Skocz do zawartości

Pz.Kpfw IV Ausf D Tauch 1:35 Tristar


gorlock

Rekomendowane odpowiedzi

A jak długo go sklejałeś?

 

Całość budowy modelu zajęła mi kilka lat Dłubałem go w przerwach między innymi. Tak jak mówisz, spasowanie części było raczej kiepskie, plastik miękki a do tego trafiłem na kilka ramek w zestawie, na których chyba ktoś usiadł zanim wystygły. Trochę się namęczyłem by wanna miała w miarę poprawną geometrię. No ale uparłem się i dobrnąłem jakoś do końca. Wersję B też mam w planie zrobić ale tym razem zdecyduję się chyba na Dragona z pługiem. W ogóle jak dla mnie czwórki z krótką lufą mają swój urok.

 

Mikołaju porównaj Dragona i Tristara z planami. Ja po zrobieniu tych porównań, szybciutko pozbyłem sie Smoczych, krótkich czwórek. Pięknie zrobiony model.

 

Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...porównaj Dragona i Tristara z planami. Ja po zrobieniu tych porównań, szybciutko pozbyłem sie Smoczych, krótkich czwórek.

Szczególnie że Terry Ashley z PMMS mocno ci pomagał, tak jak Wilder robić zdjęcia twoich modulacji.

Model znakomity!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju porównaj Dragona i Tristara z planami.

Pozdrawiam.

Paweł

 

Tak wiem, że pod względem zgodności z oryginałem Tristar jest znacznie lepszy od Dragona jednak po trudnych z nim bojach mam ochotę na lekkiego, samoskładalnego Dragona pomimo jego baboli. Czasem przymykam oko na merytorykę na rzecz przyjemności składania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju porównaj Dragona i Tristara z planami.

Pozdrawiam.

Paweł

 

Tak wiem, że pod względem zgodności z oryginałem Tristar jest znacznie lepszy od Dragona jednak po trudnych z nim bojach mam ochotę na lekkiego, samoskładalnego Dragona pomimo jego baboli. Czasem przymykam oko na merytorykę na rzecz przyjemności składania

 

I tak trzymaj, bo "lepienie" ma cieszyć Ciebie, nie innych. Ja przymierzam się do tego Tristara, mam komplet Abera. Gąski wykorzystam Tristarowskie, choć sam nie wiem, bo różnie o nich mówią. Niestety nie mają odpowiednika w produktach Friule.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...porównaj Dragona i Tristara z planami. Ja po zrobieniu tych porównań, szybciutko pozbyłem sie Smoczych, krótkich czwórek.

Szczególnie że Terry Ashley z PMMS mocno ci pomagał, tak jak Wilder robić zdjęcia twoich modulacji.

Model znakomity!

 

pzdr

 

Nie rozumiem ? ! Może Kolega jaśniej, się wyrażać, szczególnie w kwestii, którym zdaniem Kolegę obraziłem, że taka złośliwość się pojawiła u Kolegi. O co chodzi z modulacją ? Tego nie pojmuję, bo o niej nic nie pisałem.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski wykorzystam Tristarowskie, choć sam nie wiem, bo różnie o nich mówią. Niestety nie mają odpowiednika w produktach Friule.

 

 

Gąski Tristara to raczej sci-fi. Są za szerokie a otwór w zębach mają nieprawidłowy. Ja użyłem Friula 36 cm ATL 02, który jest prawidłowy (choć minimalnie za wąski) dla wczesnych czwórek i pasuje na koła napędowe Tristara jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Mikołaju gąski Tristar, to 38cm, używane po wczesnych 36cm, a przed późnymi 36cm ( te to ATL-02 ). Te czwórki mogły je mieć.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju gąski Tristar, to 38cm, używane po wczesnych 36cm, a przed późnymi 36cm ( te to ATL-02 ). Te czwórki mogły je mieć.

Czy mógłbyś rozwinąć myśl? W szczególności interesują mnie te gąsienice 36 cm wczesne i późne, jakie różnice.

dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju gąski Tristar, to 38cm, używane po wczesnych 36cm, a przed późnymi 36cm ( te to ATL-02 ). Te czwórki mogły je mieć.

Czy mógłbyś rozwinąć myśl? W szczególności interesują mnie te gąsienice 36 cm wczesne i późne, jakie różnice.

dziękuje!

 

Czołem.

No, poplątałem przyznaje, bo chodziło mi o to, że najpierw były te o szerokości 38 ( 38 cm Kgs/380/120 - Tristar ), a potem te 36cm (36 cm Kgs 61/360/120 - Friule ) . Racja, nie było wczesnych 36, jak omyłkowo napisałem. Przepraszam za mój błąd. Mikołaju, ale chyba zamówię do Tristara Friule.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju przepraszam Cię za zaśmiecenie, twojego wątku, moimi dywagacjami na temat gąsek . Temat zamknięty. Jeszcze raz powtórzę - model super, będę dążył uparcie , by moja "krótka czwóreczka" była podobna do twojej.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.