Skocz do zawartości

su-27 1/48


jarex15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zacząłem sobie robić Su-27 Academy i od samego początku strasznie mi idzie. Zacząłem nietypowo od podwozia, dla mnie straszny dramat złamała się goleń dużo szpachli w miejscach gdzie szlifowanie jest praktycznie niemożliwe. Chodzi mi o tą część na goleni

8bfc4c062bed99cd.jpg

 

No ale dość narzekania jakoś poszło

 

5f1bf598a906c313.jpg

693cc056f7e18521.jpg

dad99f817ddd5846.jpg

44723a55221b569b.jpg

 

Oceniajcie i doradzajcie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli złamała Ci się goleń podwozia, a model masz sporych rozmiarów, to nie walcz z jej sklejaniem do kupy i zabawą w szpachlowanie, tylko wymień konkretny segment. W przeciwnym razie przy nacisku spowodowanym choćby późniejszymi pracami, czy odkładaniem modelu na półkę, goleń snów może się złamać. Proponuję Ci wytoczyć nowy element z kawałka ramki wlewowej zamocowanej w mini-wiertarce, albo rozciągnąć ją nad płomieniem do pożądanej średnicy. Przy sklejaniu takich elementów najkorzystniej jest robić to na kołeczku z drutu, albo igły lekarskiej. Możesz sobie zaoszczędzić późniejszych kłopotów. A jeśli opisywanym przez Ciebie miejscem złamania części jest odsłonięta cześć amortyzatora, to tym bardziej rozsądnym będzie zastosować igłę lekarską w to miejsce. Odpada malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goleń nawierciłem i włożyłem igłę wszystko zalałem klejem ca narazie trzyma próbowałem to przegiąć i nic także wydaje mi się że będzie ok.

Dzięki za radę oby więcej takich porad

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie w malowaniu malezyjskim no i mam kokpicik airesa

będzie odjazd(mam nadzieje)

Kiedys sobie taki zrobie w 32 trumpka z kokpitem balc box'a narazie zbieram na to kaskę i na pewno to długo potrwa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory mozesz np. zrobic z przezroczystej ramki. Bierzesz taki precik od wypraski z kabina, najpierw papierem sciernym doszlifowujesz na odpowiednia srednice. Nastepnie, rowniez papierem, robisz sobie obly czubek (wypuklosc klosza), a nastepnie odcinasz plasterek odpowiedniej grubosci.

Acha, zanim odetniesz, mozesz sobiewypolerowac to jakims bardzo drobnym papierem.

Od spodu dajesz kropelke jakiegos metalizera lub zwyklej srebrnej farbki, zeby zaimitowac odblysnik. Mozesz tez od spodu nawiercic delikatnie igla lekarska plytki otworek (ewentualnie wkleic w niego cienki drucik), bedzie wygladalo jak zarowka. Tak przygotowane swiatelko wklejasz na swoje miejsce, kapiesz na to kropelke blyszczacego lakieru lub jakiegos Sidoluxu, zeby sie blyszczalo i voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na Clearfixie troche przejechalem w kwestii robienia reflektorow. Wydawalo sie, ze super sposb, ale jak sie okazuje, nie zawsze chodzenie na latwizne daje dobre rezultaty. Ze wzgledu na konsystencje preparatu, ciezko mi jest jakos rownomiernie go ulozyc, zeby sie nigdzie ro rozlalo, nie rozciagnelo, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już z przeźroczystą wypraską ale spróbuje jeszcze raz

może znajdę taką bardziej zaokrągloną, ta w zestawie academy jest kwadratowa i po oszlifowaniu jest zamała, a przy odcięciu robia się takie brzydkie rysy od spodu( wycinam tritoolem hase). Nic to trzeba próbować

 

Dzieki za szybka odpowiedź

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy odcięciu robia się takie brzydkie rysy od spodu
Po poludniu lub wieczorkiem podrzuce Ci fajny patent na odcinanie takich rzeczy. Tylko musze byc w domu i miec aparat pod reka. W razie, gdybym zapomnial, to sie upomnij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób z wykorzystaniem ramki wlewowej jest chyba najlepszy. Ale możesz też spróbować wykorzystać to co masz. Nawiercić obecne reflektory, wypolerować wnętrze, pomalować np. chromem alclada, osadzić imitację żaróweczki, a następnie zalać całość specyfikiem imitującym szkło. Ja swego czasu wypróbowałem przezroczysty poxipol, efekt też był zadowalający. Na koniec można jeszcze pociągnąć czoło reflektora lakierem bezbarwnym i powinno być super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wlasciwie potrafie to opisac, tj jak ja robie reflektory jako pomoc dodam zdjecia. W kawalku plastiku obojetnie czy to kawalek ramki czy pkaski odpad od jakiegos modelu nawiercam wglebienie w ktore nastepnie wklejam kawalek folii aluminiowej, folia ma imitowac lustro reflektora. Tak przygotowany reflektor mozna przykryc szklem wykonanym z kawalka ramki od oszklenia jak pisal Majek lub kawalkiem wypuklego plastiku wycietego z opakowania po tabletkach.

Tu w trakcie prac..........

679dd2e4f52646eamed.jpg

53a0c46d50d4f017med.jpg

......a tu efekt koncowy........

0bf87dceae2fed7dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.