Skocz do zawartości

F/A-18 Hornet 1:48


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

 

Akurat tam gdzie szukałem tego zdjęcia nie było.

Kolejny etap w relacji.

Zabrałem się za malowanie przodu i tyłu.

Przód pomalowałem kolorem Gold - Model Master.

9d2b5fce603aacb6.jpg

Tył zaś pomieszałem farby Gold i Metal Gun.

064512ddfff0f4c7.jpg

4d2ad285671f2877.jpg

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Zamaskowałem elementy które mają być białe, a reszte pomalowałem na niebiesko farbą Model Master-Blue Angel.

968b1ca0c310ab43.jpg

4da6c88892f4ff30.jpg

fc482c61bf6bb488.jpg

Niestety moje doświadczenie amatorskie i niewielka wiedza dały swoje żniwo.

Najpierw pomalowałem całość na biało. w niektórych miejscach powstał taki jakby pyłek. I ja pomalowałem elementy nanosząc niebieską farbę na białą na której w niektórych miejscach powstał ten wyżej wymieniony poł. Powstały takie? Zresztą zobaczcie sami. Będę to musiał potraktować papierem ściernym i jeszcze raz pomalować.

c635029b1b1fc01f.jpg

be4040031217bcf3.jpg

Powierzchnia do poprawy

5c81b6a4ed7a054f.jpg

a7a035c03e6c2ead.jpg

W trakcie malowania odlkeiła się taśma maskująca przez co troszkę niebieskiego koloru dostało się w niewłaściwe miejsce.

927ca7674b187ac8.jpg

f12a647a9c7cd392.jpg

 

Na forum w czyjejś relacji napotkałem wpis że któryś z kolegów w celu pozbycia się właśnie tego pyłku poktywa model bęzyną ekstrakcyjną czy czymś podobnym. Czy to jest skuteczne?

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spróbuj wypolerować model pastą polerską (np. Tamiya Coarse lub Fine), a razie potrzeby pomaluj jeszcze raz.

Taki pył i i chropowatości są dosyć częste. Głównymi przyczynami mogą być np. źle rozmieszana, stara lub zbyt gęsta farba oraz zakurzone pomieszczenie. Staraj sie zawsze dobrze wymieszać i rozcieńczać farby, a pomieszczenie zwilżać wodą ze spryskiwacza (np. z pistoletu po płynie do mycia okien). My tak robimy na modelarnii i pomimo sporej ilości kurzu, takie niespodzianki pojawiają się coraz rzadziej.

 

Powodzenia w dalszej pracy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wielkie Kornik_69 za rady . Nie przyszło mi na myśl żeby zwilżyć pomieszczenie przed malowaniem. Narazie model przetarłem papierem ściernym 2000 i 2500 a jutro ponownie prysnę jedną warstwę farby i wtedy się zobaczy.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam do polerowania "ściereczko-gąbeczek" które można kupić w każdym sklepie z farbami.Są o tyle lepsze od papieru,że są lepsze i tyle :-).A przypomniałem sobie- służą do matowienia lakieru :-))

Używając ich pozbędziesz się też tych nalotów niebieskich na białych polach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda bardzo fajnie ale diabeł tkwi w szczegółach .

 

Jeśli jeszcze możesz , to zdemontuj hamulec aerodynamiczny i popracuj nad jego siłownikiem a dokładniej nad jego ruchomą częścią - widać nadlewki .

 

Najlepszy jednak efekt dała by wymiana tego elementu na odpowiedniego rozmiaru igłę do strzykawki .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

I czemu ten Hornet siedzi tak na du... jak Mig-23 ??

 

To wina goleni.

Po ułożeniu rakiety na swoim miejscu łopatka rakiety styka się z golenią i z oponą co nie powinno mieć miejsca.

Golenie chyba powinny być wyższe lub odgięte.

Będę się musiał z tym pomęczyć.

Poniżej zdjęcie z naniesionym problemem.

c6c32d9d2dafa846.jpg

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Jak i przednie tak i tylne.

Przednie jest długie a tylne jest troszkę za nisko i przez to jest mniejsza odległość od miejsca gdzie ma się znajdować rakieta, chodzi mi o miejsce które zaznaczyłem na wyżej pokazanym zdjęciu.

Jakiś błąd fabryczny który muszę naprawić.

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model fajny. Dobrze że poprawiłeś malowanie, niemniej jednak ten złoty "czubek" kadłuba nie przypadł mi do gustu. I tak jak mówił poprzednik, popracuj nad siłownikiem hamulca aerodynamicznego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No nie wygląda to najlepiej ale takie malowanie zapodał producent w 2 stronnej instrukcji obsługi samolotu.

Tak siłownik hamulca, i podwozie muszę poprawić.

Jutro się zabiorę do pracy i będę wysilał swój mózg jak zrobić aby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Trochę po czasie ale problem z kaszą na modelu może tkwić w użyciu nieodpowiedniego rozcieńczalnika. Gdy olejne jak leci rozcieńczałem wszelkiej maści benzynami, robiło się właśnie coś takiego jak Tobie. Gdy zacząłem używać firmowych rozcieńczalników (szczególnie Airbrush Thinner polecam do MM) - problem zniknął. Chodzi o to, że rocieńczalniki lotne, jak benzyna, parują za szybko i farba dolatuje do modelu już podeschnięta, nie rozpływa się a przykleja w postaci takich ziaren. A teraz z dedykowanymi rozć. nawet Humbrole siadają jak marzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie zauwazylem absolutnie zadnej roznicy miedzy rozcienczalnikami Humbrola i Wamodu (Humbrole rozcienczam Wamodem). No oczywiscie z wyjatkiem ceny...

 

Twoj problem moze byc zwiazany np. ze zlym doborem "parametrow", czyli strumienia farby, cisnienia, odleglosci aerografu od malowanej powierzchni. Efekt zasychania farby w locie mozna tez zaobserowac, gdy maluje w zbyt duzej odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.