Skocz do zawartości

Mig-29A (1/48 Academy) 1 elt nr 111


Boros

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tam jest pole do popisu, powiem Ci że myślę o tym bardzo intensywnie . Malowanie okazjonalne jest też niczego sobie ale chyba zostawię je na model z firmy G.W.H. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to przewiduje co najmniej trzy Mig-29 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zbiornik prawie ukończony zostały drobne poprawki i jak wszystko dobrze pójdzie jutro będzie podkład. Jestem z niego zadowolony pierwszy raz ingerowałem w elementy zestawu w takim stopniu. Do tej pory składałem tak jak przewidywała instrukcja bez żadnych ingerenci. Pewnie dla nie których to będzie trochę śmieszne że mam taką radochę z czegoś tak małego.

 

DSCN0612.JPG

 

DSCN0606.JPG

 

DSCN0603.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik prawie ukończony zostały drobne poprawki i jak wszystko dobrze pójdzie jutro będzie podkład. Jestem z niego zadowolony pierwszy raz ingerowałem w elementy zestawu w takim stopniu. Do tej pory składałem tak jak przewidywała instrukcja bez żadnych ingerenci. Pewnie dla nie których to będzie trochę śmieszne że mam taką radochę z czegoś tak małego. [...]

Nie ty jeden masz radochę z dorobienia kilku drobiazgów we własnym zakresie

Kilka rzeczy podpatrzę na przyszłość bo chęć na takiego Miga jest u mnie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko ma rację - jest tu paru takich, którzy lubią własną dłubaninkę . Zbiornik sprawia bardzo dobre wrażenie. Ciekaw jestem jak będzie po malowaniu. Nie myślisz, że jest ryzyko "przerysowania" spawów? Wypróbuj też na boku, jak drucik będzie wyglądał po wgniotkach dla urealnienia wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mikołaja75 wiesz nie wiem czy mówimy o tym samym. Myślałem nad odkształceniami powierzchni tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Nazwijmy to ''zmęczenie'' jest widoczne na wielu zdjęciach chyba nie pieszczą się za bardzo z tymi zbiornikami. A co do malowania zacznę od podkładu później Preshading czarnym matem,kolor bazowy,Preshading brązowym, i jeszcze raz kolor bazowy. Na razie taki jest plan zobaczymy co wyjdzie z tego. Na jutro plan wygląda tak podkład na zbiornik i kokpit. Przy okazji pytanie bez względu na to w jakim kamo latały nasze Migi kolor kabiny był zawsze ten sam tak? Czyli FS 36375?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o "wgniotkach" miałem na myśli spawy, czyli w przypadku modelu druciki, które można by w różnych punktach potraktować delikatnie małym dłutkiem (śrubokręcikiem) i zobaczyć czy wyjdzie imitacja nieregularnej linii spawu. Same wgniecenia blach zbiorników to już inna historia i nawet w 48 chyba trudna do dobrego wykonania. Tu raczej pozostawiłbym powierzchnię normalną i ewentualnie pokombinował z polerowaniem dla uzyskania wrażenia nieregularnej powierzchni. Przemyśl jeszcze proszę czy nie warto przed podkładem potraktować przestrzeni międzyspawowych rozrzedzonym lakierem bezbarwnym.

PS. To może trochę marudzenie, ale gdybyś zechciał uhonorować Gurewicza poprzez stosowanie wielkiej litery "G" byłbym wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to na bodajże dwóch relacjach z budowy modelu na jakiś zagranicznych stronach. Autorzy tłumaczyli że w przypadku tego drugiego koloru czyli w moim przypadku brązowego można fajnie przygotować powierzchnię pod brudzenie farbami olejnymi, pastelami itd. Pierwszy raz będę tego próbował i szczerz mówiąc nie wiem jak mi to wyjdzie. W miarę możliwości podglądam warsztaty innych modelarzy i staram się dostosowywać do swoich możliwości i wizji które mam na dany model. Ps będzie MiG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzecia i czwarta warstwa, czyli brąz i ponownie bazowy to tylko subtelna mgiełka, wtedy prawdopodobnie będzie efekt zacieku "wżartego" w lakier? Nawiasem łatwo powiedzieć, tylko jeszcze to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że pasy mają byś w odcieniu pomarańczowym przynajmniej tak jest na zdjęciu z pierwszego linku. Jeszcze jedno pytanie, sprawa dotyczy sensora IR czy da się go założyć po sklejeniu kadłuba. Kolega Marcin mnie ostrzegał żebym to zrobił za nim zamknę kokpit, nie bardzo wiem dlaczego? Z tego co widzę to jest to kwestia wymiany kawałka plastiku który już odciąłem na element przejrzysty z Aires.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, sprawa dotyczy sensora IR czy da się go założyć po sklejeniu kadłuba. Kolega Marcin mnie ostrzegał żebym to zrobił za nim zamknę kokpit, nie bardzo wiem dlaczego? Z tego co widzę to jest to kwestia wymiany kawałka plastiku który już odciąłem na element przejrzysty z Aires.

 

Jeżeli korzystasz z zamiennika Airesa, to teraz zetnij tylko ten kawałek plastiku i montować ten nowy możesz kiedy zechcesz. W sytuacji kiedy samemu wykonujemy ten element, bardzo trudno jest dobrze wszystko dopasować jeśli nie mamy dostępu od wewnątrz. Nie mało się napracowałem nad tym właśnie przez to, że miałem ograniczone pole manewru, raz nawet wytłoczona kopuła wpadła mi do środka i już nie raczyła wylecieć z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię Airesa, już mi poprawiłeś humor jutro złożę kadłub i praca trochę ruszy do przodu. Zrezygnuję z wnęk podwozia te wszystkie dodatki za dużo mnie kosztują dołożę przewody i to na tyle. Dolne wloty powietrza robisz w pozycji zamkniętej czy otwartej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Próbowałem coś stworzyć w ciągu ostatnich dwóch godz i nie byłem do końca zadowolony, jeśli nic nie ma na rynku to będę zmuszony jednak coś sam wyrzeźbić. Tak przy okazji ma ktoś fotki tego urządzenia zrobione z bliska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest tam element o który się rozchodzi tylko nie wiem z jakiego zestawu pochodzi.

 

Z zestawu MiG-29A Limited Edition od Eduarda. A samemu jak próbowałeś ten element wykonać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.