Skocz do zawartości

Spitfire Mk XVI LF E / Heller+scratch/ 1:72


Marcin Witkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Mikołaj.

Zależało mi by zachować go na zdjęciach w takiej formie, bo skojarzenie mam podobne. Ale właśnie przed momentem "przyszyłem" mu prawy rękaw munduru. Lewy w trakcie...

 

Spiton, pomysł bynajmniej nie jest mój. Nie siedzę w figurkach, ale wiem że gdzieś to już widziałem. Tyle, że pewnie nie w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosko wygląda ten pilot w aktualnym stanie.

Marcin a pytanie warsztatowe. Z jakiego materiału tłoczyłeś owiewkę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

GEM, owiewkę wytłoczyłem z materiału pochodzącego z jakiegoś opakowania. Mam kilka takich odłożonych. Nie jest to najpewniej wytłoczka finalna, bo o ile na zdjęciu wygląda dobrze, to w realu za bardzo zniekształca. Nie wiem z drugiej strony, czy uda się osiągnąć lepszy efekt, bo folia po rozciągnięciu traci też pewnie swoją jednorodną strukturę i pewnie zawsze zniekształcenia będą. Ale będę jeszcze próbował, bo to nic nie kosztuje, a trwa chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niektóre elementy wykonałem x2, by mieć zapas bez konieczności trawienia kolejnej blaszki. Ale to co na blaszce to i tak mniej więcej połowa wszystkich części, bo sporo z tego co będzie w modelu nie jest możliwe do wytrawienia. Nie są to po prostu płaskie elementy. Zobaczymy czy uda się to poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tym razem aktualizacja figurkowa.

Jak pewnie wspominałem wcześniej, w modelu mimo licznych przeróbek i wielu dorobionych części, niewiele "będzie się działo" w kabinie. Celowo ten temat odpuściłem (i dlatego utrzymuję, że to jednak dość prosty model), bo model będzie "na kiju", a owiewka zamknięta. Pilota będzie jednak widać bardzo dobrze, wiec do tej kwestii staram się przywiązać należytą wagę. Ze sporą jednak dozą niepewności w działaniu, bo nigdy w zasadzie nie robiłem figurek. Nie wspominając już, że w ta skala wśród figurkowców, do których mam ogromny szacunek, jest raczej mało popularna.

 

Tak figurka wyglądała po zasadniczym malowaniu, a z pominięciem pilotki. Wstępnie zakładałem, że wykończę ją już po wklejeniu w model. Ramiona, jak pokazywałem wcześniej są z miedzianych drucików obłożonych masą plastyczną.

IMG_7869mini_zps420662f0.jpg

 

Po cennych sugestiach chłopaków z Grupy, odchudziłem dość mocno pilotkę. Pierwotnie głowa figurki pochodziła z zestawu rosyjskiego śmigłowca, więc był to dość obszerny hełm. Po odchudzeniu głowy, dodałem pogrubienia w okolicach słuchawek, a te zrobiłem z czarnej, wyciąganej nad płomieniem ramki. Dołożyłem też trochę materiału na karku i przeryłem... szwy i przykleiłem paseczki mocujące pasek gogli. Zdecydowałem też, że jednak całą figurkę zrobię przed wklejeniem do modelu, więc pilotka dostała właściwy kolor. Później przyszedł moment sprawdzenia, czy wytrawione, dwuwarstwowe gogle da się poskładać i przykleić. Dało się. Szybki są zrobione z Micro Cristal Clear. Pasek dorobiłem z folii aluminiowej.

Spit-driver_zpsa818bfc7.jpg

 

A obecnie pracuję nad pasami uprzęży Sutton Harness. A aluminiowej folii zrobiłem cztery paski. W nich po pięć otworków. Są nawleczone na rygiel z cieniutkiego stalowego drucika na wysokości drugiej dziurki Zdjęcie wykonane przed malowaniem.

WP_20140405_001_zps405c02d7.jpg

 

Figurce brakuje jeszcze między innymi maski tlenowej i kabla audio do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogle i dłonie super. Ryj ma taki dziwny ,-)). Twarz w tej skali to największy problem. Trzeba dobrze figurantowi wybrać twarz.

I podpowiem Ci Marcin, ze dużo daje porządny kołnierz ,-)) Ostatnio lepiłem figuranta do Hellcata i jestem z niego zadowolony. A najwięcej dodał mu kołnierz.

b87a72b17b0f8962.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ten kołnierz miałby odwzorowywać w przypadku figurki, którą robię. Czyli pilota PSP-RAF z drugiej połowy 45 roku?

O co chodzi z twarzą? Jest pomalowana niewłaściwie, czy ma nie takie rysy? Specjalnie dla kształtu i rysów twarzy dobierałem głowę do tej figurki. Wydają mi się one sporym atutem tej miniatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot bardzo udany.Ładnie pomalowana. Paluchy wybitne. Chciałem takie zrobić, poległem.

Pysk goblina ,-))) Ładny pysk goblina ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

 

Te zagniecenia to chyba raczej efekt przypadku + zimne i matowe oświetlenie lampy, pod którą pracuję. W realu tak tego nie widać, a pilotka jest lekko połyskująca - imitacja skóry. Na masce widoczne "zagniecenia" to z kolei paski mocujące. Bliższe temu, jak to wygląda na żywo są dwa poprzednie zdjęcia.

 

Spróbuję na dniach zrobić kilka już docelowych fotek tej figurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cieszę się - tak tytułem wstępu, że MW ozdrowiał po infekcji.

 

Tymczasem wyhamowała mi w ostatnich tygodniach robota, więc postępy jeszcze wolniejsze, a i zdjęcia na szybkiego tym co pod ręką, czyli smartfonem.

Udało mi się poskładać wyrzutniki bomb z trawionki własnego projektu. Wyszły tak jak założyłem, że wyjdą:

RACKS_SET_mini_zpsb41488d7.jpg

06aea844-a86d-4186-9e54-5ca2f31467cf_zps0f0ae64f.jpg

 

Zacząłem też "zbroić" w trawione ramki owiewkę kabiny. Na razie idzie dobrze.

Spit_054.jpg

WP_20140527_002_zpsf34e60ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.