Skocz do zawartości

Trumpeter Enwicklungsfahrzeug E 25 - Hetzer na sterydach


Krisownia

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam "smaka" na papierowe, niemieckie czołgi. Jako że Leoś już na ukończeniu (viewtopic.php?f=87&t=37823&start=90) na warsztat niedługo trafi E-25. Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie zaaploadować zdjęcia zestawu, model dostanie blacharkę Voyagera i pracujące gąsienice.

 

e25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No jeden z fajniejszych projektów III Rzeszy. Chętnie poobserwuję. Też mam w planie go popełnić ale wcześniej na warsztat wezmę coś większego i w połowie papierowego - E-100 Trumpka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem podobną dziesiątkę. Ten wygląda jak połączenie jagdpanzera z hetzerem .

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gorlock e-100 to jest na model który zużywa 2x więcej farby i podkładu niż na "normalne" pojazdy, no może poza Maus. Mam e-100 Dragona z wieżą Maus, wersja Trumpetera jest dużo lepsza, mniej błędów, jeśli w ogól jakiś ma, no i atak robi do niego zimmerit(!). Nie mogę się doczekać Twojego projektu.

 

@GrzesiekW Jak będziesz miał czas to zamieść coś z tej 10, również bardzo ciekawy pojazd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atak robi do niego zimmerit

 

Ja swojego bedę robił bez zimma, bardziej realnie będzie wyglądał. Skompletowałem już cały zestaw, blaszki Abera, lufę Lion Marc i gąski Spade Ace. Czeka na swoją kolej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, co racja to racja, kiedyś widziałem b. ładnego E-100, modelarz fajnie przemyślał całą scenkę bo była to dioramka, zimmerit był na tym e-100 ale bardzo rzadko rozłożony, placki tu i tam, co miało mieć odniesienie do rzeczywistości końca wojny i braków surowcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na mały update przed podkładem. Jutro dam prawdopodobnie obiecaną mini reckę gąsienic. Poniżej dodaję też listę zmian/modyfikacji/ korekt zestawu wraz z dodatkami Voyagera - gdyby ktoś chciał robić coś podobnego. Lista jest po ang. na potrzeby modelarzy z innych krajów.

 

113.jpg

 

114.jpg

 

115.jpg

 

116.jpg

 

117.jpg

 

118.jpg

 

119.jpg

 

120.jpg

 

121.jpg

 

122.jpg

 

123.jpg

 

124.jpg

 

125.jpg

 

126.jpg

 

127.jpg

 

128.jpg

 

129.jpg

 

 

E 25 Entwicklungsfahrzeug with Voyager upgrade set list of changes; additions:

 

- sprocket wheels fit with hub caps,

 

- gun mantlet revised to resemble that on Jagdpanzer IV, cast numbers added,

 

- antenna mount moved to engine deck and improved with an armoured version,

 

- "U" towing hooks added to the back of the vehicle,

 

- manual crank access hatch added as seen in Hetzer,

 

- complete rearrangement of OVM clasps to free the back and distribute tools more evenly on the sides on the vehicle,

 

- spare tracks hooks placed on sides of the vehicle,

 

- ventilator (fume extractor) moved to the roof,

 

- cylindrical muffler dropped in favor of stand alone exhausts as seen on late war vehicles, protective wire added,

 

- added welding seams in several places (driver's visor, antenna cover, frontal and back armor plates at the sides),

 

- wing nuts added in place of mud flaps.

 

- lifting hoooks added on the roof and engine deck,

 

- commander's side episcope moved to right position near the hatch (in the front it would have been

 

useless)

 

- added a slit for FG 1250 elevation tape,

 

- removed 3 hinges from back plate.

 

 

Voyager nonsense ideas corrected:

 

- FG 1250 IR device moved to commanders hatch (originally mouinted on loaders hatch which is

 

wrong) to be installed in the small scissors pericsope hatch during night operations,

 

- pericsopes guards shortened to fit proper german periscopes,

 

- guner's sight system realigned,

 

- AA turret dropped as by taking the commander's hatch's place it would render the vehicle useless,

 

- rectangular screen meshes dropped as sloped, armoured louvers on engine deck do not require them.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twitch I Bazylms - dzięki bardzo!

 

Gorlock - tempo raczej mam żółwiowe. tę parę blaszek i dodatków to wklejałem chyba z tydzień, mi się wydaje jakby wieki minęły, niby to papierowy pojazd a też trzeba było pogłówkować aby to miało ręce i nogi np. Voyager w planach polecał wkleić noktowizor nad właz ładowniczego(SIC!), episkop dowódcy był w złym miejscu, do tego były dwie płyty silnika do wyboru, trza było wszystko inne rozplanować dodać brakujące rzeczy ze starych modeli. Lista zmian pokazuje ile było tych problemów a to nie wszystko. Tego E-25 można z pudła skleić w jakieś 2h ale żeby miał sens i był ciekawy to tak jak piszę masa główkowania. Normalne tanki tak nie męczą - patrzę na zdjęcie i wszystko jasne a tu trzeba i po chinolach poprawiać i samemu dodać to i owo.

 

Jeszcze raz dzięki chłopaki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana recka gąsienic Trumpeter workable:

 

Porównuję do Amusing Hobby i boxowych, więc tak,

 

- każde ogniwo ma 4 punkty do wyczysczczenia w Amusingu były tylko 2,

- piny wchodzą bardzo luźno trzeba dać kropelkę kleju - jest to i wada i zaleta bo - robimy dłużej ale za to potem gąsienice chodzą bardzo luźno, w Amusingu chodzą ciasno ale za to bezklejowo. Generalnie ten luz to jest plus, hehe, zważywszy, że potem malujemy itd.

- detal na ogniwach taki sam jak na zwykłych platykach z boxa, nie dali numerów itp.

- nie ma żadnych śladów po wypychaczu jak na boxowych , duży plus ale czy mogłoby być inaczej?

- jest rozróżnienie na lewe i prawe - mamy 2 typy pinów.

 

Generalnie polecam, miło się skłąda i świetnie będą wyglądać.

 

Poniżej fotki workable, zwykłych i vinyli z boxa:

 

001.jpg

 

003.jpg

 

006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z nimi skończę to będą jak metalowe.

 

Obie już złożone - tak wyglądają na pojeździe. Oczywiście nie obeszło się bez bólu - musiałem ośkę idlera oderwać i poprawić ustawienie, Chińczycy jak zwykle wiedzieli lepiej, w ich mniemaniu gąsienica powinna ocierać o mocowanie koła napinającego...

 

e251.jpg

 

e252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam koledzy za miłe słowa uznania - to najlepszy bodziec do dalszej pracy.

 

Model to rzeczywiście "wynalazek" ale staram się do niego podchodzić jak do zwykłych tzn. postudiować trochę podobne pojazdy - Hetzer, Jagdpanzer IV i zrobić z tego paper panzer'a coś co choć trochę ma zaczepienie w rzeczywistości.

 

Ostatnio nie było aktualizacji gdyż miałem mały stres - przy nakładaniu koloru bazowego nałapało mi się nie wiadomo skąd masę kurzu i włókien także w ten sam dzień zmyłem podkład i 2 warstwy koloru bazowego. Przy okazji zmywacz Wamod wypalił mi szpachę Gunze Mr. dissolved putty w trudno dostępnych miejscach - model stracił trochę na jakości wykonania ale nie więcej jak 10-15%. Po pomalowaniu i brudzeniu nie będzie jednak śladu małe wżery tu i tam zostaną zakamuflowane. Zresztą ja i tak zawsze celowo delikatnie uszkadzam powierzchnię modelu dremelem lub ostrzem dla większego realizmu także można wytrzymać, ten E-25 do kosza nie pójdzie.

 

Całe zmywanie poza małą stratą w wypełnieniach nie przyniosła dalszych ofiar - parę blaszek się odkleiło ale już są na miejscu. Model dostał podkład szary i 2 warstwy koloru minii który traktuję tu jako bazowy. Następnie położę dunkelgelb na boki pojazdu i przetrę.

 

Pomalowałem też wstępnie gąsienice. Brudzonko wanny zamierzam zrobić w stylu "urban/industrial" czyli kurz, pył itp. Jestem na etapie dobierania kolorów pigmentów.

 

Mimo iż mam do niego komplet narzędzi i innego osprzętu nie umieszczę ich w zapinkach - koncepcja jest na pojazd który ledwo co się urwał z fabryki/poligonu doświadczalnego i nie jest w pełni wyposażony ale może brać udział w działaniach wojennych. Zrezygnowałem także z schurzenów. Będzie za to noktowizor FG 1250.

 

 

Poniżej przedstawiam zdjęcdia po kąpieli w wamodzie i ponownym nałożeniu podkładu i 2 warstw minii (Vallejo AIR 71080 Rust)

 

Pozdrawiam

K

 

P.S. Dla zainteresowanych literaturą, poszedł duży upload (zirka 3GB) - jak zawsze darmowy transfer: http://chomikuj.pl/totenkopf3

 

e253.JPG

 

e254.JPG

 

e255.JPG

 

e256.JPG

 

e257.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.