Skocz do zawartości

IJN Kirishima 1942 1/700 (Fujimi)


blacman

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym jeśli mogę zauważyć ami - zdjęcie które umieściłeś zrobione zostało na bardzo spokojnym akwenie.

Wydaje mi sie, ze jest to wlasnie argument ZA moja opinia a nie przeciw

Na bardzo spokojnym akwenie, nawet najlzejsze zmarszczenia wody powinny byc widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 417
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja się dołączę, chociaż poważnie się zastanawiam czy nie lepiej by było założyć jakiś osobny watek w tej tematyce, żeby nie robić blacmanowi "chlewu" w jego artystycznym warsztacie... (więc ewentualnie post do wywalenia)

 

29_zpsfcb31d1a.jpg

28_zps13965c28.jpg

27_zpsa2a79290.jpg

26_zps916e6f43.jpg

25_zps1e7eba9b.jpg

23_zpsb2c5cf03.jpg

24_zps7b45bae0.jpg

i jeszcze trochę "staroci" - w temacie braku odkosów od zewnętrznej strony:

1_zps78746a45.jpg

2_zpsb8ec1145.jpg

Tak jak pisałem wcześniej - największy wpływ ma prędkość i promień skrętu. Zastanawiam się też, jak się ma do tego długość jednostki, ale nie znalazłem żadnej informacji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolejności:

kształt wody z wikolu

malowanie i tonowanie akrylami

nadanie głębi lakierem akrylowym błyszczącym (pewnie kilka dobry razy z aerografu)

grzbiety odkosów i załamania fal specyfikiem o nazwie water effect oraz wata plus lakier akrylowy błyszczący

woda na pokładzie lakier akrylowy podawany z wolnej ręki pędzlem.

wstawienie modelu i spienienie wokół kadłuba oraz poprawki odkosów

 

taki jest plan - a realizacja - nie wiem jak wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszych 6 warstw niebieskiej toni:

 

16248931382_1e68a19fb0_b.jpg

 

16062382890_f7b88324e8_b.jpg

 

15629875813_8b978b3a6d_b.jpg

 

i druga warstwa koloru jaśniejszego:

 

16062231618_2879b2f900_b.jpg

 

16063917057_1ccb3114a6_b.jpg

 

16063626119_0836d2209f_b.jpg

 

 

na lądzie też się dzieje. Łańcuchy i kabestany gotowe do malowania ostatecznego:

 

16223858246_b852ac551b_b.jpg

 

16247926761_0bbae90420_b.jpg

 

 

dopiero na zdjęciach zauważyłem brak pokrętła hamulca. Tu już uzupełnione...

 

16223858896_69a40c9025_b.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te łańcuchy to trumpeter?

 

Woda - sam walczę z tematem więc doceniam skalę problemu. Obawiam się, że na razie powierzchnia jest zbyt niejednorodna. Niestety za dużo niewielkich nierówności. Z drugiej strony sądzę, że ten defekt zgubi się pod lakierem i specyfikiem Vallejowym więc pwoinno być pięknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie...

Fale może nieco duże ale to Pacyfik przecież

Sprawdzałem w ujęciu z modelem. Wychodzą na pół burty - czyli ok 4 metrów. Chyba nie za duże...

Oczywiście będzie lakier i Still Water. Ale chyba jednak zgaszę te rozjaśnienia. Jest za dużo. Wydawało mi się, to powinien być to wynik głebokości (płytkości) ale chyba większy wpływ na kolor (dokładnie to odcień) ma ilość pęcherzyków powietrza. A to zdarza się na dużych, spienionych grzbietach i w śladzie torowym głównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tylko patrzeć , brać przykład, uczyć się etc. etc. etc. a i tak zawsze wygrają Niemcy ( w piłke oczywiście:) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te elektryczne wyciągarki to samoróbka...?

wypust Chrysanthenum

ale pracuję nad własną...

model 3D już jest:

 

15647385633_65014996c1_z.jpg

 

matka do formy "się szykuje". Pozostaje mi tylko opanowanie techniki wykonania formy i odlewania z żywicy... Ktoś z Kolegów bawi się może w takie zabawy?

 

suchy dok na taśmę dwustronną

udzielasz copyright ?

kurcze człowiek czasem się nakombinuje a tu można tak prosto

 

to podpatrzone gdzieś - więc jeśli się sprawdza - to podpatrywać i stosować dalej !

działa rewelacyjnie - tylko należy unikać mocowania kadłuba z dużej powierzchni gdyż łatwo później uszkodzić przy odrywaniu.

 

... a i tak zawsze wygrają Niemcy ( w piłke oczywiście:) )

ostatnio dostali od nas lanie w piłkę ręczną, siatkową i nożną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt się nie wychyla więc ja wyskoczę z wykładem o odlewaniu elementów w domu .

Robię sporo kompletnych modeli dla siebie - nie na handel - w 1:100 - od figurek i podstawek przez pojazdy do elementów budowli.

 

Najpierw co nam potrzeba i czego ja używam :

- silikon kondensacyjny - Tempo 30

- żywica poliuretanowa - Smooth Cast 305

- środek rozdzielający - Easy Release 205

 

Mogę na PW podać gdzie kupić - nie będę nikomu reklamy robił .

 

Sporo jest chemii do tej zabawy na Alledrogo - nie będę się na ich temat wypowiadał - tragiczne nie są ale na pewno bez porównania do tych powyżej.

Przydatne są worki próżniowe - jeszcze lepsza pompa próżniowa. Czasem niektóre kompresory do aerografów mają funkcję pompy podciśnienia - w domu wystarczy.

Niektórzy nie korzystają z próżni bo nie zawsze jest potrzebna - ale moim zdaniem bez komory będzie ciężko przy elemencie jaki chcesz odlać.

 

Jak to zrobić jest mnóstwo filmików w necie - w skrócie - odgazować wymieszany z 2 składników silikon, "wysmarować matkę" środkiem rozdzielającym, zalać "matkę" silikonem, co najmniej 24 h odczekać aż silikon stężeje , zdjąć silikon z matki i wysmarować formę rozdzielaczem, zalać formę żywicą , odgazować żywicę w formie , odczekać 30 minut do godziny , rozformować , cieszyć się modelem. Proste.

 

Ale tutaj dochodzimy do Twojego elementu .

Skala - 1/700 - ile ma po długości wyciągarka - centymetr ? 8 mm ? 5 mm ? Ja zaczynasz tą zabawę to małe elementy są trudniejsze do odlania niż np. wielkości pudełka zapałek.

Kształt - moim zdaniem skomplikowany jak na początek. Formą jedno częściową tego nie zrobisz - musi być dzielona. Dzielona - moim zdaniem w osi po długości na dwie części. Czyli będziesz zalewał "matkę" silikonem do połowy , czekał 24 h , smarował rozdzielaczem , zalewał drugą połowę . Znowu skala - 1/700 - będzie wyzwaniem zrobić taką formę w domu.

Forma oczywiście będzie odwrócona - podstawa wciągarki będzie u góry. Albo będziesz lał na płasko i szlifował podstawę albo zrobisz kanały wlewowe - i też będziesz trochę szlifował tą podstawę wyciągarki .

Będziesz musiał zrobić odpowietrzenie - co najmniej jedno np w kole wciągarki do nawijania liny/łańcucha.

 

I to chyba tyle nudnego wykładu . Weź do ręki kilka modeli np. naszego Niko które moim zdaniem jest u nas niedoceniane. W 1/700 są naprawdę nieźli i można u nich sporo podpatrzyć jak coś samemu zrobić z żywicy.

 

A na koniec weź pod uwagę koszty - Twoje modele są rewelacyjne pod każdym względem - ale żeby wciągarka nie kosztowała więcej niż model i wszystkie blachy .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matka do formy "się szykuje". Pozostaje mi tylko opanowanie techniki wykonania formy i odlewania z żywicy... Ktoś z Kolegów bawi się może w takie zabawy?

Wydaje mi sie, ze jezeli potrafisz stworzyc sobie model 3D, to patrzac od strony wygody/czasu/kosztow chyba lepszym/szybszym/tanszym rozwiazaniem byby wydruk?

W UK koszt wydruku to okolo 0.10 GBP za 1cm3, pewnie w PL mozna taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym kierunku też robiłem małe (zaznaczam małe) rozeznanie....

druk 3D wciąż jest niedoskonały widać poszczególne warstwy. Najdokładniejsze drukarki w technologi druku żywicą PolyJet dają rozdzielczość teoretyczną 20 mikronów.Ale w praktyce bywa różnie widać niestety poszczególne warstwy.

I niestety w Polsce dostałem ofertę na 30 złotych za element o objętości pewnie z 0,3cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przyjechała nowa blacharka do kutrów admiralskich... Kominy wykonałem z rurki mosiężnej 0,3mm

 

16494464031_b953e6f936_b.jpg

 

16496206535_bf68de98a3_b.jpg

 

16494463201_63517c0987_b.jpg

 

 

A tak wyglądają na dzień dzisiejszy kutry. Wstępnie złożone, nie posklejane. Chciałem sprawdzić relacje geometryczne... Dojdzie jeszcze sporo detali w postaci masztów, nawiewów oraz olinowanie.

 

16308477168_3fcdabccfb_b.jpg

 

15876054593_35fed2b398_b.jpg

 

16309935409_df44c7568f_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.