Skocz do zawartości

Marder III Tamiya 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z okazji remontu byłem pozbawiony możliwości korzystania z aerografu.Postanowiłem więc rozgrzebać dla relaksu kolejny model. Trafiło na Mardera z tamki. Z założenia miał być prosto z pudła i cieszę się,że to założenie udało mi się zrealizować .

Dodatki to friule, lufa Jordi z przeszczepionym hamulcem RB. Model szybko udało mi się skończyć i na dzień dzisiejszy gotowy jest do malowania. Kilka fotek

 

P7130279.jpg

 

P7130277.jpg

 

P7130273.jpg

 

P7130272.jpg

 

P7130270.jpg

 

Robi się też podstawka

 

P7120264.JPG

 

P7120260.JPG

 

Jutro kładę podkład. Planuję zimowe kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stojkovic napisał(a):

Malowanie będzie ze słynną "Paulą" czy jakieś inne?

 

"Paula"to chyba inny Marder ??

Nawet nie chyba. Paula to zupełnie inny typ nadwozia i działa. Swoją drogą jakie malowanie będzie bo jest kilka ciekawych dla tego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówicie Panowie. Moja wersja jest na podwoziu pz.38t. Marder III H (Paula)był na podwoziu pz. II.

 

Co do kamo to planuję zimowe na dunkelgelbie lub panzergrau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, jeszcze trochę a zostaniesz mistrzem niedokończonych warsztatów. Maluj wiec, kończ Shermana. A o Valentine i Pz.kpfw juz nawet nie wspomnę.

Widzę że złapałem friulowego bakcyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula chyba też była na podwodziu pz.38t, był to Marder ausf. H

Co do modelu Tamyi, to jak na razie bardzo ładnie wygląda, zanając Ciebie o efekt końcowy można być spokojnym ( o ile go skońćzysz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie Panowie . Jak mnie jakiś model zmęczy to biorę inny a do poprzednich wrócę jak wróci wena.Po co mam się szarpać jak to ma być relaks .Kiedyś skończę .

 

Piotrkur - moja wina - marder II był na podwoziu pz II.

 

Marioba - oczywiście oglądałem i będę się wzorował. Miałeś może problem ze spasowaniem działa z jego opancerzeniem?? U mnie się coś nie chce zejść jak przymierzyłem.

 

Jakie kolory proponujecie mardera (nie mogę się zdecydować). Zimowy na panzergrau czy na dunkelgelbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pauli, to sprawdziłem i Tristar robił Mardera III ausf. H z kalkami "Paula".

 

Co do barwnych plansz mam arcyciekawe malowania. mogę podesłać na e-mail.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmalowałem kolor,który będzie pod bielą. Ostatecznie padło na dunkelgelb z powodów historycznych (zamierzam odwzorować ten pojazd)

 

img017.jpg

 

P7150301.JPG

 

Mam wątpliwości ale chyba nic nie będę zmieniał.

 

Stojkovic - już się zdecydowałem ale możesz podesłać . Na przyszłość będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ci malowanie wyszło, choć powiem ze troche trudny model sobie wziąłes do zimowego kamo jak na pierwsze. Pewno łatwiejszy byłby jakiś ruski, ale co tam - dasz radę.

Czyżby Tamiya zmieniła wygląda słoików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek wypad z forum z tymi zdjęciami i resztą, przez Ciebie nachodzi mnie smak na ten pojazd a 2 inne mam rozgrzebane!!! A tak na poważnie to super się zapowiada! Zdjęcie źródłowe doskonałe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj . To temu puściła mi farba po nałożeniu filtra z terpentyną . Muszę poprawić malowanie przez tego babola . Myślałem,że farba się zepsuła. Tak to jest jak się kupuje w sklepie na pamięć .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Marioba - oczywiście oglądałem i będę się wzorował. Miałeś może problem ze spasowaniem działa z jego opancerzeniem?? U mnie się coś nie chce zejść jak przymierzyłem.

 

 

Nie pamiętam... Ale chyba nie. Zasadniczo strasznie przyjemnie się lepił i potem malował.

 

Poza tym, to ślicznie położona baza! Czekam na więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.