Skocz do zawartości

M-atv (Panda Hobby) 1/35


wojtek1984jedlicze

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć. Mam na imię wojtek. Jestem tutaj, na forum od niedawna. Poleciła mi je osoba, której sprzedawałem model. Znalazłem tutaj wiele ciekawych porad i informacji przydatnych w budowie mojego obecnego modelu na warsztacie.

 

Postaram sie zbudować replikę amerykańskiego MRAP-a M-atv w sklai 1/35.

Prace są na początkowym etapie.

 

Najpierw jednak chciałem sie z Wami podzielić i zapytać Was o opinię dotyczacą modelu Panda Hobby.

Moim zdaniem to na pewno nie jest jakość Dragon-a, prawie wszsytkie elementy muszę dopasowywać do siebie, ścinać nawet proste ścianki, które ni cholera nie pasują do siebie.

Jednakze miałem wczesniej model Kinetic-a i musze przyzanć, ze w porównaniu do Pandy jest on dużo mniej uszczegółowiony. No i ta skala.... Nie do porównania, model Kintic jest olbrzymi i napis na pudełku: 1/35 nie ma nic wspólnego z prawdą.

Panda ma dość dobre szczegóły a raczej ich ilość a nie jakość. Tę staram się sam uzupełnić a Wy mam nadzieje ocenicie i pomożecie mi w ich ulepszeniu i wykonaniu.

 

Bardzo proszę, jeżeli dysponujecie jakimiś dodatkami, które moga się przydać w moim warsztacie to dajcie znać a ja być może (przy dobrzej cenie) odkupię je od Was.

 

 

Na sam początek przedstawiam Wam to co opisałem, tak Panda Hobby potraktowała mnie jako ich klienta( zdjecie przedstawia boczne kierunkowskazy):P1160716_zpsaf507488.jpg

P1160715_zps697d6f9e.jpg

Plastik jest alany ze soba, szegół kompletnie do odcięcia co juz poczyniłem. Jak wykonam to prześle zdjęcia elementu jaki staram sie wykonać.

 

Przypominam, ze w rzeczywistości powinno to wyglądać tak:

Dt-AmVolksfestGrafenwhr482012334_zps47a44ad6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam ten sam model. Siedzę nad nim od jakiś sześciu miesięcy, z przerwami. Przerwy robię jak już mnie naprawdę zeźli. Modelu Kinetic'a nie znam, więc nie mogę się wypowiadać. Jeśli można wystawić ocenę temu zestawowi, to jak dla mnie max 3+, nie więcej. Pomimo dużej ilości elementów, trzech blaszek i w miarę dobrze zrobiony winylowych opon, jakość zestawu nie powala.

Będę się przypatrywał Twoim postępom. Zwróć tylko uwagę na błąd w instrukcji, przy składaniu elementów podwozia i ramy. Poprawiona instrukcja jest w wątku na www.armorama.com .

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pracowałem nad tylną skrzynia ładunkową. Tam też wieeele elementów wymaga korekty i tym teraz się bedę zajmował. W szczególności wspomnianymi w pierwszym poście kierunkowskazami i obudową oświetlenia. Pierwsze plany zakładały w całości przepudowa nożykiem modelarski ale po zastanowieniu się zdecydowałem się na użycie formy z silikonu i odpicie elementów w żywicy. Ich etapy przedstawię w kolejnych postach.

 

Na zdjęciu skrzynia oraz przerobiony przedni kierunkowskaz (ten u dołu , górny jest oryginałem z zestawu.

P1160721_zpsee293815.jpg

P1160720_zps1e8b9935.jpg

P1160719_zps47c2ea06.jpg

 

P.S. wiem, ze na zdjęciach mało widać bo fotografem jestem kiepskim. Bedę sie starał robić lepsze zdjecia..

Uznajmy, ze te były robione po wypiciu jednego browara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie:

Kierunkowskazy na przedniej masce:

P1160723_zpsb4c3deb9.jpg

Mam problem z farbą podkładową. Do tej pory uzywałem podkładu w sprayu firmy Motip ale gdy pracuje przy tak drobnych szczegółach to widzę wielką wadę tego typu podkładów. Farba zbiera sie w zagłębieniach i zaciera szczegóły.

Chyba jedynym dobrym rozwiązaniem jest kupno podkładówki do aerografu i tak jej nanoszenie.Mam racje?

Co do kierunkowskazów to jeszcze muszę oszlifować drobnym papierem ściernym a na końcu budowy planuję pomalować mocną czerwoną farbą miejsce gdzie powinna być szklana osłona żarówki a to pokryć bezbarwną żywicą. Oczywiście przed tym wykonam próby jak to się prezentuje by nie zepsuć modelu.

Czy ktoś z Was próbował już takiego sposobu? Dodam jeszcze, zę podobnie potraktuję całe oświetlenie i szyby pancerne.

I druga strona:

P1160724_zpsb1438ee3.jpg

Cały czas pracuje nad efektami zdjeć. Nie używam flesza a wychodzą takie rozświetlone. Mam blisko lampkę z LED-em i to chyba przez nią tak wychodzi. Gołym okiem nie widać takiego blasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne światła pod skrzynią :

 

P1160726_zpsc0665e55.jpg

P1160727_zps3244ea24.jpg

 

 

Do modelu planuje dioramę Afganistanu lub Iraku, kilka innych ciekawych pojazdów używanych współcześnie w walkach na Bliskim Wschodzie i oczywiście figurki zołnierzy, cywilów.

jak widzicie plany są znaczne ale to będzie dłuuugo trwać.... Mam mało czasu a teraz w dodatku szykuje mi się stres ze zmianą pracy. Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Popracowałem nad światełkiem odblaskowym z boku skrzyni. wykonałem je z żywicy. Zostało skopiowane z drugiej strony skrzyni.

P1160735_zpsfbe78520.jpg

Poza tym na dole po prawej stronie zdązyłem wymienić już na całkiem nowe, z el. fototrawionych śruby, co o nich myślicie?

P1160736_zpsd8a9fe14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem to co mam w większą całość. Nic nie jest przyklejone do siebie dlatego tak krzywo wygląda.

Opracowanie całości skrzyni ładunkowej zajmie mi jeszcze około 2 tygodni.

Żałuję, że model M-atv nie wydał na przykład Dragon, było by szybciej i ładniej....

P1160739_zps789ed0fa.jpg

P1160742_zps9ddbf192.jpg

 

Kilka kabelków mojego pomysłu:

P1160746_zpscd5aeb03.jpg

P1160745_zpsac9c5cb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz zawalistą robotę tylko mam prośbę weź ogarnij trochę fotki bo masz je tak prześwietlona że detalu na moim monitorze nie bardzo widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kosztowało mnie to mnóstwo czasu i wysiłku ale kabelki do tylnej osi są zrobione.

Wiem, ze zawsze można było lepiej ale przyznaję, że ten model daje mi nieźle w kość. Tyle niedoróbek nie spotkałem nigdy wcześniej. ehh ta Panda Hobby...

 

Teraz oceniajcie i jeśli trzeba to krytykujcie.

P1160768_zpsd1df6f72.jpg

P1160765_zpsb50dc4eb.jpg

P1160764_zps70d8a781.jpg

P1160763_zpse973fcd5.jpg

 

 

 

Prośba do tych co wykonują też ten model. Czy kabelki od przedniej osi sa widoczne po zakończeniu budowy?

Nie chcę poświęcać czasu na pracę, którą nawet nikt nie zobaczy.

 

 

W kolejnych postach pokaże Wam co robię w czasie wolnym gdy nie buduję M-ATV.

Myślę, że będziecie zaskoczeni a może nawet skorzysta ktoś z mojej oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postawiłem krok milowy w budowie modelu. Zawieszenie uważam za skończone. Dodałem tylko część ze wszystkich realnych kabelków ale te najbardziej widoczne są u mnie dostępne. Resztę uznałem za stratę czasu, którego zbyt dużo niestety nie mam.

 

Postanowiłem też wykonać pojazd z lekko skręconymi przednimi kołami aby nie było to tak monotonne.

 

Zastanawiam się jak wyglądały by żywiczne koła ale obecnie nie jest stać mnie na ich zakup. ............

Cześć wypowiedzi została usunięta. Autor wie dokładnie o co chodzi i nie radze w przyszłości stosować na forum takich praktyk. Administrator

 

Project1_zpsf9d00df9.jpg

P1160782_zps60c35535.jpg

Project3_zps833f8dfe.jpg

Project2_zps03e795c5.png

Project4_zpsbddb403d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu dodam coś dzisiaj, myślę ciekawego dla większości z nas.

Popracowałem nad zestawem radiowym do współczesnych pojazdów.

 

Zdjęcia zamieszczę w póżniejszym terminie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyroby Blast Models można kupić chyba tylko przez ich stronę internetową. Nie chcą podejmować współpracy z dystrybutorami zewnętrznymi - jakiś czas temu jeden z polskich sklepów chciał wprowadzić ich produkty do oferty, ale chyba nawet w ogóle nie podjęli tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam dla Was zdjęcia i projekt wnętrza pojazdu.

I znów prośba o pomoc, chciałbym trochę przyspieszyć budowę i planuję zakmnąć drzwiczki pojazdu i jedynie zostawić lekko odchylone przednie kierowcy. Ominąłbym tym samym przygotowywanie tylnej częście wnętrza oraz fotelu pasażera. Mam racje, czy nie sa one wówczas bardzo widoczne? przez małe okienka w drzwiach i tak mało, szczególnie jak będą przykurzone.

 

Zdjęcia:

P1160810_zps3aa13c46.jpg

P1160809_zps4e33465d.jpg

P1160808_zpsb8a2bb33.jpg

P1160807_zpsd2172f0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.