Skocz do zawartości

Mi-2 "2212".... oczywiście AEROPLAST


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OOO...nie wiedziałem,że takie duże zdjęcie mi skopiuje teraz co do farbek...gunze h52+h68(omyłkowo mi przysłali68 zamiast niebieskiej jaśniuniej 67)...z tych dwóch zrobiłem zieleń...następnie szary h308,ale dodałem z pactry odrobinę36...i potem nieszczęsny żółty czy kremowy,ewentualnie piaskowy...(właśnie zmieniam trzeci raz ten kolor)..... h313 najpierw był goły,póżniej postanowiłem dodać zgodnie z sugestią już nie pamiętam czyją-żółtego h4 i wyszło coś co jest na ostatnich fotkach-niestety im dłużej na to wszystko patrzyłem-tymbardziej czułem niechęć do całego modelu ...teraz zmieniam i zaczyna wyglądać naprawdę ok .....obecna mieszanka:h313+pactra a8 yellow +pactra a 26?-zmazał się numer,ale jest to czerwień...Żółta i czerwona dały lekki pomarańczyk i po dodaniu w śladowej oczywiście ilości do h313- kolorek zrobił się bardzo zbliżony do tego z instrukcji .....co do kalek,to będę próbował jednak malowanie z szablonu...bo nie dam rady ich uformować...tymbardziej,że drą mi się już przed ich położeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, czasem w takich opisach podają miejsce zrobienia zdjęcia maszynie w konkretnym malowaniu, nie stacjonowania, co do końca uczciwe nie jest...
Jeśli tak to byłaby żenada wielka i przekłamanie idące w świat

 

Panie Sławku, obstawiam, że szachownica na spodzie do poprawki, no chyba że masz fotki że była odwrotką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, czasem w takich opisach podają miejsce zrobienia zdjęcia maszynie w konkretnym malowaniu, nie stacjonowania, co do końca uczciwe nie jest...
Jeśli tak to byłaby żenada wielka i przekłamanie idące w świat

 

Panie Sławku, obstawiam, że szachownica na spodzie do poprawki, no chyba że masz fotki że była odwrotką?

panie Grzegorzu...no kurde zasugerowałem się instrukcją...co prawda na wersji morskiej,ale tak właśnie na czerwonym spodzie jest umiejscowiona szachownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zauważ, że wersja morska, którą się zasugerowałeś ma odwrócone szachownice i na bokach kadłuba (wzór obecny), a "2212" miał szachownice według wzoru sprzed 1993 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zauważ, że wersja morska, którą się zasugerowałeś ma odwrócone szachownice i na bokach kadłuba (wzór obecny), a "2212" miał szachownice według wzoru sprzed 1993 roku

...dzięki serdeczne za zwrócenie uwagi,bo teraz dopiero zobaczyłem,że tak jest...na szczęście planuję malowanie,ale pewnie namalowałbym z błędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, zyje, osberwuje i będę sie czepiał zboczenie zawodowe, poki co ładnie ( moze jak tak kiedys bede potrafił) , wczesniej widzialem szachownice na boku , jak poradziles sobie z wywietrznikami?, a tak powaznie to nie ma sie czego czepiac choć czepialskich tu nie brakuje

...nooo odrazu rażniej,bo byłem bardzo zmartwiony ...i zaniepokojony ...a więc barwa żółto-piaskowa...już jest piaskowa ...a szachownice-NIE PORADZIŁEM SOBIE ...I właśnie za moment jadę do sklepu po farbki na szachownicę...bo tylko malowanie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc, skoro będziesz malował, to rozważ taką opcję, że wywietrzniki usuniesz, namalujesz czysto szachownicę, potem dopiero dokleisz wywietrzniki i pomalujesz je ładnie i czyściutko

....NIEEEE...no ręce opadają ....że też musieli w tym miejscu malować te szachownice-nie wiedzieli,że będziemy robić modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałeś szachownicę? Bardzo elegancko wyszła

słabe te fotki robię...ale jeśli chodzi o szachownice,to było tak...w zamiarze miałem malowanie,ale jak odciąłem wywietrzniki,to stwierdziłem,że przyklejam kalki,póżniej na to wywietrzniki wcześniej podmalowane...po przyklejeniu jeszcze drobne poprawki...i wyszło jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachownica miodzio

Ale z godłem to się producent nie popisał. Za duże, za bardzo rozciągnięte i nieco zniekształcone w linii poziomej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachownica miodzio

Ale z godłem to się producent nie popisał. Za duże, za bardzo rozciągnięte i nieco zniekształcone w linii poziomej

widzę,że kolega spostrzegawczy ...to prawda te godło niestety jest za duże...no ale trudno...w "naturze" naprawdę wiele niedociągnięć się gubi...nie rażą tak jak na fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę,że kolega spostrzegawczy
Skrzywienie zawodowe

 

Tak jak napisałeś, domyślałem się, że na żywo na modelu wiele takich niedociągnięć ujdzie.

Zdjęcia to niestety okrutny sędzia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.