Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Twardy z Menga no to by było co kleić ale pewnie cena by zabiła. A i raczej zdjęcia przekazała i pewnie ktoś będzie oceniać opłacalność wypustu takiego modelu, choć trampek poszedł chyba w stronę wydania znacznej ilości wersji T-72. Ciekaw jestem ich odpowiedzi na uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o to uszkodzenie, to napisałem im że problem nie jest tak poważny, żeby nie dało się tego naprawić. Grzecznie przeprosili, podziękowali za zwrócenie uwagi i obiecali że prześlą uwagi do działu pakowania. To wszystko. A i jeszcze zapytałem ich, czy możliwe było by kupienie, bezpośrednio u nich, osobnego układu elektrycznego, bo chciałbym znów kupić T-90 A i zrobić mu świecące oczy. Czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kurcze, miałem tego nie robić, ale ciekawość wzięła górę nad rozsądkiem. Musiałem sprawdzić jak będzie wyglądać ta świecąca SZTORA i zrobiłem to, zacząłem dłubać tą nową 90-kę. a To jest efekt 3 godzin strugania:

 

2_zps7b437f35.jpg

 

1_zpse664431a.jpg

 

Miało się świecić i świeci . Fotki może nie najlepszej jakości, bo robione wieczorem w ciemnym pokoju. Jutro dam fotki za dnia, więc może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dorzucić troszkę lepsze fotki modelu z włączoną SZTORĄ:

 

Wyłączona:

 

4_zps1a4aff6c.jpg

 

Włączona:

 

3_zps576ecc95.jpg

 

Tło troszkę nie ten tego, ale łóżko okazało się najlepiej oświetlonym miejscem w moim pokoju. Może się spodoba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw do jakiej strony przed galerią dobrniecie, he, he. Ja juz Grzesiek powoli się gubię jaki model składasz - będę sobie musiał przejrzeć temat. Ale ważne że ciągle do przodu.

A co do Mega to się zastanawiam kiedy zaczną dawać głośniki z odgłosem silnika i wytwornicę dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny czołg Menga będzie miał prawdziwy silnik i będzie strzelał prawdziwą amunicją. T-80BV przerwałem bo skończyła mi się cierpliwość do tych cholernych blaszek ( za dużo ich ). 90-ki nie ruszył bym w ogóle, gdyby nie te świecące oczy. Chciałbym złożyć obietnicę, że nie rozgrzebię następnego modelu, dopóki nie skończę obydwu teciaków. W przeciwnym razie zniknę z forum i już nigdy się na nim nie pojawię. Przyrzekam uroczyście!!!!!! A co do wytwornic dymu, to z tego co wiem takie cudeńka zdarzają się w modelarstwie kolejowym, więc kto wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Tym razem zwracam się z konkretnym pytaniem, bo nie wiem, czy nie popełniłem błędu. Chodzi o system SZTORA i czujniki opromieniowania laserem na wieży. W swoim modelu, zrobiłem otwarte oczy SZTORY ( z wiadomych powodów ), ale za to czujniki z przodu wieży w pozycji zamkniętej. Jak to działa?? Gdy zapalają się emitery SZTORY, w tym samym czasie otwierają się opromienniki, czy te dwa elementy mogą działać niezależnie?? Na każdym zdjęciu T-90 z włączonymi emiterami widać że i opromienniki są otwarte. Czy popełniłem błąd?? Jeśli ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat, to BAAAAAARDZO proszę o pomoc. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym złożyć obietnicę, że nie rozgrzebię następnego modelu, dopóki nie skończę obydwu teciaków.

Możemy się tak umówić.

W przeciwnym razie zniknę z forum i już nigdy się na nim nie pojawię.

To raczej ci nie grozi, bo w razie takiego pomysłu my z kolegą wpadniemy i stanowczo acz boleśnie przekonamy cię do zmiany twojego stanowiska w sprawie forum, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Choć ten temat już chyba nikogo nie interesuje, to ja postanowiłem walczyć dalej i pokazywać na bieżąco, jak powstaje moja 90-ka w nowym wcieleniu. Skupiłem się na wieży i oczywiście mojej obsesji, czyli kabelkach, które są już prawie wszystkie na miejscu. A zatem, z nadzieją że ktoś tu jeszcze zagląda, pragne pokazać mój urobek. Oto on:

 

DSCI0017_zps4c311a55.jpg

 

DSCI0024_zps7e7f91e4.jpg

 

DSCI0020_zps7768b4c8.jpg

 

DSCI0021_zpsf099596d.jpg

 

DSCI0018_zpsd587c18a.jpg

 

DSCI0023_zps0edf9b08.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Chodzi o system SZTORA i czujniki opromieniowania laserem na wieży. W swoim modelu, zrobiłem otwarte oczy SZTORY …, ale za to czujniki z przodu wieży w pozycji zamkniętej. Jak to działa?? Gdy zapalają się emitery SZTORY, w tym samym czasie otwierają się opromienniki, czy te dwa elementy mogą działać niezależnie?? Na każdym zdjęciu T-90 z włączonymi emiterami widać że i opromienniki są otwarte. Czy popełniłem błąd?? Jeśli ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat, to BAAAAAARDZO proszę o pomoc. Dziękuję
Cała moja wiedza wynika z obejrzenia paru zdjęć i myślenia, więc nie traktuj jej jak wiedzy, a jako przyczynek do dyskusji.

Założenia:

  • Jeśli czujniki opromieniowania nie będą otwarte to nie wykryją promieniowania
  • Jeśli promienniki podczerwieni nie będą otwarte to nie będą w stanie zakłócać.
  • Jeśli nie są potrzebne to lepiej żeby były zamknięte bo to chroni je przed „działaniem czynników zewnętrznych”.

Teza:

  • Jeśli otwarte są pokrywy promienników to muszą być otwarte pokrywy czujników.

Dowód:

  • Brak.

Uwagi:

  • Nie zachodzi implikacja odwrotna.
  • Słabym punktem mojego rozumowania jest mój brak wiedzy czy promienniki podczerwieni w „położeniu bojowym” są włączone ciągle, a odsłaniane dla zadziałania, czy też odsłonięte ciągle a włączane dla zadziałania. Wydaje mi się, że przy ich mocy raczej zachodzi ta druga wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że jednak popełniłem błąd :/. Tak jak pisałem, na każdym jednym zdjęciu 90-ki widać, że jeśli włączone są emitery podczerwieni, czujniki promieniowania, również są otwarte. Wychodzi mój brak wiedzy merytorycznej i teraz będę musiał kombinować jak wyjść z tej sytuacji. Bo żal będzie po prostu zasłonić te świecące oczka :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza światełkami i tak nie mam pojęcia o czym mówicie i nawet jak to działa, więc napiszę że model na chwilę obecną mi się podoba. Mam nadzieję że nie utkniesz na kabelkologii i temat pojedzie dalej - głównie chodzi mi o proces malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Danielu, że musze je otworzyć. Patrząc na jakiś filmik na YouTube, zauważyłem że jak zaświeciły się emitery, od razu otworzyły się czujki. Nic to, jak przyjdzie paczka z T-90A, zrobi się małą podmiankę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.