Skocz do zawartości

Normandia '44 - 1:35


wapel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zakładam warsztat mojego nowego projektu, co prawda trochę już zacząłem, ale wszystko nadal jest w powijakach.

Generalnie pomysł jest taki, aby pokazać rozbity samolot i dwóch Niemców zaglądających do środka. Figurki, które wykorzystam to Alpine (świetny zestaw!), a pilota w środku ulepię sam (przynajmniej postaram się). Piper Cub (straszny brzydal z tego samolotu) od Bronco.

1.jpg

 

Jeden praktycznie skończony, ciut za ciemny mi wyszedł, ale raczej nie będę go przemalowywał. Zadowolony jestem z jego twarzy.

4.jpg

 

5.jpg

 

A tutaj samolot, z drugim pilotem. Wciąż w trakcie lepienia, ale i tak za dużo nie będzie widać.

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

 

Jeden praktycznie skończony, ciut za ciemny mi wyszedł, ale raczej nie będę go przemalowywał. Zadowolony jestem z jego twarzy.

4.jpg

 

5.jpg

quote]

Hej.Jak prysniesz matem i przypudrujesz bedzie ok-powinny wyjasniec.

Fajny projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, tylko co on tak dziwnie ma ten pasek hełmu poprowadzony, na brodzie zamiast pod nią Tak było w rzeczywistości

Pewnie zależy od tego jak mocno sobie go żołnierz skrócił.

Tymczasem popracowałem trochę przy osłonie silnika. Z tego ujęcia, niestety tego dobrze nie widać, ale jest mocno podgięta do góry i w bok. Ogon, na razie osobno, zamocuje do reszty kadłuba i spróbuję zrobić porwane płótno. W miejscach z naklejoną folią na ogonie będzie widać ślady po pociskach i porwane płótno.

 

8.jpg

 

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podziałałem.

12.jpg

 

Na prostą w tej chwili folię chcę nałożyć kalkomanię, a potem dokleić ją do pierwszej połowy kadłuba. Tutaj moje pytanie, bo tak zacząłem się zastanawiać - czy podkład będzie się trzymał folii aluminiowej czy np. trzeba dać np. metal primer czy w ogóle nie ma szans?

11.JPG

 

Polutowałem konstrukcję skrzydła. Na tym będę zawieszał fragmenty płótna

13.jpg

 

Tu widać całą sylwetkę samolotu. Drugie skrzydło zostanie nadłamane w taki sposób, że Piper przechyli się cały na lewy bok.

14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dziś. W miarę zadowolony jestem - kalki fajnie siadły.

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

 

A tu kicha - na tym odcinku skrzydła powinny już zaczynać się biało-granatowe pasy, ale zapomniałem o nich, a teraz już za późno :-/

23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Robi wrażenie, a to dopiero warsztat:D Drzewko ładnie wyszło. Czy listowie nie jest przypadkiem z mchu zrobione? Jeśli tak to spróbuj je czymś zakonserwować, bo po pewnym czasie zbrązowieje i zacznie się osypywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.