Skocz do zawartości

MiG-23MF Trumpeter 1/48


Arkady-72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy wkleiłeś płetwę pod ogonem zgodnie z instrukcją, czy to pomyłka autorska?

Autorska specjalnie dla ciebie:

 

Buduj modele dla siebie, nie dla mnie. Ja mogę najwyżej napisac, że coś jest według mnie nie tak, albo "spitonic" nad efektownym modelem w galerii, chociaż akurat niekoniecznie , bo inni to robią i tak w nadmiarze. Gdybyś relacjonował na jakimś normalnym forum, to bym zwrócił byc może uwagę wcześniej. Chodzi chyba cały czas o to, żeby tego rodzaju pomoc na forach otrzymywac od innych uczestników, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduj modele dla siebie, nie dla mnie.

Dla ciebie był błąd, czytaj uważnie mądralo.

Ja mogę ..."spitonic" nad efektownym modelem w galerii, chociaż akurat niekoniecznie , bo inni to robią i tak w nadmiarze.

Naturalnie , przecież to sprzeczne z twoją naturą.

Gdybyś relacjonował na jakimś normalnym forum, to bym zwrócił byc może uwagę wcześniej. Chodzi chyba cały czas o to, żeby tego rodzaju pomoc na forach otrzymywac od innych uczestników, czyż nie?

Nie w twoim szczególnym przypadku.

W imieniu wszystkich użytkowników jak to sugerujesz "nienormalnych for" składam podziękowania [ciach]:

http://www...com/forum/viewtopic.php?f=68&t=315

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?showtopic=234929538

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=66&t=131268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nikt tam nic nie zauważył? Kiepskie fora modelarskie to chyba jednak są.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt tam nic nie zauważył? Kiepskie fora modelarskie to chyba jednak są.

 

Po prostu nie ma tam mściwych złośliwców. Tzn. był jeden, ale zrozumiał, że lepiej będzie dla niego jak sobie pójdzie.

 

Pisz do Mikojana, że źle zamontowali płetwę.

Ja z tym nie miałem nic wspólnego. Jak rozumiem moja uwaga budzi jednak demony...Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, ładnie pomalowany - jednak letalin ma zupełną rację z płetwą, co widać zresztą na wklejonych w temacie zdjęciach Migów 1:1.

 

Więc nie rozumiem czemu się na niego obrażać, tym bardziej, że można to szybko i łatwo skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, ładnie pomalowany - jednak letalin ma zupełną rację z płetwą, co widać zresztą na wklejonych w temacie zdjęciach Migów 1:1.

 

Więc nie rozumiem czemu się na niego obrażać, tym bardziej, że można to szybko i łatwo skorygować.

Oczywiście, że błąd jest i już łatwo skorygowany. Na uwagę nikt się nie obraża a na jej typowy styl. Obraźliwe jest sugerowanie, że tysiące użytkowników innych for to ludzie nienormalni. Tylko dlatego, że nie zauważyli tego błędu.

Dostrzegasz o co chodzi czy i Ty dajesz się zwieść pozornej życzliwości letalina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam model - tak jak napisałem podoba mi się, a jak płetwa jest już poprawiona to jest już super

I z mojej strony to tyle

 

A modelu gratuluje - dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że Letalin vel Grzegorz2107 ...

 

Patrz Paweł a ja go wyczułem po pierwszym poscie tutaj pod nickiem Letalin i zapytałem w prost na PW czy to Grzegorz2107 pod nowym nickiem ale oczywiście zaprzeczył

A błąd w moim modelu dostrzegł w kilka minut szukając go dwa dni od publikacji galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że Letalin vel Grzegorz2107 ...

 

Patrz Paweł a ja go wyczułem po pierwszym poscie tutaj pod nickiem Letalin i zapytałem w prost na PW czy to Grzegorz2107 pod nowym nickiem ale oczywiście zaprzeczył

 

 

Mój list do kolegi Ostrowskiego, który pytał, czy mam inne konto na MW:

 

Od: letalin

Wysłano: Wt cze 05 2012, 20:35

Do: Robert Ostrowski

Z tonu Twojego maila podejrzewałem, że o coś mnie podejrzewasz.

Muszę Cię uspokoić, nie jest to moje konto. Mam tylko jedno. Kiedy się rejestrowałem chciałem mieć takie jak na wszystkich innych forach, ale nie było to możliwe z przyczyn ode mnie niezależnych. Być może wiesz, że jestem aktywny na PWM jako Grzegorz2107. Tutaj tylko jako letalin. Jeśli teraz można zmienić nicka na mój zwykły, to chętnie bym to zrobił.

Pozdrawiam

G.

 

Zamieszczam, żeby było jasne, że kolega Ostrowski mija się z prawdą, a zarzuty, że go oszukałem są bezpodstawne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady-72 - Miałbyś czas i ochotę zrobić warsztat(najlepiej na MW ) z naciskiem na dokładne pokazanie wszystkich niuansów malowania jednobarwnej powierzchni. Twoje malowanie jest bardzo charakterystyczne i ciekawe bo wyciągasz mnóstwo odcieni z pozoru prostego malowania. Łatwo jest zrobić ( przy najmniej dla mnie) fajne wielobarwne kamo, ale wyciągnąć tyle z szarego malowania MiG-a to jest sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam aby porzucić dyskusję na temat letalina/Grzegorza2107, a powrócić do modelu

 

Pozdrawiam,

Adam

Jasne, jeszcze pogłaskać, utulić i zachęcić do dalszego trollowania na forach i podnieść poziom polskiego modelarstwa teoretycznego. Tak trzymać.

Arkady-72 - Miałbyś czas i ochotę zrobić warsztat(najlepiej na MW ) z naciskiem na dokładne pokazanie wszystkich niuansów malowania jednobarwnej powierzchni. Twoje malowanie jest bardzo charakterystyczne i ciekawe bo wyciągasz mnóstwo odcieni z pozoru prostego malowania. Łatwo jest zrobić ( przy najmniej dla mnie) fajne wielobarwne kamo, ale wyciągnąć tyle z szarego malowania MiG-a to jest sztuka.
Dołączam się do prośby Leszka

Chętnie opowiem, zdjęcia znajdziecie w moich wielu warsztatach.

-surfacer

-czarny preshading ( pod modele malowane NMF daję po całości granatowy błysk Gunze )

-dość mocno rozcieńczony kolor bazowy ( tutaj szary ) nakładany w krótkim odstępie w 2 warstwach

-następnie środki paneli rozjaśniam tym samym kolorem bazowym z dodatkiem niewielkiej ilości białej farby, maluję to w ten sposób aerografem, że kręcę coś w rodzaju ósemek do momentu aż pokaże się wyraźne rozjaśnienie. Na początku ciężko wyczuć kiedy przerwać. Nauczony doświadczeniem daję z tym spokój kiedy czuję że jest już za mocno, w tym momencie przerywam. Wcześniej robiłem to delikatniej i przerywałem kiedy miałem wątpliwość, że jeszcze nie za mocno a może wciąż za słabo? Jak widzicie to trudna sprawa ale jak ktoś nie mędzi głupot na forach tylko ma empiryczny kontakt z modelarstwem to szybko załapie o co chodzi.

-lakier błyszczący

-kalkomanie

-lakier błyszczący

-wash, w tym momencie nadchodzi chwila prawdy czyli jeśli po washu widać te delikatne rozjaśnienia to trafiliście w sedno tricku, jeśli nie... hm patrz dalej, jeszcze nic straconego

-lakier matowy

-no i jeśli rozjaśnień nie widać... to powtórnie ale rozcieńczoną farbą bazową z dodatkiem białej farby robimy ponownie posthighlightning ( taki mój neologizm ) tak, żeby rozjaśnienia się pojawiły.

 

Podsumowując ten efekt malarski, który Was zachwycił ( dziękuję za komplementy ) to w sumie mix wszystkich powyżej opisanych etapów malowania, preshadingu, washu, matowego lakieru itp.

Ćwiczcie a zdobędziecie. Życzę powodzenia i chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

Zamieszczam, żeby było jasne, że kolega Ostrowski mija się z prawdą, a zarzuty, że go oszukałem są bezpodstawne.

 

Masz racje cyferki mi sie popiętroliły ,sory

 

Wszystko jasne, sprawa zamknięta, sekundanci Cię jutro nie odwiedzą. Dziękuję. Z mojej strony prośba do moderacji, żeby wyczyściła wątek z niepotrzebnych postów nie mających z tytułowym modelem nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony prośba do moderacji, żeby wyczyściła wątek z niepotrzebnych postów nie mających z tytułowym modelem nic wspólnego.

A ja liczę, że zostanie jak jest - ku potomnym. Większość ludzi jednak myśli samodzielnie. Zamiatanie brudów pod dywan to domena innego forum. Niestety.

p.s.

sekundanci Cię jutro nie odwiedzą

W kontekście twojego niedawnego wyzwania na ring Pawła to było śmiszne .

Arkady-72 - dzięki, niby proste trzeba próbować może coś z tego będzie, spróbuję na jaku-1B.

Jak to świetna baza do takich eksperymentów. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.