Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie powiesz mi, że model nie wygląda lepiej na takim tle.

 

 

Masz rację Marcin, zresztą wiesz sam, bo często byłeś w tym wątku, że potrafię robić zdjęcia. Moja pierwsza 90-ka fajnie wychodziła na fotkach. A i widzę też, że i z aparatu, coś da się wycisnąć. Tryb auto, mała korekta zdjęć w windowsie i proszę. Oto poprawiona fotka:

 

 

DSCI0202_zps07e63b49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!! Chciałem dorzucić jeszcze kilka fotek mojej 90-ki, ukazujących, jak naprawdę wygląda kolor piaskowy na moim modelu i że w rzeczywistości nie jest taki blady. Zaręczam, że fotki zostały tylko przycięte, nic nie kombinowałem z kolorami. Oto one:

 

DSCI0204_zpsc70c6dfb.jpg

 

DSCI0206_zpsdb9f19df.jpg

 

DSCI0205_zpsa064089b.jpg

 

DSCI0203_zpsd7540d0c.jpg

 

Fotki robione kilka dni temu. Dziś model jest już w pełni obkalkowany. Teraz muszę go jeszcze raz pociągnąć sido, machnąć jakiś wash, potem pomalować na tip top gąski i lekko je przykurzyć. To tyle na teraz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakaś szansa jest Krzyśku, ale nie chcę zapeszać. Pamiętasz?? T-90 z pierwszych stron tego wątku ( czyt. książki ), też był na ukończeniu i jak skończył? Na chwilę obecną, staram się nie wkurzać mojej żony, więc może ta 90-ka dożyje do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tych, którzy jeszcze odwiedzają ten wątek. Mojej walki z teciakiem ciąg dalszy. Model jest już obkalkowany od A do Z. Zostało już bardzo nie wiele do zrobienia i chyba ten model, naprawdę doczeka się galerii. A tak wygląda w pełnym oznakowaniu:

 

DSCI0224_zps1269653a.jpg

 

DSCI0227_zpsfc0f1089.jpg

 

DSCI0226_zps5c730984.jpg

 

DSCI0228_zps277f2d26.jpg

 

DSCI0225_zpsa836bd47.jpg

 

Widzę, że musze jeszcze poprawić malowanie światła z tyłu, pomalować obrysówki no i wziąć się za te gąski. To tyle. Pozdrawiam

 

P.S. Różnica w odcieniu koloru piaskowego na lufie, to efekt światła. W rzeczywistości kolor jest jednolity na każdym elemencie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ale jednak dalej jakoś za jasny mi się wydaje.

 

Ale żeś się uparł Daniel . Ręczę Ci że ten kolor jest dobry. Fakt, na fotkach wydaje się jasny ale w realu jest ok. Słowo harcerza

 

 

Mam okropne wrażenie ze koła są przeskalowane, ale to na pewno tylko złudzenie. Działaj dalej z tym oriłem!

 

To jest złudzenie Tomku . Dzięki za doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaglądam systematycznie wszystko ładnie według mnie, ale musisz popracować nie nad modelem tylko nad fotkami które utrudniają ocenę modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten twój teciak , fajnie wyglądaj te kalkomanie , jeszcze dopieścisz kilka detali i do galeryji

Gratuluje udanego modelu

 

Dzięki Przemku , ale nie ma jeszcze, czego gratulować. Teraz właśnie jest ten krytyczny moment. Model, prawie skończony i trzeba się pilnować, by nie podpaść z czymś żonce, bo wtedy kaplica. Dlatego ostatnio chodzę na paluszkach, chucham i dmucham, herbatkę robię i śniadanka do łózka

 

Ja tam zaglądam systematycznie wszystko ładnie według mnie, ale musisz popracować nie nad modelem tylko nad fotkami które utrudniają ocenę modelu .

 

Z fotkami to zdaję sobie sprawę że lipa. Dziś już wiem, że oszczędzanie na sprzęcie fotograficznym, nie opłaciło mi się.

 

Grzechu przyjmuję, że kolor jest w porządku - trzymam cię za słowo. Działaj dalej.

 

No wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy!! Może trudno w to uwierzyć ale zacząłem robić wash na mojej 90-tce i mam taki problem. Otóż, przygotowałem sobie washa, zgodnie ze wszystkimi prawidłami, model, mam nabłyszczony, farbę olejną rozcieńczyłem terpentyną itd., itp. Nakładam, punktowo, nie smaruję po całym modelu, czekam aż wash całkowicie wyschnie, no i zaczynam wycierać nadmiar. Niestety, kiedy wycieram nadmiar, wycieram także farbę z tych miejsc, w których powinna ona zostać. Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux, specjalnie kumpla do Polski wysyłałem, po ten specyfik:D. Ale już nie panikuję . Zamówię sobie ten gotowy wash AK, który polecał mi kolega Marcin ( madeira )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - terpentyna działa na farbę. Jeśli robisz Wash, to tylko na White Spirit. Co prawda to tez terpentyna, ale pozbawiona wielu składników i delikatniejsza niż zwykła balsamiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - terpentyna działa na farbę. Jeśli robisz Wash, to tylko na White Spirit. Co prawda to tez terpentyna, ale pozbawiona wielu składników i delikatniejsza niż zwykła balsamiczna.

 

Teraz już to wiem . Poczytałem, dziś co nie co, na temat tych dwóch rozcieńczalników i wiem że użyłem nie odpowiedniego. Na szczęście dla mnie, cały ten wash się zmył i da się wszystko zacząć od nowa. W przyszłym tygodniu pozamawiam sobie kilka rzeczy z AK Interactive i będzie dobrze . A tymczasem, po cichutku podłubie sobie przy czymś innym, ale nie powiem przy czym, bo współautor tego wątku mnie ochrzani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Daniel, należy mi się . Na teraz walczę z gąskami Pana T, żeby mieć to z głowy . Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, ale w porównaniu z gąskami z tej 90-ki, składanie ich to droga przez mękę. No nic, już raz się z nimi uporałem, to z tymi od Terminatora ups też się uporam. 90-kę dokończę, jak tylko pozamawiam sobie " łośki " i pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pozamawiałbym cała tą chemię z AK Interactive ale niestety, zerwana linka od hamulca ręcznego w moim trupie hmmmmmm, przepraszam samochodzie skutecznie zniweczyła mój plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.