Skocz do zawartości

Mi-2 "2212".... oczywiście AEROPLAST


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace trwaja...od rana rzeżbię...perfekcja mnie dobija ...aż musiałem zajrzeć pod maski,bo bałem się,że spaprałem robotę...ale nie jest tak żle

SAM_2487.JPG

SAM_2490.JPG

czasu na tym dziobku schodzi mi masakrycznie,bo miałem lekkie przekoszenie przedniej szyby,która nie zgrywała się z "dziobkiem"...ale dałem radę ...naciągnąłem jakoś to wszystko ...a więc RAPTOR SŁAWKO I ŁYSY-nie wiem jak tam u was...czy jesteście przed tym zabiegiem,czy już po-ale mam nadzieję,że podzielicie się doświadczeniami z tym związanymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli chodzi o rancik to nie mam jeszcze koncepcji,ale w oryginale i tak go nie ma-bo jest w koło okna pasek cały zanitowany. ...ja nity traktuję też szczoteczką do zębów

Na zdjęciu oszklenia dziobowego nie widać jednak tego uskoku na oszkleniu, czyżby było to już szlifowane i wypolerowane ?

 

[...]

czasu na tym dziobku schodzi mi masakrycznie,bo miałem lekkie przekoszenie przedniej szyby,która nie zgrywała się z "dziobkiem"...ale dałem radę ...naciągnąłem jakoś to wszystko ...a więc RAPTOR SŁAWKO I ŁYSY-nie wiem jak tam u was...czy jesteście przed tym zabiegiem,czy już po-ale mam nadzieję,że podzielicie się doświadczeniami z tym związanymi

Niestety czasu na prace mam niewiele więc zostałem daleeeeko w tyle.

Wczoraj dotarły do mnie blaszki od Pepsi_Adama - kawał niezłej roboty choć nie bez zastrzeżeń.

Na tę chwilę przyjrzałem im się pobieżnie i planuję kolejność prac z nimi.

Uwagami na temat tych fototrawionek postaram się w najbliższy weekend podzielić w swoim warsztacie.

Tutaj dodam, że ze względu na pierwsze nieudane wydruki tablic spędziłem nieco czasu na poprawieniu rysunku i własnoręcznych próbach wydruku na drukarce foto. Niestety rezultat nadal odbiega znacznie od oczekiwań. Być może jeszcze któryś z nas wpadnie na sposób jak by to zrobić w lepszej jakości.

 

To co uzyskałeś do tej pory prezentuje się bardzo przyjemnie tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Uwagami na temat tych fototrawionek postaram się w najbliższy weekend podzielić w swoim warsztacie.

Tutaj dodam, że ze względu na pierwsze nieudane wydruki tablic spędziłem nieco czasu na poprawieniu rysunku i własnoręcznych próbach wydruku na drukarce foto. Niestety rezultat nadal odbiega znacznie od oczekiwań. Być może jeszcze któryś z nas wpadnie na sposób jak by to zrobić w lepszej jakości.

 

To co uzyskałeś do tej pory prezentuje się bardzo przyjemnie tak trzymać

 

Może dajcie do fotolabu np. w Fotojoker masz zdjęcia na miejscu z pendrive, zrobić odpowiedni format rysunku na papier 10x15 i naświetlarka lepiej to zrobi niż tusz czy atrament. Robiłem już tak raz zegary i widać drobne detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takim rozwiązaniem - zamierzam przygotować odpowiednio spreparowany plik i zrobić z tego odbitkę.

Jeśli w fotolabie nigdzie nie zostanie zrobione skalowanie i wydruk będzie 1:1 to jest szansa na lepszą jakość.

O efektach na pewno dam znać.

Adam wspominał, że też ma jeszcze jakiś inny sprawdzony sposób na zegary, poczekamy, pokombinujemy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć modelarstwo wycisza...ale napewno nie w przypadku,gdy szlifujesz sobie w najlepsze...a tu leci ci z trzęsących się łap i łubudu o glebe...no i co-OCZYWIŚCIE PRZEDNIA SZYBECZKA MUSI SIĘ ODKLEIĆ...PO CO WIĘC IŚĆ DALEJ NAPRZÓD.......JAK PRZECIEŻ NAJLEPIEJ ZAJĄĆ SIĘ NAPRAWĄ KOCHANEJ SZYBCIUNI.....ŁAAAAAAAAaaaaaaaaa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie panowie na razie nie patrzcie, ja robię silnik od podstaw do niego więc oprócz tej komory silnika nic nie ruszyłem. Silnik to dla mnie priorytet.

jak masz czasami ochotę coś pokazać...na jakim etapie jesteś itd....to każde twoje foto mile widziane!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptor - bardzo popieram takie modelowanie. Trochę tak niedyplomatycznie u kolegi na warsztatcie, ale dobrze by było krok po kroku pokazać nam tu budowę modelu. Jak znam te kilmaty (a chyba znam) to na silniku się nie skończy i jest szansa na wzorcowego Mi-2. Z wielką uwagą przypatruję się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.