Skocz do zawartości

KW 1 HOBBY BOSS 1/48


niemcy3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No cóż szósty warsztat pewnie tego posta znowu ktoś usunie ale masz wskazówki

czytaj instrukcję moztażu

starannie wycinaj z ramek elementy i STARANNIE je oszlifuj z naddatków

używaj kleju z umiarem i lepiej 10razy przymierz zanim przykleisz

biorąc pod uwagę Twoje ostatnie warsztaty mam nadzieję że porady (nie moje ) weźmiesz sobie do serca...chociaż mam wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka, żebyś odłożył ten model na później. Niestety raczej okaże się zbyt skomplikowany. Bynajmniej nie jest to złośliwość. Po prostu warto niknąć rozczarowania z rezultatów i przycinek starszych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... prawdopodobnie kolejny zmarnowany model...

Ale obym się mylił ;) Słuchaj rad, czas najwyższy, jeśli chcesz, żeby Twoje modele jakoś wyglądały. Bo my naprawdę mamy dużą, ale ograniczoną cierpliwość.

Niedługo bd aktualizacja,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile model jeszcze nie sklejony. Ja wycinam części z ramek takim czymś

 

1305142261261_1.jpg

 

Następnie odcinam skalpelem nadlewki jak najbliżej elementu a następnie szlifuję papierem ściernym oraz pilnikami.Mogą być takie jak do paznokci byle nie za wielka gradacja,bo porobią Ci się rysy. Szlifuj papierem 800, wykańczaj papierem o gradacji 1000. Zanim przykleisz sprawdź jak dany element pasuje ew popraw. Z tego co czytałem w poprzednich warsztatach kleisz wszystko na klej CA. Jeśli tak to zostaw go do blach a zainwestuj w modelarski klej do polistyrenu. To tyle z moich rad. Więcej niech wypowiadają się lepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to patrz w instrukcję jak coś przyklejasz i bądź cierpliwy. Nie musisz skleić modelu w jak najkrótszym czasie, a masz to zrobić jak najdokładniej. Takie cążki czy ucinaczki boczne jak pokazał Grzesiek to rzeczywiście świetna sprawa, do obrabiania części kup sobie papier ścierny i pilniki iglaki. Rady dostajesz w każdym kolejnym warsztacie który zakładasz, poza tym w internecie to wszystko zostało już opisane naprawdę wiele razy. Teraz musisz się do nich zastosować, najwyższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo farby dajesz!

Odsączaj pędzel o rant słoiczka czy puszki farby i używaj jej mało bo lepiej zawsze gdzieś poprawić i dociągnąć niż by miało być za dużo farby.

I SIĘ NIE ŚPIESZ!Modelarstwo to nie wyścigi.Jak posłuchasz rad to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile model jeszcze nie sklejony. Ja wycinam części z ramek takim czymś

 

1305142261261_1.jpg

 

Następnie odcinam skalpelem nadlewki jak najbliżej elementu a następnie szlifuję papierem ściernym oraz pilnikami.Mogą być takie jak do paznokci byle nie za wielka gradacja,bo porobią Ci się rysy. Szlifuj papierem 800, wykańczaj papierem o gradacji 1000. Zanim przykleisz sprawdź jak dany element pasuje ew popraw. Z tego co czytałem w poprzednich warsztatach kleisz wszystko na klej CA. Jeśli tak to zostaw go do blach a zainwestuj w modelarski klej do polistyrenu. To tyle z moich rad. Więcej niech wypowiadają się lepsi.

 

Lepszy nie jestem, ale poradzę tylko koledze niemcy3, żeby uważał przy wycinaniu elementów z ramek cążkami widocznymi na zdjęciu, bo mogą się złamać. Wycinaj tylko te większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez go odłóż bo nie dasz sobie rady ,nie potrafisz dobrze obrobic czesci ,pomalowac a chcesz gąski sklejac z pojedyńczyc ogniw ?

A ile ty mnie znasz co??? A po 2 nie oceniają ze nie dam rady bo jak widać już go zacząłem i daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Kolego ciągle "skręcasz w lewo zamiast jechać prosto "

dalej nie słuchasz porad kolegów którzy zjedli zęby na modelarstwie

ja też CIĘ nie znam ale naprawdę nic nie kosztuje przeglądnąć tematy

na forum jak budować ,malować .

Spróbuj na tańszych i prostych modelach

pozdrawiam arni44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Kolego ciągle "skręcasz w lewo zamiast jechać prosto "

dalej nie słuchasz porad kolegów którzy zjedli zęby na modelarstwie

ja też CIĘ nie znam ale naprawdę nic nie kosztuje przeglądnąć tematy

na forum jak budować ,malować .

Spróbuj na tańszych i prostych modelach

pozdrawiam arni44

Ten model dostałem na imieniny a poza tym nie jest taki trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.