Skocz do zawartości

PZL Mi-2 URP-G HB+INTECH+PART(wyd. II, poprawione)


Steve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie !! Po małych poprawkach wracam do tematu. Chciałbym podziękować za wszystkie cenne uwagi, które dotyczyły tego modelu i ogólnie zestawu Hobby Boss. Jak słusznie zauważono, zestaw charakteryzują niedociągnięcia, które rzucają się w oczy, ale często bywa tak, że dopiero po zbudowaniu. Najważniejszym błędem i, niestety, chyba nie nadającym się do poprawki w ramach zestawu, jest za duża głowica wirnika. Jedynym wyjściem z tej trudnej sytuacji jest zaadoptowanie tej z INTECHU, która po nieznacznych przeróbkach, nadaje się, powiedzmy, prawie idealnie. Pierwszym moim osobistym błędem było to, że w pośpiechu przykleiłem dwa małe reflektory w nosku kadłuba, co jest niezgodne z oryginałem tej wersji, a drugim, przesunięte pola szachownicy na prawej burcie kadłuba (moje niedopatrzenie)– tu cenna uwaga jednego z kolegów forumowiczów. Ogólnie, jak zauważyliście wcześniej, szachownica ma niewymiarowe pola w stosunku do oryginału. Postanowiłem już jej nie ruszać, bo mogłoby to spowodować pewne komplikacje i zepsuć cały efekt. Serdeczne podziękowania dla Adama za „kalki”, dzięki którym mogłem zmodyfikować numer boczny na belce ogonowej i napis „UWAGA ŚMIGŁO”. Modyfikacja, oprócz głowicy wirnika, objęła również zaślepki na wloty powietrza i wstążki ostrzegawcze zawieszone na nich. W planie były jeszcze pokrowce na łopaty wirnika głównego. Nawet je zrobiłem, ale nie jestem osobiście do końca przekonany, czy uzupełniać nimi model. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za cenne uwagi.

DSC_0069.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0065.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0057.jpg

DSC_0072.jpg

DSC_0074.jpg

DSC_0075.jpg

DSC_0082.jpg

DSC_0088.jpg

DSC_0091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknego maleństwa.Oczywiście pokrowców na łopaty nie zakładaj , bo szkoda je zakrywać, a poza tym przy załadowanych wyrzutniach,nawet zaślepki na wlotach to moim zdaniem za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że nie spocząłeś na laurach, wbrew pewnym sugestiom, i wprowadziłes zmiany.

Wielkie brawa zarówno za efekt końcowy, jak i pozytywne podejście do naszej konstruktywnej krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Budowniczego i brawa dla forumowych speców o polskich wiropłatów.

Piękny "plemnik". Może i ma jeszcze kilka błędów, ale ogólnie jest bardzo przyjemny w odbiorze. Naprawdę cieszy oko.

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre słowa. Budując kolejne wersje "dwójki" postaram się już nie popełnić tylu gaf, ale oczywiście wszelkie sugestie z Waszej strony będą jak najbardziej na miejscu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.