Skocz do zawartości

Nowa mszyna robiąca PING albo nowy VT-16, cokolwiek to jest


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Aby skrócić sobie oczekiwanie na dostawę nowego modelu i sprzętu do niego, postanowiłem trochę dla zabawy, trochę z potrzeby pomalowania sobie czegoś, zrobić MACHINĘ.

Machina ma być skomplikowana, tajemnicza, niewiadomego pochodzenia i przede wszystkim: nie wiadomo do czego służy.

Czyli taka trochę montypythonowska maszyna do robienia PING, tudzież starwarsowy VT-16 (kto oglądał, ten wie).

Generalnie ma to być konsola z masą kabli, wtyczek, przycisków, modułów, lampek i co tam jeszcze uda mi się zrobić.

Ma być w klimatach starwarsowych i wyglądać jak najbardziej poważnie i szacownie.

A co wyjdzie, to się okaże.

 

Na razie, zrobiłem sam korpus.

Korpus powstał z płytek polistyrenowych plus jednego elementu z pozostałości po modelu. Do tego dokładam mnóstwo drutu i profili wszelkiej maści, ale to raczej za chwilę.

Gotowy korpus, z nawierconymi otworami i pomalowany podkładem, wygląda tak:

 

01_zpse288c3c8.jpg

02_zpsd601ac60.jpg

 

A tutaj przygotowane wszelkiej maści wtyczki, nóżki, moduły, baterie, kable i przewody. A będzie tego jeszcze więcej.

Wszystko czeka na malowanie.

 

03_zps474a21c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt idzie w nieznanym kierunku.

Jak na razie pomalowałem kadłub, zamontowałem też na nim dwa radiatory. Urządzenie bowiem będzie się mocno grzało.

Nie mam pojęcia dlaczego i po co, ale będzie się grzało, dlatego radiatory są konieczne.

Niestety, nie udało mi się tego wszystkiego pomalować tak dokładnie jak zamierzałem, ale i tak jest nie najgorzej.

Obecnie kończę montaż oprzyrządowania, więc pewnie jutro machina powinna być gotowa.

 

06_zps6e704088.jpg

06_zpsf8563dec.jpg

05_zps4eb128f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię ślad swojej bytności w tym wątku poprzez dokonanie wpisu. Chyba a pierwszy raz widzę projekt tak tajemniczy ze aż nieznany samemu twórcy, he, he. Intrygujące jest toto cokolwiek to jest, więc na pewno jeszcze wpadnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Vader biegnie do Imperatora, niosąc mu najnowszy defibrylator pokładowy Imperialnej Floty? Tyran w końcu ma swoje lata i dużo masła w diecie... o zawał też tym łatwiej przy tylu stresach: np. pikieta związków zawodowych Szturmowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.