Skocz do zawartości

KW 1 HOBBY BOSS 1/48


niemcy3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja cierpliwy nie jestem a kleje :P

 

Ale to jest masakra, gąsienice... o nie, cały model jest do wyrzucenia bo i my byśmy musieli się namęczyć żeby go do stanu jako takiego przywrócić.

Mam do Ciebie, niemcy3 parę pytań, tylko odpowiedz na każde:

1. Dlaczego nie słuchasz porad starszych kolegów i nie mów, że jest inaczej, bo nie widać tego.

2. Dlaczego nie patrzysz do instrukcji, chodzi chociażby o gąsienice...?

3. Gdzie Ci tak śpieszno?

4. Po co wstawiasz zdjęcia na których nic nie widać?

5. I dlaczego każdą odpowiedź na czyjąś wypowiedź walisz w 10 postach pod sobą zamiast umieścić w jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpliwy nie jestem a kleje :P

 

Ale to jest masakra, gąsienice... o nie, cały model jest do wyrzucenia bo i my byśmy musieli się namęczyć żeby go do stanu jako takiego przywrócić.

Mam do Ciebie, niemcy3 parę pytań, tylko odpowiedz na każde:

1. Dlaczego nie słuchasz porad starszych kolegów i nie mów, że jest inaczej, bo nie widać tego.

2. Dlaczego nie patrzysz do instrukcji, chodzi chociażby o gąsienice...?

3. Gdzie Ci tak śpieszno?

4. Po co wstawiasz zdjęcia na których nic nie widać?

5. I dlaczego każdą odpowiedź na czyjąś wypowiedź walisz w 10 postach pod sobą zamiast umieścić w jednym?

 

 

 

Praktycznie nie dajcie mi żadnych rad,

Patrzę do instrukcji.

Sam nie wiem

Nie wiedziałem ze to zdjęcie jest aż takiej złej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie dajcie mi żadnych rad,

To zdanie tu już zakrawa na bezczelność... dostajesz rady w każdym swoim warsztacie (teraz chyba już szóstym) od wielu doświadczonych modelarzy i masz je za nic. W twoich wątkach warsztatowych napisano ci już chyba wszystko co było możliwe na tym etapie, a co już wielokrotnie było pisane w internecie. Wszystkie wskazówki masz podane jak na tacy i nadal robisz dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci dam radę!Zacznij od czytania poradników oraz obejrzyj sporą ilość tutoriali i dopiero chwyć za model.A jak masz z czymś problem i wątpliwości co do instrukcji i nie wiesz jak to lepiej zapytaj forumowiczów zanim przykleisz element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu "Nie dajecie mi żadnych rad" musiałem wyjść z domu na świeże powietrze i się wyszaleć. Człowieku masz porady praktycznie w każdym poście. Jak to ktoś wcześniej pisał układaj puzzle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Praktycznie nie dajcie mi żadnych rad,

Patrzę do instrukcji.

 

Młody kolego, dam Ci radę: Klej modele, Klej modele i jeszcze raz klej. Tylko w ten sposób zdobędziesz umiejętności i doświadczenie. Nie musisz od razu pokazywać na forum.

Miej oczy otwarte, oglądaj warsztaty tych co budują lepiej, tam podglądaj, zadawaj pytania co i jak. Na pewno powiedzą. Podglądaj i kompletuj sobie trochę narzędzi; dobry skalpel, papier ścierny o różnej gradacji, od mamy pożycz polerkę do paznokci. Z czasem sam zobaczysz co Ci jest niezbędne.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj może weź się za pojazdy cywilne a pancerkę zostaw na lepsze czasy.

Pojazdy cywilne? Zajrzyj do działu pojazdów cywilnych i powiedz mi dlaczego niby ma się za nie wziąć? Tam już niczego nie ukryjesz pod błotem. Myślisz że jeśli problem stanowi dla niego posklejanie modelu i pomalowanie stosując się do wypisywanych po raz już chyba nie nasty a dziesiąty rad, to poradzi sobie np z polerowaniem lakieru? Tu nie chodzi o to czy to będą modele cywilne, pancerka, lotnictwo, okręty czy cokolwiek innego, tylko o zastosowanie się do podstawowych porad, nabranie jakiegoś dystansu.

Na pewno powiedzą.

Już powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy co mają dzieci to wiedzą że ten wiek jest okresem buntu i nasze wskazówki to jest ja rzucanie grochem o ścianę, jak się chłopak sam nie zmobilizuję to możemy tu 500 wątków z poradami napisać i tak to nie przyniesie wymiernych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powiedzieli.

Czyli co? Jak zada Ci pytanie w Twoim warsztacie to nie odpowiesz?

EOT.

Oczywiście że odpowiem i z chęcią pomogę, nie o to mi chodziło, źle mnie zrozumiałeś. Tutaj problem jest taki, że to samo jest powtarzane od 6 warsztatów, od kilkunastu stron dyskusji i nie przynosi to żadnego skutku, a mówimy o najbardziej podstawowych sprawach które zostały już wielokrotnie wyjaśnione, a w odpowiedzi dowiadujemy się, że nie udzielamy żadnych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemcy3!

 

jak ogladam Twoj model, czytam Twoje wypowiedzi i to co pisza modelarze-p....rofesjonalisci to musze Ci powiedziec jedno.

Jestes dobrym modelarzem a porady jakie tutaj dostajesz choc plyna z dobrego serca nie zawsze sa napisane zrozumiale. Nawet ja, stary modelarz malo co z nich zrozumielem.

Ciesze sie, ze pracujesz nad kolejnym modelem i idzie Ci niezle. Kilka potkniec jeszcze nie swiadczy o calosci Twojej pracy, ktorej przeciez jeszcze nie zakonczyles.

 

Jesli moge Ci cos zaproponowac.....

Zbuduj ten model tak jak potrafisz i ciesz sie jak teraz kazda chwila jaka z nim spedzasz. Wiecej sie nauczysz budujac go do konca o nic nie pytajac. Sam do wszystkiego dojdzesz bo juz widac jak wiele sie nauczyles!

Moim zdaniem jestes swietny, dobrze Ci idzie i pracuj dalej.

A jak juz skonczysz ten model napisz do mnie na pv.

Jesli chcesz wspolnie wybierzemy model i kogos, kto bedzie Ci pomagal w jego budowie.

Od poczatku do konca doswiadczony modelarz bedzie Ci podpowiadal co i jak zrobic aby bylo jeszcze lepiej. OKej? Model zrobisz samodzielnie, ale ktos czasem cos Ci zasugeruje. Podoba Ci sie moj pomysl?

Pokazemy wszystkim na co Cie stac!

A stac Cie na wiele - co juz w kilku warsztatach udowodniles.

Wielu tak pisze do Ciebie .... bo Ci zazdrosci. Tak., tak. Zazdrosci Ci, ze masz 13 lat i ze modelarstwo, ze wszystkimi jego tajemnicami i frajda jest jeszcze przed Toba.

Oni jak mieli 13 lat nie potrafili budowac modeli tak jak Ty i to ich najbardziej denerwuje!

Pokazuj kolejne fotki i jedz do przodu! Gazu!

CZOŁ(G)IEM!!!!!

Gerard (Azazello)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemcy3!

 

jak ogladam Twoj model, czytam Twoje wypowiedzi i to co pisza modelarze-p....rofesjonalisci to musze Ci powiedziec jedno.

Jestes dobrym modelarzem a porady jakie tutaj dostajesz choc plyna z dobrego serca nie zawsze sa napisane zrozumiale. Nawet ja, stary modelarz malo co z nich zrozumielem.

Ciesze sie, ze pracujesz nad kolejnym modelem i idzie Ci niezle. Kilka potkniec jeszcze nie swiadczy o calosci Twojej pracy, ktorej przeciez jeszcze nie zakonczyles.

 

Jesli moge Ci cos zaproponowac.....

Zbuduj ten model tak jak potrafisz i ciesz sie jak teraz kazda chwila jaka z nim spedzasz. Wiecej sie nauczysz budujac go do konca o nic nie pytajac. Sam do wszystkiego dojdzesz bo juz widac jak wiele sie nauczyles!

Moim zdaniem jestes swietny, dobrze Ci idzie i pracuj dalej.

A jak juz skonczysz ten model napisz do mnie na pv.

Jesli chcesz wspolnie wybierzemy model i kogos, kto bedzie Ci pomagal w jego budowie.

Od poczatku do konca doswiadczony modelarz bedzie Ci podpowiadal co i jak zrobic aby bylo jeszcze lepiej. OKej? Model zrobisz samodzielnie, ale ktos czasem cos Ci zasugeruje. Podoba Ci sie moj pomysl?

Pokazemy wszystkim na co Cie stac!

A stac Cie na wiele - co juz w kilku warsztatach udowodniles.

Wielu tak pisze do Ciebie .... bo Ci zazdrosci. Tak., tak. Zazdrosci Ci, ze masz 13 lat i ze modelarstwo, ze wszystkimi jego tajemnicami i frajda jest jeszcze przed Toba.

Oni jak mieli 13 lat nie potrafili budowac modeli tak jak Ty i to ich najbardziej denerwuje!

Pokazuj kolejne fotki i jedz do przodu! Gazu!

CZOŁ(G)IEM!!!!!

Gerard (Azazello)

 

A zaglądałeś na warsztat trójki? Co tu jest do zazdroszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega cię jeszcze o coś pytał zdaje się...

5. I dlaczego każdą odpowiedź na czyjąś wypowiedź walisz w 10 postach pod sobą zamiast umieścić w jednym?

 

W prawym dolnym rogu każdego własnego postu jest taki przycisk ZMIEŃ...

Pchasz się na forum, a nie umiesz z niego korzystać

 

...o żeśmy się z drugim Grześkiem spisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś postęp jednak widać, nie za duży ale jest.

Malowanie trochę lepsze niż poprzednio ale nadal widać niedomalowania - na gąsiennicach. Musisz jeszcze sporo poćwiczyć.

Koledzy dobrze radzili by posklejać cały kadłub (bez kół i wieży) a dopiero potem pomalować.

Nadal miejsca po odcięciu elementu od ramki nie są dostatecznie oszlifowane, postaraj się nad tym popracować bo to niestety nie przydaje uroku modelowi.

Na wachaczach widać ślady łączenia formy - dość wyraźne krawędzie, które powinny być wygładzone.

Koła nie są przyklejone idealnie ale lepiej niż w T-54.

Jeśli masz wątpliwości jak coś zrobić to zapytaj przed sklejeniem, pokaż jak obrobiłeś element zanim zostanie on przyklejony i poprawki staną się zbyt trudne do zrobienia.

 

Jeszcze uwaga do zdjęć - poćwicz z innymi ustawieniami modelu, np pod innymi kątami.

Np jeśli pokazujesz przymierzone gąsiennice na modelu to spróbuj ustawić model lekko bokiem tak by widać było jak te gąski układają się na kołach a jednoczesnie by widoczne były także ich górne powierzchnie.

 

Podglądaj warsztaty innych modelarzy i zastanów się co mógłbyś od nich zaczerpnąć.

 

Powodzenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.