Jump to content
Botan

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)

Recommended Posts

A tego to nie wiem, ale wiadomo, że będzie Kfz. 14 samochód łączności. W nr. 25 pojawią się Boforsy z ludzikami, ale co po nich, może Szkoda?

E... nie znam sie ale z tego co wiem vickers to albo z anglii albo ameryki

Ja wiem wiecej o niemieckich tankach

Vickersy były Brytyjskie, używane przez nas były już zmodyfikowane, uzbrojenie, system chłodzenia silnika, właz wieży, .....

Dwu wieżowy

Brytyjski:

Vickers_E.jpg

Polski:

vickers_pol18b.jpg

Jedno wieżowy:

Brytyjski:

vickers_18.jpg

Polski:

vickers_a40s.jpg

Box:

bofors-37-mm-wz-36-first-to-fight-pl1939-25.jpg

Set:

bofors-37-mm-wz-36-first-to-fight-pl1939-25.jpg

W numerze 26 ma być natomiast 7TP. Czyżby robili "przeskok" i puścili polski sprzęt dwa razy pod rząd

Jest szansa że się rąbneli w wyliczeniach.

Nie koniecznie, nie koniecznie

Zapodałem już inbox nr. 25. W numerze 26. znajdziemy modele 7TP w wersji późnej czyli jednowieżowej.

11227557_1017421808275869_8312270169473913962_n.jpg?_nc_eui=AWixLO_wotA1DMCi-hBwotrPRgQJ1KcSQH_Bxg&oh=ff3853ea710c2c3795af41504022c4ba&oe=560CCBD7

A może by sobie człowiek polskiego czołgusia w końcu ulepił ??

Co by ci tu powiedzieć? A nie masz jeszcze żadnego Polaka na gąskach?? Wstyd

To twój patriotyczny i obywatelski obowiązek, ważniejszy od pójścia na wybory.

W Empiku w Bielanach Wrocławskich kupiłem ostatniego 7TP.

ciekawe kiedy będzie Praga RV, teraz pewnie pociągną serię 7TP i Vickersów przeplatanych niemieckimi pojazdami. A przy okazji co tam niemieckiego następnego zapowiadają?

Co by ci tu powiedzieć? A nie masz jeszcze żadnego Polaka na gąskach?? Wstyd

To twój patriotyczny i obywatelski obowiązek, ważniejszy od pójścia na wybory.

Byłem na wyborach, a na półce Bofors wz.36 i TKS, oba z kochanego Mirage. W planach konwersja polskiego schronu bojowego z dioramy "Mława 1939" na schron z Rytra k. Starego Sącza.

Rytro%2B%25287%2529.JPG

Rytro%2B%25284%2529.JPG

A ja dodam małą łyżeczkę dziegciu - trochę krytyki ale przede wszystkim apelu do redakcji.

Pomysł wydania modeli przede wszystkim Polskiej Armii z września 1939 oczywiście uważam za znakomity i potrzebny, i zasługujący na pochwałę, jednak z szacunku do naszej historii, myśli technicznej a przede wszystkim ludzi tworzących tą spuściznę róbmy to starannie. A chodzi mi o książeczki dołączone do modeli albo raczej książeczki do których są dołączone modele - oprę się na przykładzie 7TP. Niestety jest tam kupa błędów językowych - chociaż z tego co ostatnio obserwuję w książkach, czasopismach jest to smutna norma. Ale to co spowodowało napisanie przeze mnie tego posta to nazwisko polskiego konstruktora peryskopu odwracalnego. Otóż według redakcji człowiek ten to Rudolf Gunlach - strona 5. Z tego co wiem chociaż nie jestem fachowcem to był to jednak Rudolf Gundlach. I chociaż można by rzec, że to literówka to jednak tak nie jest. Błąd ten został powtórzony na stronie 8 w sekcji "Opracowanie konstrukcji czołgu 7TP". A może się mylę i powinien być jednak Gunlach?

Proszę więc aby przyłożyć się do redagowania kolejnych numerów, na które zarówno ja jak i zapewne wiele innych osób z utęsknieniem czekamy.

Edited by Guest

A ja bym proponował nie przykleja ćna silikon pudełka do gazetki - silikonu nie można ściągnąć, albo gazetka się niszczy albo przykleja do innych na półce. Przecież cały komplet i tak jest w folii!