Skocz do zawartości

Tamiya set 35215 - Panzerkampfwagen III Ausf. L - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Paweł, pomyślę w poniedziałek. Czy 25 zł za wymienny rylec do mojego nożyka Excel (sam wkład) to wygórowana cena? (Bez kosztów wysyłki - sklep wrocławski na miejscu).

 

Nie wygórowana. Bierz go.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w poniedziałek zakupy - Jeszcze jedno pytanko. Czy do AK Chipping Farb potrzebny jest retarder? Czy sam w sobie ten specyfik już go posiada?

 

Planowałem kupić rylec, farbę do otarć i retarder, ale może do tej konkretnej farbki retarder jest nie potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ten Retarder jest do Gunze serii C, to akryl, ale na innej osnowie niż seria Gunze H i Vallejo, czy Pactra. Ja kupowałem do serii Gunze C specjalny rozpuszczalnik, po rozcieńczeniu rozcieńczalnikiem Gunze do ich serii H, Tamiyą czy Vallejo, ścinała się brzydko ! Farby Gunze serii C, są bardziej trwałe niż Gunze H, czy Vallejo, ale smirdzulkają i trzeba mieć do nich inny rozpuszczalnik. Kup Vallejo. Nie mają szafy Vallejo ? Jak maja to powinni mieć i jego Retarder.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipping AK/Vallejo/MIG to odpowiednik techniki "na lakier do włosów" retarder jest do czego innego.

 

Koledze Martinezowi chodziło chyba o farbe AK711 chipping color.

 

Racja pop... mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Vallejo.

 

a malowałes vallejo aerografem ?ze je polecasz ?

 

Tak Robercie malowałem, czemu pytasz i jaki to ma związek z Retarderem Vallejo, nie rozumiem ? ? ! ! Polecam Koledze Martinezowi, Retarder Vallejo. Używam go i nie narzekam, spowalnia schnięcie wszystkich farb akrylowych - Vallejo, Tamiyi, Gunze ( oprócz serii C ) i Pactry. Czytaj ze zrozumieniem, chodzi o pracę przy śladach obicia i Nobel Ci za to jeżeli robisz je aerografem , ja robię je pędzelkami i wiem, że martinez też.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o farbe do chippingu - kolor odpowiedni i pytanie czy ona wymaga retardera, czy sama w sobie schnie powoli i nie wymaga (AK711).

 

Pewnie kupie retarder, ale właśnie we wrocławiu chyba nie mają szafy Vallejo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retarder stosujemy jeśli dana technika jej wymaga, AK chipping color schnie stosunkowo szybko, szybciej od Vallejo, ma inny skład. Kolor b. zbliżony do Vallejo PA Dark Rust. Nie jet to żaden cud zwykły akryl po prostu kolo masz trafiony, mogę polecić obie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisownia, martinezowi chodzi o to, czy jak umoczywszy pędzel w AK Chipping i starając się przypasowywać miejsca na obicia, farba na końcówce pędzla nie wyschnie mu za szybko. Po to mu Retarder. Ja sam nie wiem, bo robiąc jakieś małe szczegółowe malowanka, zawsze na paletkę ( ta z opakowań na tabletki ) nakładam sobie odrobinkę Retardera Vallejo. Jest on w postaci żelu i leży sobie z boku. Jak potrzebuję by farba była dłużej rzadka, po prostu wcześniej maczam pędzelek w kropelce Retardera, a potem w potrzebnej farbce i już.

Keisyzrk - sliczny ten, Twój ISU. Dużo dłubaninki przy obiciach, ale efekt jest. Robiłeś moja ulubioną techniką : najpierw jasniejsze ślady, a w nich te AK Chipping. W sumie można używać jakiś kolor typu Black Brown, ale po co jest AK Chipping

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tekże używam retardera Vallejo ale do innych technik. Dobra myśl, przy chippingu klasycznym i innej "dziubdzianinie" tak jak piszesz na pewno się świetnie sprawdzi, zwłaszcza przy farbach AK - szybko schną. Ja lubię przy małych detalach używać także matt oraz glaze medium Vallejo gdyż poza innymi właściwościami dodatkowo opóźniają schnięcie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem dziś - AK711 + Retarder. Dodatkowo wziąłem szpachlę w płynie do uzupełniania szpar po zimmericie i rylec (wkład wymienny). Dzięki za porady i znów na chemię poszła kasa... normalnie ta chemia jest droooooga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni niestety, prawie przy każdym modelu coś trzeba kupić. A co dopiero jak się robi podstawki.

 

W chwili obecnej to już mnie na dodatkowe preparaty nie stać, podstawowy zestaw chemii modelarskiej mam, dość spory podstawowy - nie ma to jak zbierać warsztat od zera. I tak będzie trzeba dokupić farbki i lakier matowy do aero bo ten MR. Hobby w sprayu starczył na 1 model!!!! To już przesada Nie martwiłbym się jakbym pracował, ale póki co na bezrobotnym, chwilowo bez prawa do zasiłku (dopiero od 25 czerwca dadzą mi na 3 miesiące zasilacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos ty robił że tyle go zużyłes ? Mi ta mała puszka starczyła na trzy modele i jeszcze troszkę zostało

 

Może była wybrakowana? Objętności nie zawsze są równe. Coś na temat rozlewania sprayów wiem z byłej pracy. Jedne spraye były pełne inne pół puste, bo schodziły się reklamacje na to - rozlewane w chinach, tak jak zapewne ten lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.