Skocz do zawartości

"Reklamacja" 1:35


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak obiecałem w wątku Mercedesa 170V, prezentuję dzisiaj dioramkę której jednym z elementów jest właśnie tamten Mercedes.

Scenka przedstawia warsztat samochodowy z końca lat czterdziestych XX wieku. Oprócz mercedesa jest tu również Opel Kapitan z ICM-u i BMW R75 z zestawu chyba (?) MB oraz figurki z ww firm.

Oprócz ww. modeli i figurek reszta jest "hand made".

Zdjęcia (a jest ich sporo, bo diorama ma słuszne wymiary) są różne jakościowo. Przepraszam, ale coś ostatnio światło mi szwankuje.

Zapraszam do galerii:

 

IMGP3965.jpg

 

IMGP3851.jpg

 

IMGP3850.jpg

 

IMGP3848.jpg

 

IMGP3853.jpg

 

IMGP3859.jpg

 

IMGP3857.jpg

 

IMGP3856.jpg

 

IMGP3855.jpg

 

IMGP3854.jpg

 

IMGP3868.jpg

 

IMGP3866.jpg

 

IMGP3863.jpg

 

IMGP3862.jpg

 

IMGP3861.jpg

 

IMGP3880.jpg

 

IMGP3875.jpg

 

IMGP3872.jpg

 

IMGP3871.jpg

 

IMGP3870.jpg

 

IMGP3994.jpg

 

IMGP3884.jpg

 

IMGP3882.jpg

 

Jeżeli Wam się jeszcze nie znudziło, to może parę detali?

 

IMGP3964.jpg

 

IMGP3960.jpg

 

IMGP3867.jpg

 

IMGP3865.jpg

 

IMGP3977.jpg

 

IMGP3975.jpg

 

IMGP3973.jpg

 

IMGP3966.jpg

 

IMGP3989.jpg

 

IMGP3988.jpg

 

IMGP3987.jpg

 

IMGP3986.jpg

 

IMGP3985.jpg

 

IMGP4006.jpg

 

IMGP4004.jpg

 

IMGP4002.jpg

 

IMGP3998.jpg

 

IMGP3990.jpg

 

Uff To byłoby na tyle.

Do zobaczenia w Katowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż całość jest piękna. Tylko są jakieś farfocle na zbliżeniu tego Opla. I nie wiem czy w tamtym czasie były używane metalizery do malowania karoserii. Całość jest fajna, zwłaszcza te smaczki, typu wiertarka czy kwiatek na parapecie w oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Imek stary druchu, a gdzie ty wypatrzyłeś tam lakier metalik??? Opel jest granatowy zwykły błyszczący.

Natomiast co do paprochów, macie rację. Tyle co odkurzony do zdjęć, a i tak zanim wszystko poukładałem do foto znowu nałapał dziadostwa. Ale to chyba wina suchego powietrza w mieszkaniu, wszak kaloryfery pracują .

Na szczęście w realu nie ma szans ich zobaczyć.

Natomiast co do drutów, to mam dylemat.

Miały być, ale jeżeli zamontuję druty, to nie zdejmę dachu :(.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna dioramka

Niemalże na każdym zdjęciu jest coś co przykuwa uwagę i każe oglądać dalej i dalej...

Robiłeś to na podstawie jakiegoś zdjęcia, czy różnych zdjęć? Czy po prostu, zagoniłeś wyobraźnię do pracy

 

Dodrukuj numery rejestracyjne do autka i motoru. Praca niewielka, a poprawi się realizm.

 

No i obstawiam, że wkrótce któreś ze zdjęć zagości na pierwszej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna scenka, fajny klimat

tak jakby każda opowiadała inną historię jak butelka na stole czy motocykl w trawie. i też mam swoją ulubioną - właśnie z tych słabszych jakościowo;)

 

za hand made SZACUN!!!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie, dziękuję

Sprawa plakatów. Zwróćcie uwagę, że te plakaty to przedwojenne raczej są . Tak polskie jak i zagraniczne. Ja tak sobie myślę, że po prostu wróciły na swoje miejsce po wojennej zawierusze.

Zawsze to podnosi ego właściciela .

Seine .

Na samochodzie będzie rejestracja, natomiast na motocyklu nie bo on jeszcze "bezpański".

Cała scenka to wytwór mojej wyobraźni, aczkolwiek oparty na wspomnieniach z lat 60 i początku 70 gdy takich warsztacików było sporo.

Mam taką prośbę. Pomóżcie mi skomponować szyld który by wisiał na ścianie budynku.

Chodzi o to by treść i forma odpowiadała tamtym czasom.

P.S.

Imek, kolor Opla to Pactra A3 Royal Blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie opowiedziana historia . O smaczkach typu pistolet do malowania, facet przy imadle (ten z wiaderkiem też fajny), czy też kanał założony deskami, przedmówcy już pisali, więc się nie będę powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.