Skocz do zawartości

Mi-2 "2212".... oczywiście AEROPLAST


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...no dobra nie wytrzymałem...jak nie będę miał czasu,ochoty,natchnienia-to poprostu wybaczcie ..ale póki co jednak się przełamałem ..co z tego wyjdzie-nie wiem...Pierwszy raz zakładam wątek warsztatowy..Jak tylko dotarł do mnie ten model,odrazu zacząłem z nim działać,bez blach itd.itp...choć nie zamierzam go "tylko skleić"-coś od serca też mu się należy-mam na myśli drobne poprawki na miarę oczywiście umiejętności...narazie dotarłem do takiego etapu:

SAM_2319.JPG

SAM_2318.JPG

SAM_2322.JPG

SAM_2325.JPG

SAM_2324.JPG

SAM_2323.JPG

SAM_2322.JPG

SAM_2321.JPG

SAM_2302.JPG

SAM_2303.JPG

SAM_2301.JPG

to narazie tyle

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie, że zdecydowałeś się pokazać swój warsztat

Ciekawie postarzony i widzę, że nawet nity w kabinie porobiłeś, no no ładnie się zaczęło.

Można zapytać jak zmajstrowałeś zegary ?

Całkowicie rozbroiła mnie ta "uśmiechnięta" tablica

Pasy robiłeś sam z blaszki, innym sposobem czy to jakiś gotowiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zdecydowałeś się pokazać swój warsztat

Ciekawie postarzony i widzę, że nawet nity w kabinie porobiłeś, no no ładnie się zaczęło.

Można zapytać jak zmajstrowałeś zegary ?

Całkowicie rozbroiła mnie ta "uśmiechnięta" tablica

Pasy robiłeś sam z blaszki, innym sposobem czy to jakiś gotowiec ?

 

aaa.uśmiechnięta tablica-teraz zaskoczyłem-no ma taki wyraz twarzy...tzn.tablicy .....ta tablica to mój wymysł,którego nie planowałem-jakoś tak sobie ubzdurałem wywiercić otwory,co robiłem już wcześniej nie raz,a potem postanowiłem wcisnąc w nią modelinę z uwagi na grubość tablicy...Trochę bałem się ją szlifować,aby jej nie zepsuć,więc wcisnąłem modelinę-tym samym odcisnęły mi się fajnie zegary,delikatnie wyciągnąłem, utwardziłem i wymalowałem imitację zegarów itp...zapakowałem znowu w tablicę i wyszło jak wyszło ...a jeśli chodzi o pasy-to cięte paseczki cienkiego papieru błyszczącego,pomalowane na czarno i cienkie druciki odpowiednio zaginane w "niby klamerki" ....łot i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba jeszce popodsyfiac troszke bo malo "plemników" , ale juz cos sie dzieje - Sławku o szmatce pamietaj na wszelki wypadek przypominam...

 

ooo pamietam!!!!!...teraz robię duże szmacisko,którym mam zamiar zakryć całą przekładnię główną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładne cacko....fiu fiu

powiem ci,że jakoś na zdjęciach średnio mi się widzi...na żywo jest fajnie a na zdjęciach to czego nie widać .np.tylna ścianka wygląda jakbym ją przed chwilą wykopał z ziemi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... teraz jest raźniej.

Mam od razu pytanko- jaki kolor dałeś na wnętrze? I jak zrobiłeś ramy okien-ładnie to wygląda?

Czy będziesz nitował czajnika z zewnątrz?

Wystarczy pytań- do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... teraz jest raźniej.

Mam od razu pytanko- jaki kolor dałeś na wnętrze? I jak zrobiłeś ramy okien-ładnie to wygląda?

Czy będziesz nitował czajnika z zewnątrz?

Wystarczy pytań- do roboty...

65 humbrol do wnętrza...zamierzam troszkę ponitować go na zewnątrz i się boje deko co by nie popsuć...ale myślę,że efekt może być sympatyczny ...a jeśli chodzi o te ramy to wykorzystałem równierz kartonik kredowy do wyklejenia,a potem natrasowałem imitację ramek i troszkę ponakłuwałem,choć przyznam,że zastanawiałem się czy to robić...ambicje wzięły jednak górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładne cacko....fiu fiu

powiem ci,że jakoś na zdjęciach średnio mi się widzi...na żywo jest fajnie a na zdjęciach to czego nie widać .np.tylna ścianka wygląda jakbym ją przed chwilą wykopał z ziemi..

zdjęcia często mylące są- jest ok - choc generalne czekam , wiesz na co...

Adamie nie mogę ci odmówić tymbardziej,że prace poszły zdecydowanie naprzód...najwięcej frajdy jednak miałem przy wykonaniu szanownej ściereczki:SAM_2357.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zamierzam troszkę ponitować go na zewnątrz i się boje deko co by nie popsuć...ale myślę,że efekt może być sympatyczny ...a jeśli chodzi o te ramy to wykorzystałem równierz kartonik kredowy do wyklejenia,a potem natrasowałem imitację ramek i troszkę ponakłuwałem,choć przyznam,że zastanawiałem się czy to robić...ambicje wzięły jednak górę

Wysoko zawieszasz poprzeczkę, ładne ramki wyszły

Nitowanie może być dość czasochłonne choć niepowiem sam nad nim też się zastanawiam.

Na osłonie silnika chyba nie ma wszystkich linii podziału blach - będziesz to poprawiał ?

 

...najwięcej frajdy jednak miałem przy wykonaniu szanownej ściereczki:

Czy aby nie za mała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dlaczego tak to zrobiono w przypadku osłon silnika ...ale w sumie nie ma to znaczenia dla mnie,bo i tak zamierzam pokazać przekładnie,a więc wszystko będzie rozcinane ...ucieszyłem się gdy zobaczyłem,że jest w zestawie,to naprawdę strzał w dychę-troszkę się ją zwaloryzuje i będzie fajnie ....a nitowanie trochę próbowałem na SW-4 i przyznam,że nie takie straszne to wszystko...tylko troszkę się trzeba przyłożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...dotarły blaszki ...fajne,ale po obejrzeniu doszedłem do wniosku,że to co zrobiłem nie jest złe i nic nie przerabiam...a blachy zostawię i zamontuję w następnym czajniku......jeśli chodzi o odlane koła,które były w komplecie to mają zrobione odciśnięcia opon podczas postoju śmigłowca ...ale te zestawowe są naprawdę spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...dotarły blaszki
Czy te z allegro po "okazyjnej" cenie?

Napisz krótką recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...dotarły blaszki
Czy te z allegro po "okazyjnej" cenie?

Napisz krótką recenzję.

 

tak te z allegro-35pln...ja w sumie głównie najbardziej się cieszę z siateczek do osłony silnika...jutro po pracy zrobię fotki...bo teraz oko się zamyka...aaaaaa-dodam tylko,że czytałem dziś(chyba na PWM),że pod koniec tygodnia albo w następnym mają już być w sprzedaży blachy PART-a i raczej zdecydowanie bardziej bogatsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm.. czy lewy i prawy orczyk są różnie ustawione czy to tylko wina zdjęcia? I czy 2212 to była na pewno szparka? Na wyszukanych w google zdjęciach nie widziałem ciężarka pod ogonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm.. czy lewy i prawy orczyk są różnie ustawione czy to tylko wina zdjęcia? I czy 2212 to była na pewno szparka? Na wyszukanych w google zdjęciach nie widziałem ciężarka pod ogonem...

Przyznaję,że jeśli chodzi o orczyki...uuu to moja niewiedza-dzięki za uwagę,postaram się to wyprostować ...zawsze są tak samo ustawione?.......w sumie 2212 znalazłem tylko 2 fotki,a te pozostałe sprawy,które tu opisałeś......."czy była tam szparka i ciężarek pod ogonem"-to naprawdę nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy była tam szparka i ciężarek pod ogonem"-to naprawdę nie wiem o co chodzi

"Czy była TO szparka" powinno być. "Szparka" to od ruskiego "sparka" tak określa się dwustery.

Ciężarek, to taki krążek na płozie ogonowej, w modelu to część A020, służył do wyważenia śmigłowca, gdy miał zamontowany drugi komplet sterownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy była tam szparka i ciężarek pod ogonem"-to naprawdę nie wiem o co chodzi

"Czy była TO szparka" powinno być. "Szparka" to od ruskiego "sparka" tak określa się dwustery.

Ciężarek, to taki krążek na płozie ogonowej, w modelu to część A020, służył do wyważenia śmigłowca, gdy miał zamontowany drugi komplet sterownic.

dzięki...tak czułem,że o ten ciężarek chodzi ...ale dopiero wy mi to uzmysłowiliście,że w jednych typach jest a w drugich nie ma ...a jesli chodzi o "szparkę"-to do tej pory mam dobry ubaw z siebie ...Szacunek panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm.. czy lewy i prawy orczyk są różnie ustawione czy to tylko wina zdjęcia? I czy 2212 to była na pewno szparka? Na wyszukanych w google zdjęciach nie widziałem ciężarka pod ogonem...

...więc teraz nie wiem czy to co już zrobiłem w kabinie jest do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc teraz nie wiem czy to co już zrobiłem w kabinie jest do przyjęcia

Koledze Leta, chodzi zapewne o to, że najpierw musisz ustalić, czy 2212 był dwusterem. Brak ciężarka (patrz zdjęcia) sugeruje, że nie. Zatem w kabinie powinien znajdować się jeden komplet sterownic, po lewej stronie. Natomiast jeżeli zdecydowałeś się na dwa komplety, to oba orczyki powinny być ustawione pod jednakowym kątem.

Moim zdaniem, jeżeli chcesz budować model jak najbardziej wierny oryginałowi, wypada to poprawić, natomiast jeżeli chcesz jak najszybciej cieszyć swe oczy gotowym midwajem, i takie pierdoły nie mają dla Ciebie znaczenia, zostaw to i jedziesz dalej. Budujesz dla siebie i swojej przyjemności, a ja z przyjemnością zaglądam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.