Skocz do zawartości

F/A-18 Hornet 1:48


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zwróć uwagę na dół kadłuba z przodu. Na zdjęciu 1:1 krawędź (jeśli można to tak nazwać) jest równoległa do podłoża, na Twoim modelu ta krawędź kierując się ku przodowi idzie ku górze. Najlepiej będzie, gdybyś "wpuścił" nieco przednie podwozie (powinno być nieco krótsze, żeby przód był nieco niżej).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj próbowałem pierwszy raz wash.

A oto efekty.

Na zbiornik pomalowany na szaro naniosłem sidolux

033c910009f8d388.jpg

Po wyschnięciu pomalowałem go roźcieńczoną czarną plakatówką

646c80c74f368b62.jpg

kolejnym krokiem było poczekać aż troszkę podeschnie i sciągnięcie warstwy plakatówki

d5c5465d6f290860.jpg

dfd2d3183138de7a.jpg

I druga warstwa sidoluxu i końcowy efekt

2d81a2cf3423e8ba.jpg

Dwa zbiorniki

3b1794a3f46170bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Na model naniosłem dwie warstwy sidoluxu, poczekałem aż wyschnie i nałożyłem kilka kalek.Kalki różnią się od kalek które kładłem na model HH-53C.

Te kalki firmy Kangnam są sztywne i nie są przeźroczyste na końcach tylko białe oraz oraz słabo się trzymają powierzchni.

A oto efekt moich dzisiejszych zmagań z kalkami.

bcffd490665b3a6f.jpg

df47d235ee54c9a8.jpg

8992dc17591f46da.jpg

6d2e31868be4e3ed.jpg

83f00bf16c30263e.jpg

c52d2ef55951395d.jpg

aba3ad4417878ee3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm po looknieciu w domowe zasoby wychodzi ze jednak trzeci prototyp nie nosil oznaczen VFA-106 'Gladiators'

 

c5db26084f88af62m.jpg

9066d0022307e9a6m.jpg

f7144b2305421ed2m.jpg

 

Instrukcja klamie, lub cos zle odczytales, lub nosil przez pewien czas (ja jednak w taka ewentualnosc watpie)

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do poprzednich sugestii, proponuję też pomalować wnętrza wlotów powietrza n ajaiś ciemny kolor (np.czarny) nie wem czy w rzeczywistości tez tak jest ale ja raczej tak robię:)

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas HF modelarstwo polega na robieniu miniaturek duzych przedmiotów.Wloty powietrza nie były malowane na czarno, bo i po co??

jeśli w modelu jest płytki otwór, to wtedy można dodać mu głębi malując jego dno na czarno, ale trzeba to zrobić bardzo omiejętnie.W takim przypadku lepiej zrobić model z "korkami" tych wylotów, które są na ogół w kolorze czerwonym.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze zostawili oznaczenie USMC skoro VFA-106 to USN...

Wymyslilem sobie ze to moze jakies okoliczonosciowe malowanie z racji przekazania pierwszych F/A-18A do jednostki, jednak to tez raczej odpada. Mam fotke na ktorej widac pierwsze trzy prototypy razem. Wszystkie maja napis ostrzegajacy przed zassaniem do wlotu powietrza w pierwszym wariancie (taki jak w instrukcji modelu). Na srodkowej fotce (z tych ktore wstawilem powyzej) datowanej na maj 1982 widac juz nowe malowanie tego oznaczenia. Jednak VFA-106 reaktywowano w kwietniu 1984 roku... Kompletny hoax - no chyba ze kolejny raz przemalowali te wloty - tylko czemu skoro wszystkie inne samoloty juz mialy nowy wariant ?

 

Zaciekawil mnie ten temat.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To ja już tego nie rozumię.

Po co wprowadzają ludzi w błąd skoro takich oznaczeń w tym malowaniu samolotu nie było?

Pewnie sobie wymyślają od tak.

I wygląda na to że tyle czasu spędziłem na zrobieniu samolotu którego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.