Skocz do zawartości

KW 1 HOBBY BOSS 1/48


niemcy3

Rekomendowane odpowiedzi

No a kiedy mamy oceniać - w galerii? Malujesz już kolejny model a błędy ciągle te same. Nie mamy zamiaru cię zniechęcić do pracy a wręcz przeciwnie - zmotywowac do lepszego działania. Po co ta agresja?

Zadam więc pytanie. Czy do końca projektu masz zamiar jakoś poprawić te zacieki? Ja nie znam się na malowaniu pędzlem, ale już zdążyłem się naczytać w podobnych tematach że lepiej malować kilka warstw rzadką farbą niż jedną grubą. A najlepiej to najpierw go sklej a za malowanie weź się na końcu. Tylko nie przyklejaj kół bo potem bedzie ci ciężko z gąsienicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ze względu na fakt, że w ogóle nie przyjmujesz porad od bardziej doświadczonych modelarzy nie wiem czy jest sens coś pisać skoro i tak 1, 2, 3 warsztat wygląda tak samo, czyli babole, "gluty" jak pisał nasz przedmówca. Ale cóż, działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz szpachlę,klej modelarski,papier ścierny (podstawowe materiały kosztujące w porywach 50zł)?Pytam,bo zanim tego nie nabędziesz to nie ma chyba sensu udzielać się w temacie.Czy ty nie masz chęci osiągnięcia poziomu,który Ci się podoba? Ja mam jakiś ideał,może nie wychodzi mi to jak bym chciał ale staram sie coś zmieniać - niestety u Ciebie tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega niemcy3 - jak mniemam - dobrze się bawi, wie jak nas podpuścić, znów warsztat i znów formalna prośba o rady. Kto znajdzie "dziesięć różnic" pomiędzy dotychczasowaymi warsztatami? Za trzy dni admin warsztat wyczyści, za cztery pojawi się warsztat nowy z nową prośbą. Szkoda, że niektóre zdolne dzieciaki nie są w stanie sobie kupić tych modeli...

A może chodzi o bicie rekordu - za którym postem użytkownikom puszczą nerwy..?

Proponuję porad i opinii udzielać np. dopiero po 10-tej AKTUALIZACJI, o ile takowa nadejdzie...

Albo niech kolega jasno określi - PO CO PROSI O RADY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kolejny model spier.......teraz znowu kara cos tam wywali większość postów bo najeżdżamy na młodego

kolego odpuść sklejanie i lepiej układaj puzzle może to nauczy Cię cierpliwości...

osobiście jak ognia będę unikał Twoich warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dobrze to nie wygląda choć chyba nieco lepiej niż poprzednio. Malowanie nadal kuleje, nadal farba nie jest dostatecznie rozcieńczona albo nakładasz kolejne warstwy zanim poprzednie solidnie wyschną. Może pokusiłbyś się o zmycie farby i ponowne pomalowanie ?

Ogniwkowe gąski można dla wygody najpierw posklejać w większe segmenty a dopiero później przykleić je do modelu. I tak segment dolny można skleić na jakimś płaskim podłożu. Segment górny będzie trudniejszy bo trzeba odwzorować załamania tam gdzie są koła podtrzymujące. Caly czas trzeba to wszystko przymierzać aby pasowało do układu jezdnego. Mając te segmenty gotowe skleja się je potem w całość już na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz szpachlę,klej modelarski,papier ścierny (podstawowe materiały kosztujące w porywach 50zł)?Pytam,bo zanim tego nie nabędziesz to nie ma chyba sensu udzielać się w temacie.Czy ty nie masz chęci osiągnięcia poziomu,który Ci się podoba? Ja mam jakiś ideał,może nie wychodzi mi to jak bym chciał ale staram sie coś zmieniać - niestety u Ciebie tego nie widać.

Tak posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega niemcy3 - jak mniemam - dobrze się bawi, wie jak nas podpuścić, znów warsztat i znów formalna prośba o rady. Kto znajdzie "dziesięć różnic" pomiędzy dotychczasowaymi warsztatami? Za trzy dni admin warsztat wyczyści, za cztery pojawi się warsztat nowy z nową prośbą. Szkoda, że niektóre zdolne dzieciaki nie są w stanie sobie kupić tych modeli...

A może chodzi o bicie rekordu - za którym postem użytkownikom puszczą nerwy..?

Proponuję porad i opinii udzielać np. dopiero po 10-tej AKTUALIZACJI, o ile takowa nadejdzie...

Albo niech kolega jasno określi - PO CO PROSI O RADY?

Mikołaj 75 ja was nie podpuszczam mi naprawdę zależy na waszych radach bo wiem ze go... Wiem o modelarstwiem a. To ze wyjdzie mi glut z farby zdarza sie trzeba iść dalej

Ps nie chodzi mi o szarpaniny waszych nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kolejny model spier.......teraz znowu kara cos tam wywali większość postów bo najeżdżamy na młodego

kolego odpuść sklejanie i lepiej układaj puzzle może to nauczy Cię cierpliwości..

 

osobiście jak ognia będę unikał Twoich warsztatów

 

 

 

Daj spokój nie unikaj ich nie o to mi chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję pactrą tylko taka marka farb jest w moim sklepie modelarskim.

 

Pactrę rozcieńcz wódką taką najtańszą,spróbuj 1 część farby na 1 część wódki tylko nie lej do słoiczka a w oddzielnym pojemniku ,nakładaj dwie ,trzy cieniutkie warstwy.Pactra dobrze nakłada się pędzlem i takie gluty nie maja prawa wyjść ,chyba że nakladasz prosto ze słoiczka i rozpuszczają sie warstwy pod spodem bo dobrze nie wyschły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem,że 13. Znowu 4 strony a postęp zerowy. Do mycia kup zmywacz wamodu albo clenux lub dot 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj go więc, sklej ładnie a zanim zaczniesz malowanie weź kawałek plastikowego pudełka lub jeden z tych nieszczęsnych wraków (też go najpierw umyj) pomaluj to i pokaż na forum. Powiemy ci czy możesz malować czy jeszcze potrenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.