Skocz do zawartości

Usunięcie szwu/rys z owiewki


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

takie chamskie odzywki?

No comments...

 

Wszystkie reklamacje przypływają do nich wraz zamówionym towarem, najbliższa dostawa w połowie grudnia.

Tak więc IBG twierdzi że postara się załatwić moją reklamację jak i móją prośbę dotyczącą uszkodzonej owiewki do A-7.

Czy dostanę te rzeczy - tego nie wiem na 100%.

Masz rację, reklamacje dostawca przysyła razem z zamówionym towarem.

Masz rację, najbliższa dostawa HB planowana jest na połowę grudnia,

Tyle, że nie znaczy to iż reklamację na owiewkę do A-10 HB zrealizuje od razu.

Jak HB ma taką owiewkę, to pewnie wyśle, jak nie ma - to nie wyśle, a wyśle dopiero wtedy jak będzie miał...

A do tego Twoja akcja reklamacji owiewki do A-10 jest bezzasadna (bo model kupiłeś w HK, o czym sam pisałeś na forach), a nawet można pokusić się o stwierdzenie że jest próbą oszukania IBG jako polskiego dystrybutora HB (bo naraża ich np. na dodatkowe koszty obsługi itp.)

 

A co do A-10 - model ten był jeszcze niedawno w sklepach, na pewno w tym roku, wiec skąd ta informacja że go nie było od 4 lat, to ciekaw jestem.

No o tym, to akurat dyskutowałeś m.in ze mną, na innym forum modelarskim...

Owocem tej dyskusji była m.in Twoja decyzja zakupu go w HK.

 

Czytaj wreszcie ze zrozumieniem.

Nigdzie nie napisałem, że na pewno tę owiewkę dostanę od dystrybutora. Dystrybutor napisał mi wyraźnie (o czym pisałem), że spróbuje mi pomóc, do niczego się nie zobowiązał.

Po prostu napisałem mu o moich kłopotach z tym modelem, nie padło pytanie gdzie go kupiłem, po prostu postanowili pomóc o ile będą mogli.

Taki mały ludzki odruch, pewnie dla ciebie to coś nowego, stąd takie oburzenie.

Jeśli mi tę owiewkę załatwią na pewno spytam się czy, czy mam ponieść jakieś koszty. Nie lubię niczego dostawać za darmo.

 

Model A-10 HB jest nieobecny na naszym rynku od krótkiego czasu, na pewno nie od 4 lat, prawdopodobnie w najbliższej dostawie po prostu się pojawi.

Nie wiem czy z tobą dyskutowałem na innym forum, bo cię nie znam, jeśli gdzieś była dyskusja na ten temat, to wyłącznie o tym, że modelu obecnie nie ma w sprzedaży, ale będzie niedługo. Przekręcasz moje słowa i wyciągasz wygodne dla siebie wnioski.

Z tobą w tym temacie dyskusję zakończyłem w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki.

Tymczasem jestem także na etapie reklamowania wiatrochronu od A-10 1:48 firmy Hobby Boss, który również był pęknięty przy zakupie.

Tym razem testuję jak tę sprawę załatwi firma IBG, dystrybutor HB.

Po prostu napisałem mu o moich kłopotach z tym modelem, nie padło pytanie gdzie go kupiłem, po prostu postanowili pomóc o ile będą mogli.

 

Widzę, że zmieniasz zdanie... to już nie reklamacja, a prośba o pomoc

 

Zauważ proszę jedno - ja, w tym wątku, nie komentuję Twoich kłopotów z owiewką, dostępnością modelu czy dostawami...

Ja jedynie zwracam Ci uwagę na bezzasadność Twoich roszczeń reklamacyjnych w stosunku do IBG jako dystrybutora HB.

Prośba o pomoc, a reklamacja (mimo iż może dotyczyć tego samego przedmiotu) to zupełnie inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moje przypuszczenia wynikające z oględzin owiewek pod mikroskopem potwierdziły się. Poświęciłem dziś ok 3 godziny na obróbkę obu części. Rzekome pęknięcia i rysy zniknęły jak kamfora po kilku prozaicznych czynnościach. Do "eksperymentu" użyłem czterostopniowej polerki do paznokci, papieru wodnego 1000 i 2000. Z braku pasty polerskiej Tamiya zwykłej pasty do zębów i specyfiku do konserwacji stali szlachetnych który kupiłem kiedyś w Euro AGD- można z powodzeniem użyć tylko pasty.

Najpierw skalpelem zeskrobałem szew, następnie wygładziłem całość polerką. i pastą do zębów. Wewnątrz było nieco trudniej,. Tam początkowo użyłem ( do bezbarwnej owiewki ) papieru wodnego 1000, następnie 2000 i na zakończenie pasta Do drugiej części zastosowałem już tylko gradację 2000-zupełnie wystarczy.

Aby ułatwić sobie szlifowanie wewnątrz nakleiłem ( super glue) malutki krążek papieru na zaokrąglony czubek starej szczoteczki ...do zębów. Polerka wewnątrz patyczkami kosmetycznymi. Nie jestem jeszcze zupełnie zadowolony z efektu. Muszę dokupić papiery o drobniejszych ziarnach ( 2500. 4000 itp.) i "dopieścić" części. Papier 2000 zostawia drobniutkie ryski -widać je co prawda tylko pod światło i pod lupą, ale dla mnie części muszą być idealne.

Najważniejsze jednak że owiewki są nieuszkodzone, wygładzenie i polerowanie to już pikuś.Pozdrawiam

Marcin

Czekam na aparat-niedługo wstawię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.