Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV Ausf. D / 1:35 / Dragon 6265


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich

Niestety ale zapowiada się na to że nie skończę tego modelu. Wczoraj zbliżałem się do skończenia wierzyczki i okazało się że nie mam jednej ramki na której są elementy jarzma... pisałem do osoby od której dostałem model ale na razie cisza.

Oby tam ramka się odnalazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale pech, miejmy nadzieję że się odnajdzie...albo ktoś może ma odsprzedać niepotrzebne części jarzma. A jak nie to może zrobisz jakąś konwersje z wieżyczką, pójdziesz w sf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz sie wszyscy będą zastanawiali jakie własciwie elementy są potrzebne i jak mają wyglądać.

 

czy to naprawde taki problem znaleść w necie zdjecie wypraski i zaznaczyć częsci których się poszukuje?

Trzeba było sobie warsztat lepiej poczytać to byś wiedział że nie mam dostępu do laptopa... a internet w moim tel jest co najmniej żałosny.

 

Ps. Daniel dokładnie tego brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIMG1957.JPG

CIMG1958.JPG

CIMG1960.JPG

Niestety tu jest tylko jedna z osłon a druga gdzieś wybyła ale usilnie szukam.

CIMG1961.JPG

Janusz to jedyne elementy przodu wieży jakie mi zostały, na dobrą sprawę brak tylko tej jednej osłony bocznej. Lufa tylko w wresji długiej ale jest jarzmo z odbojnikiem ale tylko jednej strony. Daj znać czy chcesz to przytulić.

PS wychodzi na to, że w wariancie jaki został jest tylko jedna osłona na płycie czołowej wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z zestawem od Demoniona można by coś sklecić, brakujący wizjer z polistyrenu, nic skomplikowanego, a być musi na pewno, jeśli masz lufę odbojnik można wykonać dwóch kawałków blachy z puszek po bronkach i dwóch drucików, obejmę lufy też. pomógł bym z wymiarami ale niestety jestem poza domem, ale na pewno ktoś ma na stanie czw,óreczkę i może obmiary podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Janusz ma problemy z laptopem i dostępem do internetu, piszę w jego imieniu.

Potrzebne są dwa ośmiokątne wizjery-tak jak zaznaczyłem na obrazku-oraz kompletne jarzmo.

626522jpgobrazekjpeg687.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Przez moją chorobę nie miałem kiedy iść na pocztę i odebrać kompletnego jarzma... kiedy dzisiaj się zmobilizowałem pomimo iż się nasłuchałem że nadal jestem chory... to w domu czekała już na mnie nie miła niespodzianka.

Okazało się że nie zamknąłem drzwi do pokoju i pies moich rodziców postanowił zrobić rekonesans no i natrafił na niewielkie siły niemieckie... zrzucił je na ziemię i postanowił je zdemilitaryzować... straty w siłach: wieża Pz. IV rozpadła się na kilka elementów a niektóre gdzieś się straciły i górna płyta ma ślady ataku godzilli... żeby nie było to ucierpiał też świeżo umyty i poskładany nashorn cały boczny pancerz plus przednia płyta pogryziona a w niektórych miejscach wygięta.

Jedyne co przeżyło to cała wanna i górny pancerz z Pz. IV ponieważ schła w łazience po malowaniu podkładem.

Mam mega zgryz i kilka rozwiązań... wywalić wszystko do kosza i powyrywać ząbki ukochanemu psiakowi albo spróbować coś z tym zrobić... największy problem jest z tym że pogryzione elementy nie nadają się do niczego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przez moją chorobę nie miałem kiedy iść na pocztę i odebrać kompletnego jarzma... kiedy dzisiaj się zmobilizowałem pomimo iż się nasłuchałem że nadal jestem chory... to w domu czekała już na mnie nie miła niespodzianka.

Okazało się że nie zamknąłem drzwi do pokoju i pies moich rodziców postanowił zrobić rekonesans no i natrafił na niewielkie siły niemieckie... zrzucił je na ziemię i postanowił je zdemilitaryzować... straty w siłach: wieża Pz. IV rozpadła się na kilka elementów a niektóre gdzieś się straciły i górna płyta ma ślady ataku godzilli... żeby nie było to ucierpiał też świeżo umyty i poskładany nashorn cały boczny pancerz plus przednia płyta pogryziona a w niektórych miejscach wygięta.

Jedyne co przeżyło to cała wanna i górny pancerz z Pz. IV ponieważ schła w łazience po malowaniu podkładem.

Mam mega zgryz i kilka rozwiązań... wywalić wszystko do kosza i powyrywać ząbki ukochanemu psiakowi albo spróbować coś z tym zrobić... największy problem jest z tym że pogryzione elementy nie nadają się do niczego :(

Niezłe masz psisko w domu szkoda ze alianci go nie rekrutowali wojna by się skończyła już 1944 a co do modelu to próbuj ratować miałem kiedyś podobny przypadek z tym ze zamiast psa teściowa sprzątając po remoncie postanowiła podkurzać sufit i za pomocą odkurzacza postanowiła nauczyć czołgi latać połowę dało się uratować a drugom polowe musiał mi żona odkupić ale w tym czasie przesiadłem się z 1/72 na 1/35 więc wyszyłem na tym dobrze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta idą. Powiedz rodzicom tak: albo nowe modele albo pies dostaje czerwoną kartkę - jak tu:

 

"- Idymy do mnie - mówi Masztalski do Ecika.

- Przeca u ciebie w domu żona i teściowo, i już jest po północy!

- To co! Chodź i głupio nie godej.

Żona i teściowa witają ich zgięte w pół. Teściowa stawia na stole butelkę, żona zdejmuje Masztalskiemu buty.

- Jezusiczku! - dziwi się Ecik. - Jak ty to robisz, że mosz taki posłuch w domu?

- Wiesz - zaczyna Masztalski - miołech psa. Przychodzę do domu, a tu na dywan narobione. Pokozołech psu żółto kartka. Przychodzę na drugi dzień, a tu zaś narobione. Pokozołech mu drugo żółto kartka. Przychodzę na trzeci dzień, a tu na dywan narobione i jeszcze nalone! Pokozołech psu czerwono kartka i żech obdarł go ze skóry...

- Ale co to mo wspólnego z żoną i teściową? - pyta Ecik.

- Widzisz, one już mają po dwie żółte kartki... "

CYtat: http://potopy.fm.interia.pl/masztal/masztal21.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta idą. Powiedz rodzicom tak: albo nowe modele albo pies dostaje czerwoną kartkę - jak tu:

 

"- Idymy do mnie - mówi Masztalski do Ecika.

- Przeca u ciebie w domu żona i teściowo, i już jest po północy!

- To co! Chodź i głupio nie godej.

Żona i teściowa witają ich zgięte w pół. Teściowa stawia na stole butelkę, żona zdejmuje Masztalskiemu buty.

- Jezusiczku! - dziwi się Ecik. - Jak ty to robisz, że mosz taki posłuch w domu?

- Wiesz - zaczyna Masztalski - miołech psa. Przychodzę do domu, a tu na dywan narobione. Pokozołech psu żółto kartka. Przychodzę na drugi dzień, a tu zaś narobione. Pokozołech mu drugo żółto kartka. Przychodzę na trzeci dzień, a tu na dywan narobione i jeszcze nalone! Pokozołech psu czerwono kartka i żech obdarł go ze skóry...

- Ale co to mo wspólnego z żoną i teściową? - pyta Ecik.

- Widzisz, one już mają po dwie żółte kartki... "

CYtat: http://potopy.fm.interia.pl/masztal/masztal21.html

dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Tak na wstępie... wiem zdjęcia nie należą do genialnych ale aparat słabszy pożyczony od kumpla no i trzeba by było się z nim zaprzyjaźnić

 

Po destrukcyjnej zabawie psiaka mogłem wszystko wywalić, wszystko schować i czekać na lepsze czasy, albo dorobić zniszczone elementu co w moim wykonaniu było by śmieszne... wybrałem całkowicie inną opcję i wyszło coś takiego... to może tyle a czas by pokazać zdjęcia

 

tadam

 

1009115.jpg

1009114y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja wygląda trochę dziwnie, ale czemu nie. Weź teraz jakiś zestaw figurek i obsadź to działo a będzie jeszcze lepiej.

Bardzo podoba mi się malowanie kadłuba. Jak pomalujesz jeszcze detale powinno być super.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja wygląda trochę dziwnie, ale czemu nie. Weź teraz jakiś zestaw figurek i obsadzie to działo a będzie jeszcze lepiej.

Bardzo podoba mi się malowanie kadłuba. Jak pomału jesz jeszcze detale powinno być super.

 

Zastanawiam się Krzysiek nad tym zestawem... http://www.mojehobby.pl/products/German-Tank-Crew-1943-1945-1584234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.