Skocz do zawartości

Polskie MiG-21bis na kalkach RV AIRCRAFT, 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Oto dwa z trzech lub czterech polskich schematów malowania, jakie znajdą się na kalkomaniach w skali 1/72 ( i być może 1/48) tego poducenta. Będę się starał aby w wersjach R i PFM "polskie" kalki znalazły się nie tylko na dodatkowych zestawach arkuszy kalkomanii, ale także w pudełku z modelem. Jakieś propozycje? Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

22mig21bispoland3.jpg

 

20mig21bispoland1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje?
Na pewno cosik z Marynarki Wojennej. Było tam trochę ciekawie oznakowanych samolotów, na które jeszcze nikt się nie skusił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te i inne, nie zamieszczone schematy, Radek wysłał do mnie do korekty. Otrzymał już odpowiedż odnośnie logo WZL-3 i wzory tegoż, tak jak i Polish Air Force, natomiast nie wiem o które szare elementy chodzi p. Marku? Prośba o sugestie odnosi się do wersji R i PFM, które będą wydane po MFN, bis i MF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie trzeba pytac przed a nie po zrobieniu kalkomanii.

Te i inne, nie zamieszczone schematy, Radek wysłał do mnie do korekty. Otrzymał już odpowiedż odnośnie logo WZL-3 i wzory tegoż, tak jak i Polish Air Force, natomiast nie wiem o które szare elementy chodzi p. Marku?
Czyli zmiany są jeszcze możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci się tak nagle odmieniło? w gotowych modelach z pasją udowadniasz kolejne błędy, a przy kalkomaniach już żal ci czasu na rozwinięcie swoich wątpliwości?

Bo jak się krytykuje coś gotowego to siła rażenia krytyki robi lepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałem w pierwszym zawiadomieniu: "i być może w 1/48" - nie wiem! Teraz kiedy tyle mądrych wpisów (podobno też autora malowania) jest raczej na "nie", gdzie problemem są jakieś szare "elementy", to będę odradzał skalę 1/48 Radkowi, szczególnie, że to modele Eduarda głównie, a jest tyle fajnych egzotycznych malowań! Np. Zimbabwe!!! Why not?

34mig21biszambia30.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że szachownice na spodzie samolotu są do odwrócenia.

No i duża szachownica w prawym górnym rogu też, bo jeśli dobrze myślę, ma ona przedstawiać wygląd znaku rozpoznawczego obowiązujący na samolocie ze schematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że szachownice na spodzie samolotu są do odwrócenia.

No i duża szachownica w prawym górnym rogu też,:

 

Na pewno te na stateczniku pionowym sa do odwrocenia, lewy gorny rog musi byc biały.Pamietajcie ze osłony MLG były malowane na zielono.

Prawda , na lewej sylwetce lewy gorny rog szachownicy musi byc biały.Za to na prawej sylwetce pole czerwone jest u gory po prawej ,inaczej niz na twoim zdjeciu

 

1580da.jpg

 

050281921.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno te na stateczniku pionowym sa do odwrocenia, lewy gorny rog musi byc biały.

 

Nieprawdą jest:

 

Szachownice były namalowane wg starego wzoru ( na dolnej części skrzydeł również):

 

http://www.airplane-pictures.net/photo/253377/8705-poland-navy-mikoyan-gurevich-mig-21bis/

 

i z boku:

21-16_zpsd30a6a5b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie schematu.

Jest on opisany jako malowanie 1.eskadry 34.PLM, tymczasem malowanie przedstawia maszynę w barwach eskadry A, 1.Dywizjonu LMW.

Żeby uregulować sprawę szachownic na schemacie, najlepiej byłoby podać do niego konkretną datę.

 

No i pytanko na marginesie: czy po zmianie szachownic na statecznikach zostały one również zmienione na spodzie skrzydeł? Trzeba by w archiwach pokopać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek chciałeś sugestie to Ci za sugerowałem polskie malowania, jeśli Ci się nie chce robić tych kalek to nie rób!!! Nie od dziś wiadomo że na tym forum jest kilku speców od 21 którzy punktują każdego. A to że w większości przypadków robią to w sposób powiedzmy kontrowersyjny to inna sprawa widocznie panowie wychodzą z założenia że dla wszystkich MiG-21 powinien być numerem 1 a jego historia obowiązkowa dla każdego kto nazywa się modelarzem. Bo przecież to take proste obcykać się w jednym type samolotów na którym się pracowało i pisać teksty w stylu ''sam malowałem, szare elementy, trzeba było pytać itd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie lewa strona ? ....

 

 

dla ostudzenia pewności siebie em

 

326600052213.jpg

 

Jeszcze sobie kolega coś życzy?

 

Tak jak napisałem kilka postów wyżej:

 

szachownica jakby jej nie umieścić będzie dobra w tym malowaniu

 

Pewność siebie kończy się z reguły katastrofą, zwłaszcza w lotnictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.