Skocz do zawartości

Mi-2 "2212".... oczywiście AEROPLAST


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Grzegorzu...nie ma mnie teraz w domu,dlatego jutro podam ci co tam namodzilem z numerami ..napewno ten zielony to Humbrol 155,ale czekam na zamienniki Gunze...mają dojśc razem z blachą Parta,ale niestety narazie czekam,bo nie ma blach.Ten zielony słabo schnie,dlatego wolę odpowiednik akrylowy...Szary i piaskowy chyba troszkę wymieszałem...jutro sprawdzę....Te śmigłowce naprawdę wiele mają oblicz kolorystycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego tematu wyniosę spokój i cierpliwość, dlatego lubię tu zaglądać jako cichy obserwator. Motywujecie Panowie detalujący do tego żeby iść wyznaczoną drogą do końca. Trzymam kciuki za tego zacnego Mi2, tym bardziej że mam do niego sentyment bo mój wujek takim latał i miałem okazję sobie w nim posiedzieć lata temu

 

Pozdrawiam

Dzięki za dobre słowo...motywujesz naprawdę tym co piszesz,bo nieraz przychodza myśli-po co ja to wogóle robię?...aaale ja to poprostu kocham robić ...za komuny cieszyłem się,że skleiłem Czaplę w kolorach plastiku w pudełku...a teraz już pomalowanie nie wystarcza... ...chociaż to co robię to dla mnie nowości modelarskie,ale skoro są możliwości-to dlaczego nie spróbować? ...zawsze gdy robie jakiś model-to nie wiem,czy dam radę zrobić to co tam sobie zaplanowałem...aaale dzięki właśnie fachowcom forumowym coś tam zawsze można sklecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki, a pośpiechu nie ma.

Mogę nawet poczekać aż zamienniki dotrą

Grzesiu te kolorki z humbrola,to..94 i 127,ale troszkę coś tam kombinowałem do szarego 127,chyba dodawałem jakiś niebieskawy...no i można w zależności co tam kto zaplanuje troszkę te kolorki rozjaśnić lub ściemnić...a zamienniki z Gunze to: h052 olive drab,h067 błękitek na spód,h308 gray-pewnie coś tu pomieszam? i h313 z 004-one będą prawdopodobnie do wymieszania-ale ocenię to wszystko w praniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 11 trzeba uważać, bo ma taki jednak chromowany deseń. Przy założonym przez Ciebie poziomie detalowania rozważ też możliwość zróżnicowania malowania wirnika - nie wskażę konkretnych podpowiedzi, bo wymagałoby to głębszego zastanowienia, ale polecam przejrzeć choćby tu u nas walkaround - jest sporo materiału. Taka sugestia, bo uważam, że poprawne wykonanie detali pociąga za sobą konieczność dużej staranności w innych fazach budowy, a tu u Ciebie jest potencjał - choć fotkami nie rozpieszczasz (ja też nie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 11 trzeba uważać, bo ma taki jednak chromowany deseń. Przy założonym przez Ciebie poziomie detalowania rozważ też możliwość zróżnicowania malowania wirnika - nie wskażę konkretnych podpowiedzi, bo wymagałoby to głębszego zastanowienia, ale polecam przejrzeć choćby tu u nas walkaround - jest sporo materiału. Taka sugestia, bo uważam, że poprawne wykonanie detali pociąga za sobą konieczność dużej staranności w innych fazach budowy, a tu u Ciebie jest potencjał - choć fotkami nie rozpieszczasz (ja t eż nie )

nie rozpieszczam...oj nie ...aż mi się wierzyć nie chce w to co widzę na fotkach....a wracając do tego elementu-zgadza się-są tam różne odcienie...i zamierzam trochę pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy numerki farbek

podamy jutro po pracy,bo znowu kombinacje...gunze oczywiście były w użyciu,ale też dodawałem pactrę...tak naprawdę malowanie w tych śmigłowcach,to "dżem,mydło i powidło"...odcieni całe mnóstwo......pustka w głowie jeśli chodzi o malowanie zgodne z oryginałem ...no i uważać trzeba na kalki,bo też testowałem i chyba dobrze się kładą...ale baaardzo są delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak patrze na fragment instrukcji z malowaniem Twojego śmiglaka i oczom nie wierzę...

42 Eskadra Lotnictwa Łącznikowo-Transportowego z... Dęblina (!!!)

następny schemat:

Mi-2 8825 "Ostatni Mohikanin" Lotnictwo Wojsk Lądowych, 49 Pułk Śmigłowców Bojowych skąd???... Poznań-Krzesiny

 

Jak można robiąc schematy malowania do modelu serwować ludziom takie bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.