Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gustowna pościel już była to następne zdjęcia koniecznie zrób w sraczu.

Pzdr

 

W sraczu zrobię jak będę kleił Tygrysa . To chyba będzie najlepsza sceneria. A kafelki mam beżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam po dłuuuugiej nieobecności. Tak jak obiecałem, ja walczę nadal. 90-ka bardzo wolno, ale się składa. Żałuję, ale w moim modelu czerwone oczka Sztory jednak nie zabłysną. Popełniłem mały błąd i musiałem pozasłaniać światełka. Mimo że jest mi troszkę żal, nie przejmuję się już tak bardzo, gdyż mam w planach model tego czołgu:

 

 

T-90_Tank_Day_Kubinka_2000_zps18715281.jpg

 

i jak widać, oczka tego czołgusia są zaślepione (u mnie w modelu narazie jedno oczko ). No nic, teraz troszkę fotek. Ich jakość nie jest najlepsza a to dlatego że mam zupełnie nowy aparat i jeszcze nie do końca go rozgryzłem. Mam jednak nadzieję, że coś tam uda się na nich dojrzeć:

 

DSCI0095_zps30ba3512.jpg

 

DSCI0097_zpsd7a30f81.jpg

 

DSCI0078_zpsde531e05.jpg

 

DSCI0096_zpsb49f11eb.jpg

 

DSCI0098_zps7f891c10.jpg

 

DSCI0094_zps2c2bd484.jpg

 

DSCI0093_zpscad1c07b.jpg

 

A tu, trzej przyjaciele z boiska. Pomimo że jest miedzy nimi kilka lat różnicy, to przecież, wciąż ta sama drużyna :

 

DSCI0100_zpsf9a5d3a7.jpg

 

Zdecydowanie muszę się zaopatrzyć w większe tło i dojść do porozumienia z aparatem . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BV nie zmieścił się w kadrze . A tak na serio to muszę ustalić sobie jakieś priorytety, bo słabo to u mnie wygląda. Na 100% 90-ka idzie na pierwszy ogień, potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Model 90-ki powoli kończy się składać. w związku z wczorajszym dniem wolnym od pracy, coś podziałałem. Naprawiłem uszkodzoną osłonę celownika działonowego, popracowałem nad tyłem pojazdu i założyłem ( nie na stałe ) jedną gąsienicę. Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość względem jakości zdjęć i braku tła, które uległo zniszczeniu i muszę kupić nowe. Oto co podziałałem:

 

DSCI0120_zpsea744bef.jpg

 

DSCI0122_zps21146d40.jpg

 

DSCI0121_zpsfea6d631.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daniel, Kuźwa, róbmy coś z tymi modelami, bo do usra...j śmierci je będziemy kleić . 18 stron wątku to troszkę dużo . Gąski, faktycznie dużo łatwiej się składa niż te poprzednie, nie ma tyle wycinania co w tamtych, bo te producent dał już prawie wycięte. Ruszaj, ruszaj ze swoim i kończmy to, bo pomału z tego wątku zaczyna się robić książka a i Terminatory już na nas patrzą . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Czas by było już kończyć tą rosyjską epopeję i zacząć malować model, który poskładany jest już w całość. Wczoraj moja 90-ka dostała podkład i myślę że już wkrótce, zacznie nabierać kolorków. Przepraszam że bez tła, ale gdy próbuję postawić model na białym brystolu i zrobić zdjęcie, to wychodzi ono jakieś ciemne i wtedy wygląda to jeszcze gorzej. No a teraz kilka fotek:

 

DSCI0170_zps2034c40a.jpg

 

DSCI0169_zpsa96f909b.jpg

 

DSCI0168_zps861e3393.jpg

 

DSCI0167_zps784f720a.jpg

 

DSCI0165_zpsf1e8a08a.jpg

 

Do następnego razu, gdy, mam nadzieję pokażę już model bardziej kolorowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, ja raczej nie będę się bawił w takie rzeczy jak preshading z prostej przyczyny. Nigdy tego nie robiłem i nie chcę sobie popsuć modelu, jakimiś nieudolnymi próbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie go poskładałeś mam nadzieję że tak samo pomalujesz model .

Jak bez preshadingu to dobrze jest zrobić czarny podkład wtedy można wyrzeźbić podziały linii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzieje się, dzieje Przemku. Ino czasu nie ma, co by fotki wrzucać. W środę mam wolne to postaram się wrzucić jakieś zdjęcia. Na razie jestem na etapie maskowania modelu, choć wieża jest już dwukolorowa ( piaskowa i zielona ). Właśnie w tej chwili oblepiam kadłub blue tackiem i myślę że jutro prysnę go na zielono. Muszę się jeszcze przelecieć do sklepu po farbkę w kolorze gumy co by pomalować koła. Myślę że w środę, lub w czwartek czymś się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! O rety!! Ten warsztat trwa już rok i końca nie widać :( . No ale jak się już zaczęło, to skończyć trzeba. Jak pisałem, mój model jest w trakcie malowania. Wieża jest już piaskowo-zielona, dziś dokończę maskować kadłub i jutro go pomaluję. A tak oto, wygląda to w tej chwili:

 

DSCI0174_zpsb3329822.jpg

 

DSCI0177_zps077f3c18.jpg

 

DSCI0173_zps0f24af4d.jpg

 

DSCI0175_zpscb955674.jpg

 

Mam nadzieję że coś widać. Muszę się pozbyć tego mojego pseudo aparaciku i kupić jakiś porządniejszy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku!! Tło już mam, ale jak na nim stawiam model to w ogóle nic wtedy nie widać, a w tym, moim pożal się Boże aparacie niczego (prawie ), nie da się ustawić ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Grzesiu sobie poczynasz nie informując kolegów z forum

Super wyszło Ci to malowanie , ja gdym nie cudował może tez było by takie ładne , ale kto nie próbuj ten nie ma.

Juz blisko FINISH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie informuje Przemku? Przecież pisałem do Ciebie, że wieża już dwukolorowa . Moje malowanie wyszło, jak wyszło, idealnie na pewno nie jest. Przede wszystkim staram się dokładnie odwzorować każdą plamę, dbam o to by każda, nawet najdrobniejsza krzywizna, znajdowała się w odpowiednim miejscu. Myślę, że Mengowi można ufać, jeśli chodzi o schematy malowań. Co mnie martwi? To, że kolor piaskowy na moim modelu, jest za jasny, no ale stosowałem się do zaleceń producenta modelu. Mam nadzieję że Sidolux to załatwi i piasek, stanie się nieco ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , po sido piaskowy ci pociemnieje ale po olejach z terpentyną ...z powrotem pojaśnieje chyba że będziesz cieniował washem ?

Jakiej farbki użyłeś dom piaskowego bo mi się podoba natomiast zielony jakby dla mnie przy ciemny ale może to kwestia nie zbyt ostrych fotek .

Trzymam kciuki gdyż model jest wart ięknego wykończenia .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowy kolor to farba Valleyo Air Sand, natomiast zieleń, to Valleyo Air Dark Green. W rzeczywistości jest troszkę jaśniejsza, ale ciemniejsza niż np. Valleyo Air Russian Green. Tak jak pisałem, jeśli chodzi o dobór kolorów, zastosowałem się do sugestii Menga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tych, którzy tu jeszcze zaglądają! Postanowiłem Wam dziś pokazać, co dzieje się gdy stawiam mój model na białym tle. Dodam tylko że kadłub czołgusia pomalowałem już na zielono. Zostało dodać czarne plamy, pomalować koła i gąski. A potem to już wiadomo. Sido, kalki, wash itd. itp. Teraz kilka fotek. Ja osobiście jestem załamany ich jakością :

 

DSCI0184_zps9df23cd6.jpg

 

DSCI0185_zps2215e2fb.jpg

 

DSCI0181_zps1ae5dc24.jpg

 

DSCI0182_zpsf70a8e00.jpg

 

DSCI0183_zps4309c69f.jpg

 

DSCI0180_zps3341c5b7.jpg

 

DSCI0179_zps26c47b5a.jpg

 

Masakra, prawda? Tło zamiast być białe, na niektórych fotkach w magiczny sposób zrobiło się niebieskie, kolory na modelu przekłamane . Ogólnie zdjęcia wyglądają koszmarnie. m

Mam na dzieję że za miesiąc, lub dwa, uda mi się coś odłożyć na jakiś porządny aparat. A tym czasem pozdrawiam kolegów serdecznie i nie życzę miłego oglądania, bo na pewno takie nie będzie.

 

P.S. Te zdjęcia i tak zostały nie co podciągnięte w Windowsie 8.1. Bez tego było jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.