Skocz do zawartości

Dwaj bracia (Tygrys P,Ferdinand)1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mirek na razie mam problem z drobnymi i wielkimi . Może z ilością ćwiczeń z blachami się to zmieni. Na razię się uczę na boczku.

 

Takie tam drobiazgi. W sobotę nie polepię,bo mnie raczej nie ma więc następna aktualizacja za 2 tyg. w sobotę (chyba,że coś polepię w piątek - będę się starał) . Muszę się streszczać,bo jeśli pojadę do Bytomia to chciał bym zabrać ferdka.A czasu mało. - ale też nie będę gnał. Najwyżej się nie wyrobię. Lepsze to niż popsucie czegoś.

 

P1261273.JPG

 

Została drobnica i narzędzia. Malowanie wersja optymistyczna za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do zobaczenia .

 

Wczoraj podziałałem trochę. Męczę dalej to spasowanie góry. Jeszcze nie wygląda to jak trzeba. Muszę powklejać jeszcze płytki polistyrenu.

 

Szpara

 

P2021277.JPG

 

Antena

 

P2021278.JPG

 

Dorobiłem śrubę

 

P2021276.JPG

 

Całość wygląda zgrabnie nawet .

 

P2021279.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę antybiotyki które nie wypuszczają mnie z domu powróciłem do przerwanych prac nad P. kolor bazowy położony ale mam strasznie mieszane uczucia co do efektu. Zresztą nie mogę dojść do porozumienia z aparatem.

CIMG2323.JPG

CIMG2319.JPG

CIMG2318.JPG

Myślę, że ponałożeniu filtru to się ładnie wyrówna. Na chwilę obecną dumam na dalszymi krokami z kamo.

Myślę nad takimi plamami zieleni jednak nie mam pojęcia jak to wykonać:

Tigr%2520P.jpg

Rady łopatologiczne mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie twą radę Seb brałem pod uwagę już wcześniej jednakże będę musiał to przetestować na luźnym kadłubie. A co do zdjęć frontowych sztuki P to niewiele widać kamo. Zawsze można pozostawić go w żółciach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% wolnego czasu poświęconego hobby. Taka próba zrobienia drewnianego klocka. Na to szły by jeszcze blachy dragona,które są przeznaczone do plastikowego,który wygląda słabo.

Dziura niemal załątana.Jeszcze trochę poprawek tego miejsca. Przygotowuję też się niechętnie do montażu liny.

Czy blaszki Dragona zawsze są takie dziwne? Na niektórych nie ma nawet zaznaczonych liń gięcia .

 

Naprawiona szczelina

 

P2041283.JPG

 

P2041282.JPG

 

P2041281.JPG

 

Mam też pytanie co do wizjerów. Czy zabarwia się je przed prawidłowym malowaniem,maskuje i maluje kamo czy robi się to jakoś inaczej? Jakie kolory są do tego prawidłowe?

 

Nie zbywa komuś młot mocowany do pancerza w 1:35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o instrukcję (tyle ile się dało). Niestety jednak wychodzi brak doświadczenia. Ale za ileś modeli pewnie będzie lepiej.

CIMG2331.JPG

Na chwilę obecną mam głęboko mieszane uczucia co do efektu. Zastosowane farby to vallejo air. Jak się posypią gromy to trafi do mycia

A tu zdjęcie bez obróbki kontrastem.

CIMG2331.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi się wydaje że do malowania nie ściągałeś kół ?? i chyba jeszcze widzę niedomalowania pod jarzmem wieży.

Ogólnie to mogłeś dać parę zdjęć więcej i to jeszcze takich ze zbliżeniami malunku... bo szczerze powiedziawszy ja nie umiem ocenić tego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo wyszło całkiem całkiem. Całośc jest stosunkowo jasna, więc powinno byc ok przy dalszych zabiegach.

Grzesiek - mam nadzieję zę tego dokończysz. DObra robota jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Koniec z nieskończonymi projektami. Cza się brać w garść . Nad niemnem zdane więc ciut więcej czasu będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do soboty mam zamiar skończyć składanie. Zostało jeszcze mocowanie gąsek zapasowych,zawiasy włazów (mam zamiar jeden zrobić ruchomy jak by może kiedyś jakaś figurka się trafiła),uchwyty z tyłu i na włazy, podporę lufy i mocowania liny.

 

Otwory pod podporę lufy wycięte. Zrobiłem jeszcze raz drewniany klocek. Proszę o opinię co do tego tworu. Jeszcze dojdą do niego blaszkowe uchwyty.

 

P2071286.JPG

 

P2071290.JPG

 

P2071288.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deseczka od taty - powoli zabieram się za podstawkę. Dorobiłem kilka detali, podpora działa złożona na sucho,bo mam jeszcze do niej pewne wątpliwości.Jeszcze mocowania gąsek,uchwyty i wykończenie tyłu.

 

P2081298.JPG

 

P2081296.JPG

 

Coraz bliżej malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy do malowania. Wyszło jak wyszło. Jutro podkład.

 

P2091300.JPG

 

P2091303.JPG

 

P2091304.JPG

 

P2091307.JPG

 

P2091308.JPG

 

P2091309.JPG

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.