Skocz do zawartości

Mi-2 "2212".... oczywiście AEROPLAST


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

...więc teraz nie wiem czy to co już zrobiłem w kabinie jest do przyjęcia

Koledze Leta, chodzi zapewne o to, że najpierw musisz ustalić, czy 2212 był dwusterem. Brak ciężarka (patrz zdjęcia) sugeruje, że nie. Zatem w kabinie powinien znajdować się jeden komplet sterownic, po lewej stronie. Natomiast jeżeli zdecydowałeś się na dwa komplety, to oba orczyki powinny być ustawione pod jednakowym kątem.

Moim zdaniem, jeżeli chcesz budować model jak najbardziej wierny oryginałowi, wypada to poprawić, natomiast jeżeli chcesz jak najszybciej cieszyć swe oczy gotowym midwajem, i takie pierdoły nie mają dla Ciebie znaczenia, zostaw to i jedziesz dalej. Budujesz dla siebie i swojej przyjemności, a ja z przyjemnością zaglądam tutaj.

 

ja już wiem,że wypada to poprawić...bo ciężarka tam nie ma ...tak wogóle szkoda,że tak mało jest zdjęć tego właśnie egzemplarza...a więc skoro to nie jest dwuster-to powinienem wymontować całą prawą stronę(orczyk,drążek,siedzenie)?...czy poprawić tylko orczyk i ewentualnie wycofać fotel do tyłu i coś tam jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wywalić drążek, orczyk, dźwignię skok-moc, a fotel po prawej stronie ustawić na równo z fotelem szofera.

czekałem na taką odpowiedż ...jednak warsztat to kształcąca forma klejenia modeli ...przyznam,że szkoda mi tego co już wykonałem...aaale fajnie jest.DZIĘKI ...Jak wrócę z pracy,to zobaczę co da się zrobić z tym tematem,aby były jak najmniejsze szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić drążek, orczyk, dźwignię skok-moc, a fotel po prawej stronie ustawić na równo z fotelem szofera.

b729c5862ca20e33gen.jpg

Wywaliłem to wszystko z ciężkim sercem ...poszpachlowałem i czekam na wyschnięcie szpachli,ale znowu pojawił się dylemat typu: czy fotel na równi,czy jednak w tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi2-0216-24_zps2a4d7942.jpg

Ale niestety te fotki, to też nie 2212, więc decyzja należy do Ciebie. Skoro Adaś twierdzi, że ma zostać jak jest, to może zostaw.

w tym egzemplarzu są drzwi na stałe chyba...i zupełnie inny lewy bok...ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zmiany poszły tak jak to zostało powiedziane (prawy fotel jeszcze wróci?) A jeżeli chcieć by się w szczegóły zagłębiać to faktycznie trzeba by mieć dokładnie opstrykany dany egzemplarz bo dwójeczki różnią się między sobą takimi pierdołami jak umieszczenie pulpitów czy przycisków (po dodaniu transpondera czy giepeesa dorabiać trzeba bloki przy tablicy, bojowe mają pulpit sterowania uzbrojeniem czy celownik a ratownicze dodatkowo pulpit i wskaźnik radiokompasu ratowniczego i to różne egzemplarze w różnych miejscach). Np. na Twoich zdjęciach blaszek widać 2 pulpity sterowania radiostacją na tablicy przyrządów a 2212 raczej radiostacji nie miał zdublowanej, no ale nikt przecież chyba blaszki przerabiał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak warsztat to kształcąca forma klejenia modeli ...

Oj tak, można uniknąć wielu mniejszych czy większych wpadek a i niemało przytoczonych ciekawostek zapada w ten sposób w pamięć

Dzięki za fotki fototrawionek - jak Part wypuści swoje oblachowanie to będzie można porównać oba zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak warsztat to kształcąca forma klejenia modeli ...

Oj tak, można uniknąć wielu mniejszych czy większych wpadek a i niemało przytoczonych ciekawostek zapada w ten sposób w pamięć

Dzięki za fotki fototrawionek - jak Part wypuści swoje oblachowanie to będzie można porównać oba zestawy.

 

Raczej by mi nigdy nie przyszło do głowy,że ten krążek na ogonie służy do wyważania śmigłowca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzisko bedziesz dorabiał?

chcę zostawić w takiej postaci jak tu:

50-6.jpg

nie jest to ten egzemplarz,ale trochę inspiracji skądś muszę czerpać

 

Nadmieniam, że butla w tym egzemplarzu może być zbędna, a i jasno szara skrzynka z gratami SPDR-2 była tylko w wersji morskiej....

 

Z kolei to dorobione coś, to pulpit abonencki SPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymiarki do zamknięcia bryły...póki co szybki boczne wklejone i Aeroplast świetnie to rozwiązał,bo pięknie pasuja ,a poza tym zrobiłem nową gaśnicę,bo tamta była tandetna...i jakieś tam fotki...

SAM_2435.JPG

SAM_2427.JPG

SAM_2441.JPG

SAM_2440.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tylnym "kibelkiem" tam przy drzwiczkach do luku radiowego te pionowe kreski na zdjęciu oryginału to nie jest tłoczenie tylko rurki, taka podstawka tego siedzenia. Jak możesz to dorób je ze zwykłego patyczka i po sprawie.

P.S. Bardzo fajnie Ci to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tylnym "kibelkiem" tam przy drzwiczkach do luku radiowego te pionowe kreski na zdjęciu oryginału to nie jest tłoczenie tylko rurki, taka podstawka tego siedzenia. Jak możesz to dorób je ze zwykłego patyczka i po sprawie.

P.S. Bardzo fajnie Ci to wychodzi.

nie mogę zaskoczyć o co dokładnie chodzi jakbyś mi to gdzieś zaznaczył aaa iuż chyba wiem o co chodzi...rzeczywiśce pod siedzonkiem dwie pionowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbałość o detale (bardzo ładnie zresztą wykonane) budzi podziw Świetna robota

Ja nad wklejeniem okien wg pomysłu producenta jeszcze dywaguję.

Zastanawia mnie na ile z zewnątrz będzie widoczny ten "rancik" na którym opiera się oszklenie boczne i czy nie będzie się za bardzo rzucał w oczy po pomalowaniu modelu w barwy kamuflażowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.