Jump to content

MiGi-21 od RV Aircraft w skali 1/72.


Recommended Posts

Ponieważ na plastykowe.pl pojawiła się "zajawka" MiGa-21 MT/SMT, to z prawdziwą przyjemnością mogę poinformować dodatkowo, że będą dalsze, choć data wydania nie jest jeszcze znana. Będą to modele SUPER PROFIPACK (to moja nazwa) albowiem, wszystkie żywice, fototrawionki znajdą się w modelu, a nie w zestawach dodatkowych. UWAGA: do czasu wydania obrazki te mogą ulec zmianie.

2ca290858e52737dmed.jpg

f7f373df7d626865med.jpg

Będą oczywiście dalsze wersje, łącznie z dwumiejscowymi.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli cena będzie podobna jak za miga-23, to modele raczej furory nie zrobią. Tym bardziej, że przywoitego bisa robi Zvezda.

 

Ale dobry MF, R, PF, PFM, F-13 czy U/US/UM w 1:72 się przyda. I tak, jak pisze RAV, MiG-23 i inne modele z RV Aircraft są do kupienia w Eduardzie we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

Zvezda jest niezła, ale MF jakoś jej się nie chce zrobić ... Natomiast F-13 Revella raczej trudno będzie przebić - model jest świetny i kosztuje rozsądne pieniądze (no może poprawiając stożek) ... ma jedną wadę - teraz chyba nie jest produkowany.

 

SMT na Modelimex kosztuje 21,5 Euro, w Martoli jeszcze nie wyceniony, ciekaw jestem zawartości ...

Link to comment
Share on other sites

Model Zezdy jest rzeczywiście niezły, ale jego kadłub,szczególnie w części ogonowej i statecznika pionowego, ma zupełnie fantazyjne linie podziału blach. Mój model został "przerysowany" ( inne przeróbki oraz wiele dodatków do wykonania zostały opisane w artykule w SUPERMODEL 3(12) z 2002 roku).

Nie wątpię, że produkt RV Aircraft będzie najlepszy i tak jak o tym pisałem wszelkie dodatki żywiczne i fototrawione znajdą się w zestawie podstawowym.

ef37a336b05b58c7med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, ze nie mialem jeszcze czasu na budowe MF (miala byc konwersja z bis Zvezdy a ostatecznie Fujimi z garbem i statecznikiem Quickboosta). Teraz bede mogl zrobic dobre modele bez wielkiego wysilku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

MiG-21bis Zvezdy, który jest bez wątpienia najlepszym z Fishbedów tzw. 3.generacji w tej skali, ma więcej błędów niż tylko brak nitowania - przede wszystkim zupełnie fantazyjne linie podziału blach na kadłubie i stateczniku pionowym, więc RV będzie prawie napewno lepszy. Prawie, bo ze stuprocentową pewnością mogę odpowiedzieć jak będę go miał w rękach i porównam z rysunkami i egzemplarzem w krakowskim muzeum.

Link to comment
Share on other sites

... więc RV będzie prawie napewno lepszy. Prawie, bo ze stuprocentową pewnością mogę odpowiedzieć jak będę go miał w rękach i porównam z rysunkami i egzemplarzem w krakowskim muzeum.

 

Biorąc po uwagę fakt, iź RV jest autorem jak dla mnie znakomitych planów m.in. Fischbedów, których jestem szczęśliwym posiadaczem, jestem pewien, że na modelach będzie to miało odzwierciedlenie. Na Floggerach przynajmniej ma

Link to comment
Share on other sites

Też dużo sobie obiecuję po tym modelu ... i gdyby tak w przyszłym roku Eduard wypuścił 15-kę i 21... i gdyby jeszcze Trumpeter wreszcie wydał 19tkę (zresztą ktokolwiek, oby dobra była) i jeszcze AZ Model poprawił 17tkę ... ale się qrde rozmarzyłem ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie ma nic gorszego niż ocenianie modelu po zdjęciach, ale fotki wyglądają więcej niż zachęcająco, widzę tylko jedną rzecz, która mi się nie podoba - kształt przodu kadłuba - chwyt powietrza, no ale może to tylko fotki ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
widzę tylko jedną rzecz, która mi się nie podoba - kształt przodu kadłuba - chwyt powietrza, no ale może to tylko fotki ...

 

...bo kadłub to ...powstał na kadłubie naszego ZTS u .Stad i cała sekcja przednia jest taka sama ,a kadłub w miejscu przejscia garbu w zasobnik spadochronu ma te same zniekształcenia.

Jeszcze jedna uwaga, to jakas maniera u Czeskich producentow /vide AZ model Mig-17/ ale duzo czesci jest zakompilowanych z innych zestawów innych producentów , np koła, te niepełne zywcem z KP/ZTS pełne SBS,wciagniki podwozia i przednie kółko Fujimi ,stateczniki poziome plus osłona radaru z zestawów Quickboosta....

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.