Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiu - nie koniecznie AK, kup White Spirit z Talensa w sklepie dla plastyków. Buteleczka 75 ml to kwota 15 złociszy, ja używam od lat i jest doskonały również do rozcieńczania pigmentów. Do mycia pędzli z olei artystycznych używam, kupioną w sklepie papierniczym Terpentynę Balsamiczną Bezzapachową, ale to balsamiczna i do nakładania na farby się nie nadaje. Pamiętaj też, żeby nie nakładac bezpośrednio na farby olejne ( Humbrol. Model Master itp. ) - tu konieczny rozdzielacz w postaci np. Sidoluxu - nawet mikstur na bazie White Spirit, reagują z tymi farbami, z akrylami nie. Filtry MIGa też zmywają Humbrola, czy Model Mastery olejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam!! 90-ki ciąg dalszy. Właśnie przed chwilką kadłub ( nie cały ) dostał wash. Wygląda nawet nie źle, a jak Wy sądzicie?

 

DSCI0249_zpsq2n5xmyl.jpg

 

DSCI0248_zpsjysktwie.jpg

 

DSCI0250_zps32gd6rpk.jpg

 

DSCI0251_zpsiiraawac.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90-ka po " łoszu " . Mam cichą nadzieję że coś w ogóle widać:

 

DSCI0298_zpsjdoot8iy.jpg

 

DSCI0299_zps6uy74vgr.jpg

 

DSCI0300_zpsarkfkai7.jpg

 

DSCI0301_zpskdx51vmz.jpg

 

DSCI0303_zpsaj0aehou.jpg

 

Teraz już tylko matowanie i pigmentowanie, ale to za jakiś czas, bo mat i pigmenty jeszcze do mnie jadą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś chciałbym prosić kolegów o opinię. Otóż podziałałem coś, nie coś z pigmentami i nie wiem, czy idę w dobrą stronę. Założenie moje jest takie, co by tylko lekko przykurzyć czołga, a nie taplać go w błocie. Rzuciłem kurz na gąsienice i nie wiem, czy tak zostawić, czy walczyć dalej. Może, Wy drodzy koledzy wyrazicie się w tej kwestii. Za wszelkie porady z góry dziękuję. A oto model:

 

DSCI0318_zpsvzjmawx5.jpg

 

DSCI0319_zpspsmvfplv.jpg

 

Wiem, że gąski trzeba jeszcze przetrzeć jakąś srebrzystą farbką, ale czy uważacie że ogólna koncepcja jest dobra??

 

P.S. Tylko dwie fotki, bo na więcej, nie mam czasu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed galerią :

 

IMG_20150320_115230_zps2jphbvzx.jpg

 

IMG_20150320_115257_zpsn5aokdxx.jpg

 

IMG_20150320_115337_zpsdx4wjnrx.jpg

 

IMG_20150320_115100_zpsrh9zwc50.jpg

 

IMG_20150320_115454_zpsu9jyltlu.jpg

 

To już naprawdę ostatnia prosta. Jak będę miał chwilę wolnego, to zmatowię wieżę, usunę nadmiar kurzu z gąsienic i rzucę go więcej na koła, a także przetrę ołówkiem gąsienice i to będzie KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, ta antena to: zestawowa podstawa plus dwa, plastykowe preciki, 0.5 mm i 0.3 mm, pomalowane farbkami Vallejo Dark Rubber ( grubsza część ) i Interior Green ( cieńsza część ). Czyli można powiedzieć, że to samoróbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam! Choć ten temat już dawno przebrzmiał, a 90-ka stoi sobie spokojnie na półce, ja postanowiłem co nie co jeszcze powalczyć i być może, mój czołguś doczeka się podstawki . Takiej skromnej, prostej, bez żądnych fajerwerków. Ot coś takiego:

 

IMG_20150621_125235_zpsvjoyhbap.jpg

 

DSC_0255_zpsbh9hrftb.jpg

 

DSC_0254_zpshxk2cbti.jpg

 

DSC_0251_zpsmw6apx1n.jpg

 

DSC_0250_zpsapcd0nlj.jpg

 

Na razie to tylko piasek, cichcem wyjęty z piaskownicy mojego synka , ale jak go zmieszam z gipsem, i pomaluje na kolor ziemi i być może rzucę gdzie nie gdzie jakąś zieleninę. No i usyfię dodatkowo cały model, to powinno być dobrze. No nic, idę gips rozrabiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć fajne grudy ziemi, to w/w mieszankę, póki jest mokra proponuję posypywać z pędzla(tak jakbyś strzepywał pigmenty) samym gipsem. Złapie wilgoć od podstawki i ładnie się zwiąże. Powinno wyjść fajnie. ;)

 

Dzięki Kamil. Wypróbuję tą metodę.

 

Szkurde podstawkę robisz. A ja swojego mam poza zasięgiem wzroku.

 

A dziergam sobie . Tak troszkę z nudów, a tak trochę po to, by się wreszcie nauczyć się robić podstawki.

 

Tak przy okazji mam dwa pytanka. Po pierwsze. Jak zrobić wodę, nie posiadając specjalistycznych mikstury? Po drugie. Co zrobić by cała ta ziemia, miała wygląd mokrego błota? Dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.