Skocz do zawartości

LUBLIN R.XIII D 1:48 Mirage


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po dwóch tygodniach udało się zakończyć budowę Lublina R XIII D. Planowałem zakończyć budowę na 1 września i udało się. ( Chociaż brak podstawki )

To mój debiut w skali 1:48

O modelu:

Składalność dobra, sporo nadlewek i przesunięć form szczególnie na małych elementach. Opłaca się skorzystać z elementów fototrawionych Parta.

Warto zaopatrzyć się w kalkomanie szczególnie szachownice. Dużo uwagi należy poświęcić planom i fotografiom samolotu.

Ogólnie model dla lubiących trochę podłubać i dodać coś od siebie.

 

Mimo ambitnych planów nie osiągnąłem zamierzonego efektu. Moim zdaniem model wykonany dość poprawnie ale bez większego polotu.

Zapraszam do galerii. Zdjęcia takie sobie bo i aparat wiekowy. Niedługo dołączę fotki z podstawką.

 

Pozdrawiam

Ps. Zdjęcia trochę poprawiane

 

P9010001_zps3eba3075.jpg

P9010002_zpsc165e66b.jpg

P9010003_zps895e84fa.jpg

P9010004_zpsd60565a3.jpg

P9010005_zps99de52d3.jpg

P9010006_zps7fbb7301.jpg

P9010007_zpsc0af5153.jpg

P90100022_zps37f7f537.jpg

P90100032_zps8a21fbe3.jpg

P90100042_zps38557111.jpg

P90100052_zpsee411d0c.jpg

P90100072_zps1cb701cd.jpg

P9010009_zpsf211f95d.jpg

P9010010_zps76c269d8.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem warsztat z zainteresowaniem i teraz również z zainteresowaniem bym pooglądał dokładniej skończony model gdyby zdjęcia były nieco lepsze. No, ale o samym modelu: pewnie każdy z nas zrobiłby w nim pewne rzeczy inaczej. Jako całość trzyma się kupy i zwraca uwagę. Mi się bardzo podoba! Nie oceniam zgodności historycznej, bo nie mam wiedzy na dziś. Ale będę ją miał, bo zainspirowałeś mnie do zajęcia się tym "staruszkiem" . Mam nadzieję, że nie tylko mnie(?). Pozdrawiam i czekam na następnego "Polaka". Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia takie sobie bo i aparat wiekowy.

 

Zdjęcia słabe, bo niestaranne: słabo doświetlone, nie z tej strony i na byle jakim tle.Te rzeczy to nie jest wina aparatu. To poniżej to takie byle co, by zobrazować, że wszystkim mogło by być przyjemniej. Wystarczy zadbać o rzeczy powyżej i 'byle co' będzie jeszcze bardziej oczywiste. Pewnie fajny model, ale tak na serio to czarny lampart w tunelu.

 

P9010001_zps550bad46.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po interesującym warsztacie, który rozbudził oczekiwania obejrzenia dobrego modelu, galeria rozczarowuje. Przede wszystkim większość zdjęć robiona pod światło i "z ręki". Trochę cierpliwości, biały brystol i statyw dałyby o niebo lepszy efekt. Sprawa wciąż do naprawienia, bo model jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity warsztat i bardzo udany model moim zdaniem O malowaniu już mówiłem - dyskusje będą zawsze, póki nie pokaże się jednoznaczny dowód na kolorystykę, bo inaczej to zawsze będzie w dużej mierze prawdopodobieństwo + wróżenie z fusów i "widzimisię", o którym dyskutowaliśmy już z Gajowym podczas tworzenia idei projektu grupowego pojazdów Powstania Warszawskiego.

 

Ogólnie to cieszy mnie:

a) że Seba zbudował kolejny świetny model,

b) w polskich barwach,

c) może brać się za kolejny i pokazać następny warsztacik,

d) i to wszystko z mojej okolicy, Trójmiasto górą

 

A co do fotek to służę sprzętem i w tym tygodniu będę miał dosyć porządny kącik do robienia zdjęć - jeśli chce Ci się do Pruszcza Gdańskiego ruszyć z tym i kilkoma modelami to zapraszam na ich sesję i browara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny warsztat już w planach : PZL P 11c Mirage 1:48 plus trochę kowalstwa artystycznego z pod znaku Part

 

Dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi. W tygodniu postaram się jeszcze raz popracować nad fotkami. Teraz jak zaczyna się rok szkolny warsztat już nie będzie tak szybko posuwał

 

Dzięki za zaproszenie pewnie że skorzystam. Jak tylko małżonka się zgodzi i będzie chwilka na podskoczenie z Wrzeszcza do Pruszcza

Teraz czekam na Twoje galerie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie pewnie że skorzystam. Jak tylko małżonka się zgodzi i będzie chwilka na podskoczenie z Wrzeszcza do Pruszcza

Teraz czekam na Twoje galerie

Wrzeszcz tak daleko nie jest Od środy powinienem być już na stałe w domu i póki nie odstawię kul to dalej niż do sklepu nie pójdę, więc wpadać możesz jak Ci pasuje A moje galerie już niedługo, czekam tylko jeszcze na paczuszkę z balsą do osłon bocznych w E10, a Spitfire to dłuższa zabawa bo jednak chcę kawałek silnika pokazać i trochę się z tym popiptam.

Mój P11c z Mirage leży i czeka na swoją kolej w lotniczym harmonogramie po Spicie XVI i P-40B, więc chętnie popatrzę szkoleniowo na warsztat Twojej "jedenastki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoja praca. Widac, że poświęciłeś modelowi sporo czasu i tak jak wspominałem w warsztacie dałeś przykład jak ładnie i poprawnie posklejać elementy fototrawione, kolejnym elementem wykoananym bardzo fachowo do naniesienie barw kamuflażu. To czego bym się przyczepił to mocno kotrastująy łosz w szelinach oraz brak filtra który poprawiłby ogolny wizerunek miniatury, wydaje mi się że łosz w zagłebieniach tak mocno kontrastuje ponieważ duże płaszczyzny są zbyt czyste. Czytałem kiedyś w przypadku PZL P.7 o wykonaniu filtra z mocno rozcieńczonej farbki Tamiya 'smoke'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa uznania Jutro postaram się jeszcze potraktować kadłub mocno rozcieńczonym Washem bark brown AK.

Oraz zaczynam przygotowywać podstawkę wraz z tabliczką informacyjną oraz ................... wyczekaną i ostatnią od producenta figurką polskiego lotnika. TORO MODEL już nie produkuje polskich lotników września.

Mnie udało się zamówić nie do końca tą którą chciałem czyli w kombinezonie ze spadochronem tylko w płaszczu.

Ale i tak się cieszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałem do warsztatu śledząc postępy przy Lublinie i muszę powiedzieć, że efekt końcowy jest bardzo dobry, choć pewnie filtr na całości bardzo się przyda. Przy okazji takich operacji może przykurzyłbyś opony, koła, bo w tej chwili dla mnie te elementy są za czyste i mało realistyczne. Bardzo dobrze wygląda to wyszczuplone skrzydło, czy śmigiełko z przeciwwagą, brawo! Jeszcze raz gratuluję i czekam na P-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , oponki już przykurzyłem i pomalowałem model delikatnie bardzo rozcieńczonym ciemno brązowym washem. Podstawka w budowie już niedługo zamieszczę zdjęcia całości.

Dzisiaj odebrałem figurkę pilota. Zaczynam malowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem podstawka i figurka pilota ukończone. Całość tak się prezentuje.

Podstawka to ramka do obrazów zakupiona w sklepie dla plastyków pokryta bejcą i lakierem błyszczącym. Roślinność to mata Polaka mająca imitować lotnisko polowe. Figurka to żywiczny produkt Toro Model.

 

P9050001_zpscaa81d99.jpg

P9050003_zps99433e3a.jpg

P9050005_zpsab947978.jpg

P9050006_zps9a37cfd5.jpg

 

I gotowe

Teraz można powiedzieć że relacja jest ukończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.