Skocz do zawartości

Karaś


Kuba9575

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc nadleciał, dopłynął itd. "Nowy" Karaś z Master/Mister-craftu. Na przykładzie Lima-2 http://www.mojehobby.pl/products/PZL-MIELEC-LIM-2.html chyba będzie to "stare, dobre" PZW i pewnie nie będzie to SK-model/Heller/Smer. Link do P-23: http://www.mojehobby.pl/products/PZL-23B-KARAS-2923577.html. W skrócie to pewnie będzie: ciekawostka, wspomnień czar itd.

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. W dniu pisania postu nie było zdjęć Karasia, więc zobaczymy co będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig wygląda bardzo dobrze jak na tego producenta.

Mało zniszczone formy w porównaniu do ich mig-17

A ciekawie jak z tym karasiem czy to Heller czy ten rodzimy gniot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że właśnie ten "gorsiejszy" Karaś...

 

A tu znalazłem katalog, że szok! http://otobiznes.pl/file/f2467/katalog2013.pdf Wznowienie Jastrzębia, RWD-5 LOT, OORP Orzeł i Sęp, Czapla, rodzina Blackhawkowatych, i kilka innych! Firma się rozwija!

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czapla i rwd-5 to trupy

?

 

Jasne, ale ja kupię czaplę, bo będzie miała kalkomanie do wrześniowych eskadr.

Z trupów zostanie też wskrzeszony śmigłowiec s-55. dostanie też eleganckie kalki.

 

Cokolwiek by nie powiedzieć złego o jakości modeli, to boxarty i kalkomanie są na światowym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trupów zostanie też wskrzeszony śmigłowiec s-55. dostanie też eleganckie kalki.

Cokolwiek by nie powiedzieć złego o jakości modeli, to boxarty i kalkomanie są na światowym poziomie.

Własnie ciekawi mnie to czy w tym śmigłowcu odważą się w końcu szybki dorobić i czy nie dadzą tych oryginalnych LOTowskich kalek jak w pierwowzorze kiedyś Fakt że kalki mogą być ciekawe i bogate, ale wątpliwej jakości, prześwitujące i lubiące się rwać Ja chyba też skuszę się na odgrzane kotlety w nowej szacie na "światowym poziomie" a ze starych kotletów brakuje jeszcze Iskry z Ruchu i ciekawe czy Jastrząb będzie z mydelniczkowego tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jakość dyskusyjna :P to bym kupił kilka gniotków Aczkolwiek już się"kupiłem" na Limie... I zostały mi po tym czymś tylko kalki. Jestem ciekaw czy inne migi-15 Ji-2 to też te same formy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy inne migi-15 Ji-2 to też te same formy ?

 

Sprawdzisz?

 

Raczej nie ma sensu sprawdzac. Jest już teraz lepszy MiG-15 z Hobby Bossa, a wkrótce będzie mam nadzieję jeszcze lepszy Eduard. Kalkomanii do tego samolotu jest dostatek. Nie ma chyba żadnego argumentu poza nostalgią do staroci, żeby otwierac akurat to pudełko z produkcją Mastercrafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może właśnie o tą nostalgię chodzi? Od dłuższego czasu, żeby nabyć te modele, pozostawało polowanie na Allegro. A niektórzy sprzedający żądali naprawdę niezłych sum za te starocie. Co do niszczycieli Zulu/Nubian/Eskimo, obstawiam że to będzie stary RUCH, który był sprzedawany pod nazwą "Kontrtorpedowiec".

Może firma pójdzie krok dalej i zakupi/wynajmie lub zleci wtrysk modeli z form Platsicart`a? To dopiero byłby strzał rynkowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może firma pójdzie krok dalej i zakupi/wynajmie lub zleci wtrysk modeli z form Platsicart`a? To dopiero byłby strzał rynkowy .

 

Wiesz, że Wojar poniósł straty na tej plasticartowej nostalgii? Wtedy było za wcześnie, teraz może być za późno

Ryzyko zawsze jest:) Może z jakimiś fajnymi polskimi kalkomaniami to rzeczywiście by jeszcze poszło. Może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowy konkursik: Jak z gniota zrobić samolota? Łza się w oku kręci na wspomnienie. No jak się pokazała Czapla i Jak 1M to już powiało wielkim modelarstwem... Ehhhh żyzń...

A pamiętacie koszmarki z serii Mikro 144? Druga wersja Łosia była nawet nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zebrałem wszystkich.Brakowało zawsze Erwudziaka i P-11...

??

 

Stare ramole się znowu zebrały i wspominają

Ja zebrałem wszystkie, ale zupełnie niedawno. Kosztowało , ale nie bolało.

No dośc przechwałek: To nie był P.11, a P.24 Super. Tak stoi w instrukcji, bo jednak trudno zauważyc różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna To ja już taki stary jestem

 

Ja zebrałem wszystkie, ale zupełnie niedawno. Kosztowało , ale nie bolało.

 

Ja też i też niedawno i z częściami zapasowymi nawet Kosztowało rozsądnie i też nie zabolało

 

Ciekawe czy zreaktywują "Wirolot", "Wiropłat" Takie cóś było kiedyś co przypominało Rotodynę kto pamięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna To ja już taki stary jestem

 

Ja zebrałem wszystkie, ale zupełnie niedawno. Kosztowało , ale nie bolało.

 

Ja też i też niedawno i z częściami zapasowymi nawet Kosztowało rozsądnie i też nie zabolało

 

Ciekawe czy zreaktywują "Wirolot", "Wiropłat" Takie cóś było kiedyś co przypominało Rotodynę kto pamięta

 

Gdzieś Ty to znalazł za rozsądną cenę??? A Karaska sobie zamówiłem, tylko musi poczekać na pieniężny przypływ, bom spłukany, jak dziad kościelny... Zakładam, że to sztukaś z Siedlec... ciekawe tylko, kiedy do niego dołączy reszta - Czapla, "Helikopter H-1" i P-50;)

Wirolot, to to, co leciało z wykorzystaniem obracających się skrzydełek, czy o coś innego Ci chodzi? Bo jeśli o to, to na alledrogo swego czasu się pojawiał z czasów naszej młodości w cenie sprzed denominacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty to znalazł za rozsądną cenę???

Na portalu aukcyjnym jakoś rok i 38 dni temu Pewien kolekcjoner sie pozbywał bo zmieniał profil kolekcji i go ładnie poprosiłem cena nie przekroczyła 3 cyferek, a są w dobrym, a nawet w bardzo dobrym stanie

 

Odnośnie Wirolotu z RUCHu to mam tylko taką mini fotkę

?167426510

a chodzi o:

00013%20FAIREY%20ROTODYNE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty to znalazł za rozsądną cenę???

 

Wysokośc ceny rozsądnej jest odwrotnie proporcjonalna do rozsądku.

Oto mój wkład do nauk ekonomicznych

 

Artur miał szczęście, chociaż jeśli pisze, że

cena nie przekroczyła 3 cyferek

to może również znaczyc, że zapłacił 999 złotych, bo to przecież nie przekracza trzech cyferek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Mastercraft powinien wypuścić coś w stylu: "Kultowe modele PRL. Zbierz całą kolekcję!" Modeli by się trochę znalazło (biorąc pod uwagę ZTSy, Plasticarty, Novo, "wyroby własne", KP itd. itp.)...

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Mastercraft powinien wypuścić coś w stylu: "Kultowe modele PRL. Zbierz całą kolekcję!" Modeli by się trochę znalazło

 

Najbardziej kultowe czyli Mikro144 nie przeżyły transformacji ustrojowej. Ostał się ino ten lepszy P.37B.

Ubeckie syny dały radę, a te formy nie. Zostały niestety zezłomowane i to czyni te miniaturki jeszcze ciekawszymi. Nie należy też liczyc, że ktokolwiek wyda podobne mikromodele przedstawiające polskie, albo używane w Polsce samoloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.