Skocz do zawartości

Dwaj bracia (Tygrys P,Ferdinand)1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakoż moje E na wykończeniu razem z Danielem (Demonion) postanowiliśmy stworzyć wspólny warsztat dotyczący czołgu Tygrys P i zbudowanym na jego podwoziu ciężkim niszczycielu czołgów Ferdinand. Oba modele to Dragon skala 1:35. Ja będę męczył Ferdka. Mam nadzieję,że pójdzie to szybciej z uwagi na święta i ferie.

 

Ferdek Dragona spod Kurska

 

2453_rd.jpg

 

Tygrys

 

1141_6210-p1.jpg

 

Liczymy na wsparcie,gdyż modele będą raczej bez większych przeróbek/dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miło,że wpadłeś . Mam nadzieję,że mimo to iż kończyć sklejać nie oznacza,że przestaniesz zaglądać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIMG2201.JPG

CIMG2202.JPG

CIMG2203.JPG

Pierwsze koty za płoty. Z uwagi na tydzień wolnego od pracy zaserwowane przez łapiducha bryła kadłuba zamknięta. Pasowanie części dobre, jedynie czasem instrukcja montażu na zasadzie prób i błędów - wysokość kół napędowych.

Jeśli ktoś ma jakieś pomoce techniczne do tego pojazdu byłbym bardzo wdzięczny z uwagi, iż dysponuje kilkoma zdjęciami ogólnymi wyszperanymi w google. Malowanie na chwilę obecną niewiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o jakie wsparcie chodzi ?

 

O wytykanie baboli.Jak coś będzie do poprawy i będę (będziemy) w stanie to zrobić to czemu nie.

 

PC160990.JPG

 

Zdjęcie nie ukazuje wielkości - ale w rzeczywistości wydaje się być ogromny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie te elementy rzeczywiście wyglądają na niedoszlifowane.

Dobrze że to tylko złudzenie, choć po warsztacie niejakiego niemcy3 mam nadal koszmary i wolę doprecyzować widok zdjęć.

 

Wreszcie wywołany kubelwagen obok Ferdinanda.

Miałem gdzieś swego czasu fajny artykuł w gazecie Militaria o facecie co służył na Ferdinandach. Musze poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka dni wolnego i wielogodzinna dłubanina doprowadziła do zamknięcia bryły kadłuba. Zostało tylko kilka małych poprawek i doklejenie paska zimmu na tyle pojazdu. Same blaszki dość dobrze spasowane z małymi wyjątkami. Stalowe liny które są w zestawie nie mają za grosz plastyczności więc leżą w pudle. Instrukcja montażu bardzo mocno nieczytelna.

CIMG2268.JPG

CIMG2269.JPG

CIMG2270.JPG

Proszę o nie biczowanie mej skromnej osoby bo wciąż jednak się uczę tego wspaniałego hobby. Dla informacji wszystkie jasne miejsca gdzie wydaje się zadzior jest na glanc zeszlifowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fototrawiony zimmeryt to najgorsze zło jakie tylko może być...

Mało profesjonalny i bardzo słabo wygląda.

Pzdr

Szanowni panowie człowiek uczy się przez całe swoje skromne życie. Zobaczymy jak wyjdzie ten zimm w finale. Bo raczej Seb z tego co widzę jesteś zwolennikiem zimmu żywicznego, który według mnie ma lepszą fakturę i jest wyraźniejszy. Więc za jakiś czas szarpnę się na taki dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc powoli zaczynam pracę z kolosem. Najpierw podwozie.

 

P1021085.JPG

 

Linijka w celu prawidłowego ułożenia się kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.