Skocz do zawartości

Mi-2 "2212".... oczywiście AEROPLAST


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj sprawdziłem to i owo i moje obawy okazały się na wyrost.

Kształt krawędzi oszklenia ładnie wpasowuje się do otworów z rantami i z zewnątrz całkiem ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczoraj sprawdziłem to i owo i moje obawy okazały się na wyrost.

Kształt krawędzi oszklenia ładnie wpasowuje się do otworów z rantami i z zewnątrz całkiem ładnie to wygląda.

te rozwiązanie podoba mi się,bo nawet coś robiąc nie ma obawy,że wepchnie się któreś z okienek do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie trochę tobołków do dorobienia - Blok hydrauliczny GB-2, wzmacniacze hydrauliczne, cała instalacja z resztą, gaśnice, przewody olejowe, wał do śmigła ogonowego z układem sterowania. Całkiem sporo gratów konstruktorzy tam upchali

 

Ale walcz, walcz, miło się podgląda postępy prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie trochę tobołków do dorobienia - Blok hydrauliczny GB-2, wzmacniacze hydrauliczne, cała instalacja z resztą, gaśnice, przewody olejowe, wał do śmigła ogonowego z układem sterowania. Całkiem sporo gratów konstruktorzy tam upchali

 

Ale walcz, walcz, miło się podgląda postępy prac

Noo... jest tam do roboty,ale fajne urozmaicenie...cieszy to jak człowiek coś tam wymyśli i dorobi samemu z różnych materiałów ...choć przyznam,że czasochłonne to wszystko-nie wiem jak A.Ziober daje radę z psychiką w swoich modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
żeby głupio nie było , bede sie czepial agregatów na WR-ce - zboczenie zawodowe

 

który to element,że tak zapytam, ,a poza tym nie mogę coś ustrzelić fotek spodu śmigłowca-chodzi mi o rozmieszczenie nitów itd.tzn.są ale takie fragmentaryczne...aaa i nigdzie nie widziałem widoku przekładni w ujęciu od ogona.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam pytanie...czy ten srebrny duży element za przekładnią,to rozpoczęcie wału śmigła ogonowego?...czy może wał rozpoczyna się gdzieś za nim z tyłu?...to najlepsze fotki jakie znalazłem...

47093448.jpg

60206507.jpg

wszystkie fotki mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocho, będzie otwieranko osłob przekładni

niee no obowiązkowo,skoro prawie gotowa przekładnia ...Puszczyka otwierałem to i tu coś nie coś trzeba pokazać

A miałem nadzieję na szybki warsztacik, malowanko i do galerii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocho, będzie otwieranko osłob przekładni

niee no obowiązkowo,skoro prawie gotowa przekładnia ...Puszczyka otwierałem to i tu coś nie coś trzeba pokazać

A miałem nadzieję na szybki warsztacik, malowanko i do galerii...

ja też miałem taką nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, ładnie. Ja w swoim przygotowałem górę pod zabudowę silnika, przekładnie schowam ewentualnie zrobię otwartą tylko klapkę, która jest w blaszce PepsiAdama. Silniczek będzie od podstaw, ale to temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, ładnie. Ja w swoim przygotowałem górę pod zabudowę silnika, przekładnie schowam ewentualnie zrobię otwartą tylko klapkę, która jest w blaszce PepsiAdama. Silniczek będzie od podstaw, ale to temat na inny wątek.

fajnie...ja też myślę o silniku,ale mam zamiar go zrobić już w innym czajniczku..narazie idę "na łatwiznę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przetrzyj jeszcze "nity" drobnym papierem albo jakąś gąbeczką żeby nie miały zadziorów i odkształceń. Powinna być gładka powierzchnia i dziurki, dopracowałbym jeszcze tą wstawkę na brzuchu w tylnej części, rowy tam masz straszne, nawet na skalę 1/48 to zdecydowanie za dużo. Zalej to szpachlówką i zmyj nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzyj jeszcze "nity" drobnym papierem albo jakąś gąbeczką żeby nie miały zadziorów i odkształceń. Powinna być gładka powierzchnia i dziurki, dopracowałbym jeszcze tą wstawkę na brzuchu w tylnej części, rowy tam masz straszne, nawet na skalę 1/48 to zdecydowanie za dużo. Zalej to szpachlówką i zmyj nadmiar.

te zdjęcia były robione w różnym czasie...tak,że na dwóch ostatnich już ich nie ma(tych rowów) ...ale w sumie zadziorów jeszcze nie zbierałem...chciałem zrobić szybkie zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, nitowadło bardzo ułatwia pracę

Niemniej po nitowaniu dobrze jest przetrzeć miejsca nitowania delikatnie papierem jak sugeruje raptorf22 aby wyrównać powierzchnię.

Widzę też ładne wzmocnienia od spodu - z czego je kolega zrobił ?

Okna w nosie modelu posiadają mały rancik - był on jakoś szlifowany/polerowany czy powiększanie będzie tylko przez malowanie większych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, nitowadło bardzo ułatwia pracę

Niemniej po nitowaniu dobrze jest przetrzeć miejsca nitowania delikatnie papierem jak sugeruje raptorf22 aby wyrównać powierzchnię.

Widzę też ładne wzmocnienia od spodu - z czego je kolega zrobił ?

Okna w nosie modelu posiadają mały rancik - był on jakoś szlifowany/polerowany czy powiększanie będzie tylko przez malowanie większych ?

wzmocnienia z polistyrenowych płytek powycinałem...zeszlifowałem jak najcieniej i przykleiłem...jeśli chodzi o rancik to nie mam jeszcze koncepcji,ale w oryginale i tak go nie ma-bo jest w koło okna pasek cały zanitowany. ...ja nity traktuję też szczoteczką do zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.