Skocz do zawartości

MiGi-21 od RV Aircraft w skali 1/72.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na plastykowe.pl pojawiła się "zajawka" MiGa-21 MT/SMT, to z prawdziwą przyjemnością mogę poinformować dodatkowo, że będą dalsze, choć data wydania nie jest jeszcze znana. Będą to modele SUPER PROFIPACK (to moja nazwa) albowiem, wszystkie żywice, fototrawionki znajdą się w modelu, a nie w zestawach dodatkowych. UWAGA: do czasu wydania obrazki te mogą ulec zmianie.

2ca290858e52737dmed.jpg

f7f373df7d626865med.jpg

Będą oczywiście dalsze wersje, łącznie z dwumiejscowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena będzie podobna jak za miga-23, to modele raczej furory nie zrobią. Tym bardziej, że przywoitego bisa robi Zvezda.

 

Ale dobry MF, R, PF, PFM, F-13 czy U/US/UM w 1:72 się przyda. I tak, jak pisze RAV, MiG-23 i inne modele z RV Aircraft są do kupienia w Eduardzie we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zvezda jest niezła, ale MF jakoś jej się nie chce zrobić ... Natomiast F-13 Revella raczej trudno będzie przebić - model jest świetny i kosztuje rozsądne pieniądze (no może poprawiając stożek) ... ma jedną wadę - teraz chyba nie jest produkowany.

 

SMT na Modelimex kosztuje 21,5 Euro, w Martoli jeszcze nie wyceniony, ciekaw jestem zawartości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Zezdy jest rzeczywiście niezły, ale jego kadłub,szczególnie w części ogonowej i statecznika pionowego, ma zupełnie fantazyjne linie podziału blach. Mój model został "przerysowany" ( inne przeróbki oraz wiele dodatków do wykonania zostały opisane w artykule w SUPERMODEL 3(12) z 2002 roku).

Nie wątpię, że produkt RV Aircraft będzie najlepszy i tak jak o tym pisałem wszelkie dodatki żywiczne i fototrawione znajdą się w zestawie podstawowym.

ef37a336b05b58c7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

MiG-21bis Zvezdy, który jest bez wątpienia najlepszym z Fishbedów tzw. 3.generacji w tej skali, ma więcej błędów niż tylko brak nitowania - przede wszystkim zupełnie fantazyjne linie podziału blach na kadłubie i stateczniku pionowym, więc RV będzie prawie napewno lepszy. Prawie, bo ze stuprocentową pewnością mogę odpowiedzieć jak będę go miał w rękach i porównam z rysunkami i egzemplarzem w krakowskim muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc RV będzie prawie napewno lepszy. Prawie, bo ze stuprocentową pewnością mogę odpowiedzieć jak będę go miał w rękach i porównam z rysunkami i egzemplarzem w krakowskim muzeum.

 

Biorąc po uwagę fakt, iź RV jest autorem jak dla mnie znakomitych planów m.in. Fischbedów, których jestem szczęśliwym posiadaczem, jestem pewien, że na modelach będzie to miało odzwierciedlenie. Na Floggerach przynajmniej ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dużo sobie obiecuję po tym modelu ... i gdyby tak w przyszłym roku Eduard wypuścił 15-kę i 21... i gdyby jeszcze Trumpeter wreszcie wydał 19tkę (zresztą ktokolwiek, oby dobra była) i jeszcze AZ Model poprawił 17tkę ... ale się qrde rozmarzyłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie ma nic gorszego niż ocenianie modelu po zdjęciach, ale fotki wyglądają więcej niż zachęcająco, widzę tylko jedną rzecz, która mi się nie podoba - kształt przodu kadłuba - chwyt powietrza, no ale może to tylko fotki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
widzę tylko jedną rzecz, która mi się nie podoba - kształt przodu kadłuba - chwyt powietrza, no ale może to tylko fotki ...

 

...bo kadłub to ...powstał na kadłubie naszego ZTS u .Stad i cała sekcja przednia jest taka sama ,a kadłub w miejscu przejscia garbu w zasobnik spadochronu ma te same zniekształcenia.

Jeszcze jedna uwaga, to jakas maniera u Czeskich producentow /vide AZ model Mig-17/ ale duzo czesci jest zakompilowanych z innych zestawów innych producentów , np koła, te niepełne zywcem z KP/ZTS pełne SBS,wciagniki podwozia i przednie kółko Fujimi ,stateczniki poziome plus osłona radaru z zestawów Quickboosta....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.