Skocz do zawartości

Re: Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf H,J)


KAMIL90

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztat trafił tytułowy Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf J ) od zawsze podobała mi się ta wersja Pz IV, będę chciał zbudować pojazd na bazie Pz IV Ausf H z zimeritem i gąsienicami typu osteken z osłonami z blachy , ale to wszystko może jeszcze się zmienić w czasie budowy. Do budowy wybrałem model Pz IV Ausf H Dragona z tego powodu że lepiej przerobić wersję H na J niż odwrotnie.

 

Do budowy modelu wykorzystam następujące zestawy.

Friulmodel ATL-83,

Zestaw podstawowy Abera do 35013 Pz IV Ausf J

- osłony boczne 35 A07

- błotniki 35A81

-osłony wieży 35A06

- tylny wieżowy zasobnik 35A105

- lufą RB model 35B40

-Zestawem niemieckich anten do wozów dowodzenia PANZER ARTU

-Ruchomym zawieszeniem od Tristara 042

-Model Dragona 6300, oraz zestawem anten Tasca 35004

- Atak 35047 Zimmerit do PzKpfw IV H Late Production

A także zestawem Voyagera do Pz IV Ausf J wraz zosłonami typu Thoma

Zdjęcia z budowy zamieszczę niebawem bo czekam jeszcze na ostatnie dodatki do projektu, przepraszam za zdjęcia ale dopiero uczę się obsługi nowego aparatu.

url=https://picasaweb.google.com/115639260145155528926/PanzerbeobachtungswagenIVPzBeobWgIVAusfHJ#5926898233886700450]DSC_0022.jpg[/url]

DSC_0024.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0032.jpg

DSC_0033.jpg

bypicasa2html.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwalę swoim efektem... malowanie niestety skopałem -.-

Pomaluj jeszcze raz, bo efek świetny

 

A co do głównego wątku to z zaciekawieniem popatrzę Kasy poszło sporo, ale efekt - mam nadzieję - będzie tego wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budowy wybrałem model Pz IV Ausf H Dragona z tego powodu że lepiej przerobić wersję H na J niż odwrotnie.

A jeszcze łatwiej by było jakbyś kupił "jatkę"

Nie sprawdzałem ale pewnie problem z dostępnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budowy wybrałem model Pz IV Ausf H Dragona z tego powodu że lepiej przerobić wersję H na J niż odwrotnie.

A jeszcze łatwiej by było jakbyś kupił "jatkę"

Nie sprawdzałem ale pewnie problem z dostępnością?

 

Zdarzają się dość często na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt na bogato.

Czekam jak to wyjdzie.

Też mam ausf J Dragona ale Orange Box, więc szału nie ma. Dokupiłem do niego 2 x blachy z ET Mode i na razie czeka w długiej kolejce do warsztatu.

 

Kolego a powiedz mi masz już jakąś opinię na temat blach ET Mode?? czekam właśnie na nie tyle że do mojego ISU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt na bogato.

Czekam jak to wyjdzie.

Też mam ausf J Dragona ale Orange Box, więc szału nie ma. Dokupiłem do niego 2 x blachy z ET Mode i na razie czeka w długiej kolejce do warsztatu.

 

Kolego a powiedz mi masz już jakąś opinię na temat blach ET Mode?? czekam właśnie na nie tyle że do mojego ISU.

 

Puki co leżą w pudle więc ciężko mi jest się wypowiedzieć. Też nie mam za bardzo doświadczenia w blaszkach więc ciężko mi powiedzieć. Ale cena do ilości na pewno na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcia z budowy tytułowego pojazdu . Jak narazię model otrzymał zimerit i pierwsze elementy układu jezdnego Tristara. A co do samego modelu to planuję jeszcze uszkodzić zimerit by wyglądał na bardziej zniszczony. Kolejnym etapem będzie montaż błótniów Abera zobaczymy co z tego wyjdzie . A oto kilka zdjęci .

 

DSC_0007_zpscea3e6a9.jpg

DSC_0006_zpse050090c.jpg

DSC_0005_zpsb66574bb.jpg

DSC_0002_zpsae971c25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg budowy modelu . Jak widać zostały polutowane błotniki , przy montażu nie obeszło się bez komplikacji trzeba było ciąć błotniki . To jest tak jak człowiek nie zagląda jednocześnie do kilku instrukcji , ale po małej walce udało się je całkiem dobrze wpasować. Jak widać został złożony układ jezdny panzerka, zawieszenie jest w pełni ruchome. Na modelu odezwało się moje zamiłowanie do mocno uszkodzonych pojazdów co widać po błotnikach i zimericie. Starczy tego pisania pora na kilka poglądowych zdjęć z budowy . Jak zawsze wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

DSC_0021_zpsfee7a31a.jpg

DSC_0019_zps1ca97c5e.jpg

DSC_0018_zps3e593f6d.jpg

DSC_0017_zps7d715516.jpg

DSC_0016_zps1947cfe3.jpg

DSC_0014_zps84a5904c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli do przodu model dostał gąsienice oraz koła , przy montażu fruili było trochę roboty dużo nadlewek i nawiercania otworów . Zaczołem również montaż mniejszych elementów. Dobra koniec pisania pora na kilka fotek z budowy . Jak zawsze wszelkie sugestie i uwagi mile widziane .

DSC_0047.JPG

DSC_0050.JPG

DSC_0051.JPG

DSC_0054.JPG

DSC_0053.JPG

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.