Skocz do zawartości

Piękne są Ardeny jesienią - Panther G - Revell 1/72


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Oto Pantera spacerująca po górach. Model z dodatkami reszty blaszek z innej Panthery i blaszkami zrobionymi własnemi łapkami, Linki z Eureki, lufa RB. Poprawiona wieża, jarzmo, właz dowódcy i parę innych drobiazgów. Malowany AK + chemia AK, Mig i olejne. To z grubsza tyle.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdrawiam

 

5fct.jpg

 

ei6l.jpg

 

w3bk.jpg

 

sqgm.jpg

 

ui0w.jpg

 

gvqg.jpg

 

owzp.jpg

 

xcw3.jpg

 

zwnq.jpg

 

o8gs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że najbardziej w całym modelu zachwyciła mnie kompozycja .

Kociak wygląda jakby rzeczywisćie powoli gąsienicował się po lesie , prawie słychać leniwe mruczenie silnika . Pogratulować nareszcie znów jakaś uczciwie zrobiona siedem dwójka , bo ostatnimi dniami ...ehhh

Nie możesz zamieścić jakiś większych zdjęć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest super - modelik zachwyca, podstawka elegancka tylko to coś żółtego na drzewie - może to kwestia fotek i w rzeczywistości wygląda lepiej, ale u mnie na ekranie wygląda jak jakiś gigantyczny jaskrawo żółty porost.

Pozostała roślinność jest super - dlatego może by wymienić te gąbczaste liście na coś innego.

Poza drzewkiem Bardzo mi się podoba - GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś żółtego na drzewie - może to kwestia fotek i w rzeczywistości wygląda lepiej, ale u mnie na ekranie wygląda jak jakiś gigantyczny jaskrawo żółty porost.
Drzewko faktycznie mogło mieć troszkę lepsze listowie.

 

No cóż... to niby drzewo z daleka, na półce nie wygląda tak koszmarnie. Dopiero na fotach zobaczyłem jego rozczulającą tandetność.

Już go nie ma... Jak zdobędę inne (bo to na dioramce to mój wyrób ) to zamieszcze nową fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie urzekła ta brzoza. Tylko tytuł scenki jakoś mi nie pasuje. To raczej polski krajobraz, tam w większości są iglaste, następnie buku, dęby, olchy, a brzozy ... pojawiają się sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w plenerze z naturalnym ostrym światłem, dałyby tej dioramie życie.Zwłaszcza żółtemu drzewu.Generalnie odważna praca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzę w głowę jak się robi tak realistyczną wodę

Woda to nic trudnego - pierwszy raz w życiu robiłem.... Specyfik to STILL WATER od Vallejo. Bardzo fajna sprawa.

 

Jutro wrzucę 2-3 fotki dioramki bez drzewka. Zobaczymy jak będzie wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja ze zmienionym drzewkiem (niestety nadal gąbka - liści jeszcze nie mam) i wersja bez drzewka. Proszę o opinie jak wygląda lepiej.

 

mwlg.jpg

2bh7.jpg

tnm2.jpg

fbp4.jpg

x9y8.jpg

ieo0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim, skromnym zdaniem w tej wersji kolorystycznej drzewko jest lepsze ale niestety na takich zbliżeniach ta gąbka wali po oczach - widać że to gąbka nie liście - choć przypuszczam że z większej odległości, na żywo, na półeczce może się prezentować całkiem fajnie.

No i jeszcze te kawałki gąbki na mające imitować opadłe liście - na fotkach nie wyglądają najlepiej.

Siatka "Polaka" byłaby tu chyba najlepszym rozwiązaniem.

 

A bez drzewka tak jakoś płasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewko musi być, żeby skały sra.... zresztą znasz moje zdanie na temat. Zrób zdjęcie z 1-2 m i wszyscy zobaczą jak widzą, bo aparat jest za dokładny, nikt z nas nie ma takiej ostrości

 

PS. Mysza & ja, żądamy przywrócenia drzewka!!

 

PS. 2. usunięcie prawie "świętego" drzewa, jakim jest brzoza będzie źle widziane w pewnych kręgach, no wiesz, pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się podoba drugie z kolei. Pozostałe też są fajne. Jeśli to twoja własna robota, to szacun - Bardzo fajne są. Do mnie właśnie dotarło mikro-listowie od Polaka. Spróbuje zrobić coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście drugie bardzo OK. Może warto by się zastanowić nad kolorystyką jeśli to jesień. Tego Still Water to pewnie sporo wylałeś. Mocno to siada i nie mam o tym najlepszego zdania. Dlaczego upierasz się na brzozę Bardziej charakterystyczna dla naszych i wschodnich terenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i ostateczna wersja drzewka. Niestety lepszego nie będzie. Dla tego modelu i winietki zapas mojej cierpliwości wyczerpał się Dziękuje wszystkim za słowa krytyki, które zdopingowały mnie do poprawek.

xnd9.jpg

 

fixx.jpg

 

gxt6.jpg

 

dm4n.jpg

 

cayu.jpg

 

v9p8.jpg

 

ufqg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z tą brzozą wygląda o niebo lepiej. Nie myślałeś o jakiś figurkach, ożywiły by jeszcze scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.