Jump to content

M3 Grant 1:35 Academy

Recommended Posts

Olej te mosakowanie Jakub. W tym przypadku lepiej jest pomalowac bandaże potem. Robisz to dość rzadką farbą i przy dotknięciu ona sama ładnie opływa obręcz na łączeniu koła z gumą. Teraz i tak jak zdejmiesz taśmę to będziesz miał przypruszone bo maskowanie nie jest idealne.

• Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobry wieczór. Po próbie poprawy wózków trochę się polepszyło. Dzięki za podsunięcie pomysłu Krzysiek, z tym matem. Muszę jeszcze jakoś jednak wyrównać ten mat z żółtym, bo troszkę mi zalało kilka kół.

59wf.jpg

ztyg.jpg

ert0.jpg

Dzięki wielkie za porady, właśnie chciałem tak poprawiać . Kolejna aktualizacja będzie pewnie za tydzień, bo zaczynają się ferie więc czasu dużo

Witam. Wózki poprawione, ale zapomniałem cyknąć zdjęcia i zacząłem maskowanie. Coś mi się nie widzi ten kolorek, ale może po łoszu i macie zmieni się kolorystyka.

bnum.jpg

w1wy.jpg

Doszedłem do wniosku, że muszę go pomalować od nowa. Kupię tym razem humbrol-e i pomaluję tymi kolorami, jakie są w instrukcji, bo już mnie wykańcza to mieszanie przeróżnych odcieni itp. Gdybym miał przelicznik farb to może jeszcze bym tam używał pactr, ale ich używam najczęściej przy ruskich. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio tak mam, że jakiś model z danej firmy to i firma farb inna.

Głównie Tamiya do malowania aero ale tylko z oryginalnym rozpuszczalnikiem. Dla mnie rewelacja. Pod aero próbowałam Vallejo, Life colour ale z nieco gorszymi efektami. Vallejo zapychał mi aero ale odkąd mam ich oryginalny rozpuszczalnik jest troszkę lepiej. Life colour wodne - super paleta kolorów, ale kiepskie krycie i czasami grudki. Trzeba przecedzić.

Generalnie każdy ma swoje ulubione i ich się trzyma.

Nie podejrzana - przynajmniej u mnie. Pierwsze podejście - taśma tamiya zalała, przepuściła. Drugie - aerograf się przytkał - powietrza nie podawał i próbowałem to usprawnić metodą McGivera, czyli kombinacjami. Aero już dmucha, ale po całkowitym rozkręceniu na części pierwsze i przeczyszczeniu, trzeba było nie kombinować - taki z tego morał. Kamo i tak nie będę już kładł nim, co najwyżej kolor bazowy.

Witam z powrotem. Przez ten tydzień nic praktycznie nie zrobiłem, ciągle siedziałem w warsztacie albo na off-roudzie. Ale wróciłem i poprawiłem wszystkie nieciągłości. Byłem również w sklepie i doszedłem do wniosku ze sprzedawcą, że lepiej kupić pactrę, bo humbrol dał złe przeliczenia farb i jak miała być farbka zielona, to była złota . Zatem kupiłem pactrę i jakoś niedługo zacznę pracę.

Pozdrawiam