Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa że się rąbneli w wyliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by ci tu powiedzieć? A nie masz jeszcze żadnego Polaka na gąskach?? Wstyd

To twój patriotyczny i obywatelski obowiązek, ważniejszy od pójścia na wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

7TP jest już na Jadarze

http://www.jadarhobby.pl/first-to-fight-pl193926-172-polski-czolg-lekki-7tp-1939-p-44011.html

Fotki wyprasek wyglądają ciekawie. Walka będzie najprawdopodobniej z podwoziem (podobnie jak w FT-17) - każdy zespół "koła i gąsienice" jest mocowany do wypraski w 11 punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy będzie Praga RV, teraz pewnie pociągną serię 7TP i Vickersów przeplatanych niemieckimi pojazdami. A przy okazji co tam niemieckiego następnego zapowiadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by ci tu powiedzieć? A nie masz jeszcze żadnego Polaka na gąskach?? Wstyd

To twój patriotyczny i obywatelski obowiązek, ważniejszy od pójścia na wybory.

 

Byłem na wyborach, a na półce Bofors wz.36 i TKS, oba z kochanego Mirage. W planach konwersja polskiego schronu bojowego z dioramy "Mława 1939" na schron z Rytra k. Starego Sącza.

 

Rytro%2B%25287%2529.JPG

 

Rytro%2B%25284%2529.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam małą łyżeczkę dziegciu - trochę krytyki ale przede wszystkim apelu do redakcji.

Pomysł wydania modeli przede wszystkim Polskiej Armii z września 1939 oczywiście uważam za znakomity i potrzebny, i zasługujący na pochwałę, jednak z szacunku do naszej historii, myśli technicznej a przede wszystkim ludzi tworzących tą spuściznę róbmy to starannie. A chodzi mi o książeczki dołączone do modeli albo raczej książeczki do których są dołączone modele - oprę się na przykładzie 7TP. Niestety jest tam kupa błędów językowych - chociaż z tego co ostatnio obserwuję w książkach, czasopismach jest to smutna norma. Ale to co spowodowało napisanie przeze mnie tego posta to nazwisko polskiego konstruktora peryskopu odwracalnego. Otóż według redakcji człowiek ten to Rudolf Gunlach - strona 5. Z tego co wiem chociaż nie jestem fachowcem to był to jednak Rudolf Gundlach. I chociaż można by rzec, że to literówka to jednak tak nie jest. Błąd ten został powtórzony na stronie 8 w sekcji "Opracowanie konstrukcji czołgu 7TP". A może się mylę i powinien być jednak Gunlach?

Proszę więc aby przyłożyć się do redagowania kolejnych numerów, na które zarówno ja jak i zapewne wiele innych osób z utęsknieniem czekamy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował nie przykleja ćna silikon pudełka do gazetki - silikonu nie można ściągnąć, albo gazetka się niszczy albo przykleja do innych na półce. Przecież cały komplet i tak jest w folii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie wiem czy ktoś już ma ale wygląda to tak

http://www.jadarhobby.pl/first-to-fight-pl193927-172-bron-wsparcia-polskiej-piechoty-1939-p-44532.html

 

I wiadomo,że kolejny model to Praga RV

Znowu kasiorkę trzeba będzie szykować na jakieś ze dwa modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jedynym przypadku mogę poczekać tydzień dłużej....byle była następna...

 

A tak wogóle o co chodzi z kolejką modeli? Skąd tylko wojsko polskie idzie w serii? Niemiaszków brakło?

 

Oczywiście nie ,żebym narzekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rewelacja, na tą Pragę czekałem. Nawet jak będzie poślizg to też nic się nie stanie. Kilku dobrych znajomych za naszej południowej granicy też mocno zaciera ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak wogóle o co chodzi z kolejką modeli? Skąd tylko wojsko polskie idzie w serii? Niemiaszków brakło?

 

Oczywiście nie ,żebym narzekał...

 

Piotrze, mało to niemieckich maszyn w 1:72 narobili producenci od 1945 roku? ;)

 

Jak dla mnie mogą być same polskie, byle dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Tomasza w całej rozciągłości. Cały czas trzymam kciuki za obiecanego Ursusa wz 29, tu dzież i inne polskie szkrabiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.