Skocz do zawartości

Stug IV [Dragon] Late Production 6122 [1:35]


Amadem

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie przy bardziej gęstym kamuflażu nie ma sensu zbytnio się bawić w preszejding, bo to i tak w większości znika pod farbami, już szybciej modulacja kolorów po nałożeniu farby bazowej, ale to już jak kto woli Znakomicie Ci wyszedł kamuflaż, a obicia dokładnie takie jak lubie - widoczne, ale delikatne i tam gdzie być powinny niecierpliwie czekam na efektowny finał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo ;)

Modulacja kamuflażu też mi nie dawała spokoju, ale się pośpieszyłem z HS i filtrami.

A nie chciałem tego wszystkiego nakładać od początku, więc postanowiłem spróbować miejscami zmanipulować kolory olejami.

Następnym razem z pewnością pójdzie modulacja kamuflażu.

Tak, czerwień kamuflażu robiłem Surfacerem Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pigmentów użyłem tylko rdzy i dymu na mniejszych elemntach (m.in na zapasowych gąsienicach i wydechu).

Z racji, że już parę osób pytało jak zrobiłem "błotko" już śpieszę z odpowiedzią.

Mianowicie użyłem AK Summer Kursk Earth oraz Africa Dust Effects.

Najpierw nałożyłem pędzlem Kursk - co widać było na ostatnich zdjęciach przed ukończeniem.

Później, gdy już dobrze wyschło, przy użyciu White Spirit stopniowo wytarłem efekt w miejscach mnie interesujących.

Następnie nałożyłem mieszankę gipsu szpachlowego oraz Kursk i Africa.

Żeby uzyskać różnorodność kolorów powtórzyłem to kilku krotnie w różnych proporcjach.

Później przejechałem poszczególne miejsca różnymi tonami mieszanek efektów już bez gipsu.

Na koniec aerografem i starym pędzlem wykonałem rozbryzgi tonami jak wyżej, ale z dodaniem trochę gipsu.

 

Do efektów mokrych plam użyłem mieszankę AK Fuel Stains z Abteilung Dark Shadow i White Spirit (sam AK był za gęsty i za jasny).

Mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota . Widać bardzo dobry warsztat i przygotowanie merytoryczne do tematu .

Jak wiesz, sam jestem w trakcie dłubania przy stugu ( klapa kierowcy prawie skończona ;) ), mam dwa pytania, które nasunęły mi się po obejrzeniu Twojego warsztatu:

- kwestia wizjerów, konkretnie koloru. Gdzieś, kiedyś, doczytałem, że w niemieckiej pancerce, przynajmniej z II wojny, szkła dają zielonkawy odbłysk ( poświatę, nie wiem jak to określić ). U Ciebie jest czerwony, przynajmniej na zdjęciach. Czy masz może jakąś wiedzę na ten temat?. Mógłbyś podpowiedzieć, bo sam zastanawiam się jak te wizjery zrobić ...

 

- kolejne pytanie do gąsienic. Napisałeś, że zastosowałeś gumowe, ja pewnie też takie założę. Jak je malować?. Kładłeś na nie podkład?. Malowałeś je przed czy po założeniu na pojazd?.

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizjery/peryskopy Dragona są przeźroczyste i takie są u mnie. Na cały proces malowania były zamaskowane, a na końcu po prostu zdjąłem maskol. Nic innego z nimi nie robiłem.

 

Co do gąsienic to kładłem podkład i malowałem bazowym (ciemno brązowym) jeszcze przed założeniem na pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki za odpowiedź .

To odnośnie gąsienic mam już jasność.

Natomiast wizjery w mojej Tamce są po prostu odlewane z tego samego plastiku co cały model. A po przeróbkach włazu, wizjery kierowcy będę musiał zrobić sam. Coś pokombinuję .

Dzięki .

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jednak nie jest to Ausf. J ;)

 

stug2.jpg

 

"Kurlandzki" na pierwszym planie jest z podobnego okresu produkcyjnego (bez zimmeritu, 4 rolki etc.)

 

Zgadza się, StuG IV ze Skarżyska zbudowany był na kadłubie Pz. IV Ausf. H co widać po zaślepce otworu na wydech silnika DKW. W kadłubach Ausf. J nie powinno być już w ogóle otworu.

 

ivistug07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.