Skocz do zawartości

Mieczysław Emil Trzeci , Tamiya 1:48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... Robert, pamiętasz kto i gdzie to napisał: "chłopaki się grzecznie pytają gdzie, co i jak"?

 

Problem zasygnalizowany przez reidena został zgłoszony jako obserwacja niekonsekwecji (podaję za wyjaśnieniem samego kolegi) i zakończony był pytaniem czy dasz radę coś z tym podziałać. Był zatem zgłoszeniem obserwacji we właściwym momencie, bo nie na galerii.

Ten sam problem zasygnalizowany na innym forum spotkał się z Twoim wytłumaczeniem - będę rozjaśniał nato blackiem. Nikt nie musiał pokazywać swoich modeli. Nikt też pytającemu nie kazał oglądać RAF-owskich fal...

 

Rozważ też możliwość przycięcia białego koloru na spodzie krzyża na kadłubie - niestety nie robię Niemców, zatem nie mogę tego pokazać...

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj ,na SF Kolega mnie o To zapytał i mu odpowiedziałem bo wiem ze robi modele a nie teoretyzuje i dlatego tutaj poprosiłem o pokazanie jak by to zrobił i nie spodziewam sie konkretnej odpowiedzi

A co do krzyza,jest przesunienty i bedzie wyretuszowany razem z tym z drugiej strony jak go nalepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ja nie dyskutuję w kategoriach czy dobrze, czy źle pomalowałeś swój model. Robisz go, tak jak pisałeś dla siebie. Skoro Tobie się on podoba to znaczy że jest OK. Pisałem o braku konsekwencji w konwencji malowania modelu. Masz taki a nie inny styl malowania modeli, i nie wnikam czy jest on dobry czy zły. To jest hobby które ma dawać przyjemność (takie jest moje podejście), a ja nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje n/t tego czy dobrze pomalował ktoś model. Tym bardziej, że temat II wojny to nie moja działka. Marne mam o malowaniu samolotów z tego okresu pojęcie. Zwyczajnie ciekaw byłem czy masz jakąś koncepcję na poradzenie sobie z kalkami tak aby uniknąć groteskowych kontrastów między nieruszaną kalką a cieniowaną resztą. Nie pokażę Ci co zrobić z rzeczonymi kalkami aby pasowały do reszty modelu. Nie maluję tak modeli i szczerze nie mam bladego pojęcia co z kalką zrobić aby pasowała do sposobu cieniowania płatowca który zastosowałeś. Myślałem, że Ty wiesz. Zakładam, że chyba nie, skoro na moje pytanie oczekujesz, że ja Tobie pokażę jak to zrobić. Ok, moja ciekawość została zaspokojona. Dzięki za odpowiedź.

 

PS. Pytałeś o moje modele. Ja je robię póki co dla satysfakcji swojego 3,5 letniego syna. Dla niego je kleję i maluję po to aby dziecko miało się czym bawić. To że przy okazji ćwiczę swój warsztat malarski to tylko efekt uboczny. Z for czerpię teoretyczną wiedzę jak malować i się uczę. Myślałem, że może i tutaj czegoś się nauczę, ale widzę, że chyba nie od Ciebie. Jeśli jesteś w dalszym ciągu zainteresowany obejrzeniem tego co do tej pory zmalowałem wyślę Ci zdjęcia na pw. Byłoby mi miło gdybym mógł Cię tym usatysfakcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na ostatnim zdjęciu napisz no jak żeś ta kalkę kładł? Jakiś ciekawy trick?

Bazyl wtf ? A o płynach zmiękczających nie słyszałeś ?

Oczywiście i nawet ich używam Seba, ale chodziło mi o to że na tekiej nierównej powierzchni to ciężko uzyskać elegancki efekt bez pogięć, zawinięć lub ewentualnych zniekształceń. A na fotach ta od Roberta wygląda bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.