplanem, ale się wycofał z tego interesu. Z jakiego powodu - można się domyślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 'szybciej niż u nas', tylko w Polsce się w ogóle nie kupi. Ale to akurat nie jest wina sprzedawców, tylko podejścia producenta. Kiedyś chciałem kupić bezpośrednio, to mnie odesłał do sklepu za granicą.

Swoją drogą bardzo dziwi mnie taki stosunek producenta, do rynku krajowego. Może nie jest to rynek wielki, a kieszenie klientów nie są tak głębokie jak na zachodzie, ale zawsze te parę złotych zarobiłby i w Polsce. Sam miałem kilka Broplanów nabytych właśnie w Martoli, a teraz co? Skoro nie jestem klientem godnym posiadania produktów tej firmy, to nie kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jestem klientem godnym posiadania produktów tej firmy, to nie kupuję

No i słusznie, bo to dziadostwo jest za koszmarne pieniądze. Kupiłem w końcu tego Boeinga w Stanach za 85 $ (wliczając przesyłkę) i nie udało mi się go do dzisiaj zrobić. Katastrofa. Nie twierdzę, że wszystkie modele Broplanu są 'asklejalne', ale sorry, jak mam płacić tyle co za Welsha, to wolę Welsha a nie taki badziew, w którym producent nie potrafi dobrać odpowiedniej grubości polistyrenu (przy modelu tej wielkości to powinno być minimum 3 mm, jeśli nie więcej, a było max. 1,5 mm, przez co poprawne wykonanie jest niemal niemożliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.