Skocz do zawartości

SH-3 Seaking Hasegawa 1/48 - zagadka na warsztacie


Maxek

Rekomendowane odpowiedzi

Czas troszkę rozruszać modelarskie Towarzystwo. Na początek zaserwuję zagadkę, która po odgadnięciu zamieni się w relację z budowy. A więc co to jest?

Zdjęcie I

Jeżeli będzie jakiekolwiek zainteresowanie to co godzinkę dodam nowe zdjęcie.

Wtajemniczeni - milczeć

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na jakis smiglak transportowy. CH-47?

Ciepło. Ciepło.

Mam jeszcze sześć w miarę sensownych zdjęć (nie będę się rozdrabniał do guziczka na desce rozdzielczej), a więc troszkę się pobawimy. Na zdjęciach będzie coraz więcej widać a więc trudność będzie malała. Chłopaki!!! Liczę na was!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi śmiga Sea King lub Stalion. Te bydlaki miały podobną strukturę kadłuba do tej na zdjęciach

Gratuluję - zepsułeś całą zabawę Oczywiście to Seaking. Model Hasegawy w skali 1/48. Jako, że będzie on miał otwarte drzwi to muszę dorobić jakieś wnętrze - stąd te wręgi. Dodatkowo zestaw w środku wzbogacę blaszkami Eduarda. Model będzie posiadał pudełkowe malowanie biało-szare U.S.NAVY z elementami flagi USA - okazjonalne malowanie Bicentenial. W galerii zamieściłem więcej fotek tego pięknego śmiglaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to Seaking. Model Hasegawy w skali 1/48.

 

 

To ja juz zasiadam w pierwszym rzedzie i ogladam. Juz niedlugo w dziale 1:1 powinien pojawic sie walkaround dunskiego Seakinga - tego, ktory pojawil sie w Radomiu na Airshow. Coprawda nie udalo mi sie sfotografowac srodka (myslalem zrobic to w niedziele lub poniedzialek ), ale gdybys potrzebowal zdjecia jakichs detali na zewnatrz, to krzycz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz niedlugo w dziale 1:1 powinien pojawic sie walkaround dunskiego Seakinga - tego, ktory pojawil sie w Radomiu na Airshow.
- ke ? Majek widocznie jest zawalony nowymi obowiazkami itd. itp. - zaplaczmy nad ciezka dola mlodego taty. W Radomiu byl Westland Sea King Mk48 z ...Belgii

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że prace nad wręgami ciągle trwają w tempie 1 pionowa i 22 poziome na dzień. Jako, że pozostało mi 26 pionowych i 572 poziomych to wnętrze zamierzam skończyć za 26 dni. Ale teraz pytanie z innej beczki. Skąd wziąć drobną siateczkę przykrywającą elementy wirnika? Najlepiej jakby takie coś było trawione, a nie plecione. Aber czy Eduard robi coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wyda sie dziwne ale torebki piramidki od herbaty Lipton Earl Grey są zrobione z bardzo drobniutkiej, plastikowej siateczki. Koniecznie musi być Earl Grey w piramidkach bo inne herbaty Liptona mają już inne torebki. Myślę, że taka siateczka jest idealna. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Radomiu byl Westland Sea King Mk48 z ...Belgii
Tia... Tez glupoty opowiadam... Seakingi mi sie popitolily... Co nie zmienia faktu, ze fotki tego belgijskiego (nie dunskiego ) powinny sie niebawem pojawic... A ze Westland to produkcja licencyjna, wiec pewne podobiensta sie pewnie znajda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac.

Dziś na tapecie deska rozdzielcza pilotów. Blaszka Eduarda najpierw została pomalowana na czarny błyszczący. Potem w miejscach zegarów nakleiłem kwadratowe maski z taśmy Tamyii. Troszkę mozolna praca. Po zamaskowaniu panel z zegarami wyglądał tak:

DSCF0024.jpg

Potem malowanie. Farba Model Master 1740E co jest odpowiednikiem FS36231 - czyli koloru jakim ma być pomalowane wnętrze helikoptera. Chwila na wyschnięcie farby i ..... Seaking15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie na tapetę poszła klisza z zegarami. Najpierw od drugiej strony pomalowałem ją na kolor biały. Wcześniej jednak zakresy niektórych zegarów zostały punktowo pomalowane na czerwono.

DSCF0026-1.jpg

Następnie kliszę pokryłem błyszczącym lakierem i połączyłem z wcześniej pomalowaną blaszką. Lakier po pierwsze zastępuje klej, a po drugie wypływając przez otwory zegarów w blaszce imituje szkło. Panel z zegarami gotowy. Tak wygląda całość po połączeniu z wcześniej przygotowaną środkową tablicą przyrządów.

Seaking17.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit pilotów prawie skończony. Dorobię jeszcze tylko drugie słuchawki z przewodem. Seaking18.jpg

Seaking19.jpg

W czasie jego robienia naszła mnie pewna refleksja. Przy robieniu wnętrza modeli chyba nie warto trzymać się ściśle oryginalnych barw. Kokpit wyszedł jakiś taki szaro-bury. Chyba lepiej stosować mocne kolory: czerwień, zieleń, żółty, oczywiście w odpowiednich miejscach. Urozmaici to wizualnie wnętrze i pogłębi przestrzeń. Dlatego dodałem w przejściu czerwoną gaśnicę, a nad nią zamierzam umieścić żółtą apteczkę z czerwonym krzyżem. Dodatkowo mam problem: czy zostawić wnętrze matowe czy polakierować na błysk? A może polakierować tylko niektóre elementy - te które są powycierane przez pilotów?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy robieniu wnętrza modeli chyba nie warto trzymać się ściśle oryginalnych barw.

Czytalem gdzies, ze ogolnie malowanie malych modeli 1:48, 1:72 barwami dokladnie odpowiadajacymi oryginalom jest bledem. Kolory te powinny byc lekko rozjasnione.

Sadze, ze ta zasada nie bylaby bledna rowniez w przypadku Twojego wiertaliota i jego wnetrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przymierzam się do zrobienia Seakinga w tejże samej skali. W jakim malowaniu masz zamiar go zrobić i czy planujesz otworzyć tylny przedział ładunkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec będzie w kolorach U.S. NAVY schemat biało-szary. Malowanie okolicznościowe "Bicentenial".

 

Tu jest link do małego obrazka.

 

Drzwi będą otwarte, ale tylko te mniejsze - przy kabinie pilotów. Tu jest większe zdjęcie bryły modelu.Seaking20.jpg

Przez nie będzie widoczny cały przedział ładunkowy. Dlatego robię ożebrowanie. Można jeszcze otworzyć tylne duże - przesuwane. Najpierw nie zamierzałem tego robić, ale teraz.....kto wie.

Cały czas zastanawiam się również nad łopatami wirnika głównego. Czy zrobić je rozłożone czy złożone? W pierwszym wypadku model będzie duzo mniejszy, ale może właśnie wyeksponować jego wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.