Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krzyśku! Moje " studio " wygląda podobnie. To po prostu kwestia aparatu. Chciałem przyoszczędzić na sprzęcie, to teraz mam. Kiedyś używałem prostego Nikona Coolpixa i było ok. Teraz mam tanią podróbkę Olimpusa. Chyba znów zacznę robić fotki telefonem na podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, ja nie robię zbiorników. Nie wiem dlaczego, ale dla mnie osobiście rosyjskie czołgi bez dodatkowych beczek, wizualnie prezentują się lepiej. Kilka modeli współczesnych rusków już skleiłem i żaden nie miał beczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobają i w swoim zamontuje

 

Wolna wola Przemku. Przecież nikt nie powiedział że na modelu, kategorycznie nie można montować zbiorników. Kiedy służyłem, jako dowódca załogi czołgu, obejmy na dodatkowe beczki służyły nam jako poręcze do wspinania się na wóz. Tak właśnie wchodziło się na czołg, podczas strzelań poligonowych, za przeproszeniem " od tyłu ". Dlatego właśnie na naszych czołgach nie było dodatkowych beczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów! Mam bardzo poważne pytanie odnośnie malowania. Powiedzmy, ze troszkę spartoliłem malowanie kamuflażu. Przejścia między kolorami piaskowym i zielonym zrobiłem ostre, a powinny być dość mocno rozmyte. Czy istnieje jakiś sposób, by to poprawić bez konieczności przemalowywania całego modelu?? Jeszcze jedna sprawa. Nie wiem czy coś złego dzieje się z moimi oczami, czy co, ale czy na tym wozie:

 

t-90_demo_04_zps08ae8a5c.jpg

 

widać jakiekolwiek, czarne plamy kamuflażu, na jego fartuchach przeciwkumulacyjnych?? Bo jeśli i Wy, drodzy oglądający, nie widzicie żadnych czarnych plam, to oznacza że Meng kłamie, co do malowania i zamiast trójkolorowego, powinno być dwukolorowe. Czy zgadzacie się ze mną?? Z góry dziękuję, jeśli ktoś z Was, drodzy koledzy, zechce się wypowiedzieć w obydwu kwestiach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu nigdzie nie widziałem czarnych plam na tym wozie

 

Uff, bo już się bałem ze mi się coś z oczami porobiło. Tzn. że Meng mnie okłamał, bo w instrukcji dają coś takiego:

 

 

img005_zps4bab0cf0.jpg

 

Dzięki za odzew Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu nigdzie nie widziałem czarnych plam na tym wozie, a miękkie kamo psikasz z ręki.

To nie jest takie proste , przynajmniej dla mnie

Tak próbowałem malować z reki to robił mi się ten "odkurz" i wydaje mi sie ze to było spowodowane zbyt dużym ciśnieniem powietrza , ale muszę to jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste , przynajmniej dla mnie

Tak próbowałem malować z reki to robił mi się ten "odkurz" i wydaje mi sie ze to było spowodowane zbyt dużym ciśnieniem powietrza , ale muszę to jeszcze sprawdzić.

Do tej pory mam z tym problem ale udało mi się już go chyba zminimalizować do końca. Praktycznie go już nie miałem na Panterze oraz Stugu i faktycznie to kwestia ciśnienia do rozcieńczenia dlatego przed każdym malowaniem mam kadłub malarski do przetestowania proporcji przed spitoleniem malowania.

Grzechu wydaje mi się że to już po prostu pójście na skróty grafika który wykorzystał gotowe kamo a jedynie dodał orła i flagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszmościów.

Blu tack jedynie. Bardzo wąskimi wałeczkami zasłoń piaskowy przy styku z zielonym zostawiając szparkę. Jak będziesz psikał zielonym zrobi się łagodne przejście. Oczywiście plamy zieleni powiększą Ci się nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój T-90 na chwilę obecną szczelnie pozamykany - permanentna awaria sprzętu malarskiego. Mam nadzieje że wymiana igły i dyszy przywróci mu świetność, ale to za jakiś czas bo finanse skierowałem w innym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ciąg dalszy moich zmagań z 90-ką. Sam się dziś zacząłem zastanawiać, do ilu stron tej książki, wspólnie z kolegą Danielem, dobijemy zanim skończymy te modele. Ja w każdym bądź razie, wytrwale brnę do przodu i chyba widać już ostatnią prostą. Byle teraz nie wkurzyć żony . Ok, do rzeczy. Mogę uznać, że model, jest już pomalowany, no może poza wyjątkiem gąsienic. Ostre przejścia między kolorami poprawiłem, psikając zielenią z ręki i z efektu jestem zadowolony. Chyba tylko w jednym miejscu, nie trafiłem w krawędź i będę to musiał zamalować. Dziś powinno udać mi się zasidoluksować model i może nawet położyć kalki. Na chwilę obecną, model tak się prezentuje:

 

DSCI0192_zps39a564f0.jpg

 

DSCI0197_zps3350a3c4.jpg

 

DSCI0198_zps274ed69a.jpg

 

DSCI0195_zps7fbf8635.jpg

 

DSCI0194_zpsb99073fc.jpg

 

DSCI0199_zps3bf5cb60.jpg

 

Myślę, że nie jest tak najgorzej. Umówiłem się też z kolegą, że gdy skończę model, porobi mi zdjęcia swoim wypaśnym aparatem, więc z pewnością, będzie się też przyjemniej oglądało moje wypociny. To tyle na teraz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu, piaskowy jest dobry. Jasny wydaje się tylko i wyłącznie na fotkach. Po sidoluksie ten kolor jeszcze pociemnieje i wtedy, będzie już zupełnie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii tła..

Była juz sypialnia, pokój, więc następne zdjęcia będą w kuchni czy w łazience?

 

A tak poważnie -wziąłbyś zrobił zdjęcia na normalnym tle z bristolu. Można by ocenić model na tym etapie. Siedzisz na forum kupę czasu, a zdjęcia wyglądają tak, jakby to był warsztat z cyklu: "Cześć jestem tu nowy.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Vallejo Air Sand 71.075. Wiem skąd Twoje obawy. Czołg z orłem na bokach, można znaleźć w internecie w dwóch odsłonach. W takiej:

 

T-90_Tank_Day_Kubinka_2000_zps18715281.jpg

 

To jest ta, którą ja robię, oraz w takiej, to malowanie zaproponował Trumpeter w swojej T-90 cast turret, a Meng to skopiował bez przemyślenia:

 

741ccb183dd8e59fc3d1d96cf97540d2_zpsfcbb200d.jpg

 

Wierz mi Daniel. W rzeczywistości, piaskowy, którego ja użyłem, pasuje idealnie, do wozu z pierwszej fotki . Jedyne, co kładzie merytorykę na łopatki, to, to, że czołg z pierwszego zdjęcia, ma zupełnie inny zasobnik wieżowy ( ten z numerem 313 ), niż to co dał Meng, ale to już jest szczegół, którego ja osobiście czepiać się nie będę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin!! Kilka stron temu, pokazałem na fotkach, co dzieje się, gdy stawiam model na białym brystolu. Wychodzi kupa. Mam po prostu do d..y aparat. I tak staram się ograniczać wstawianie fotek, do minimum i wstawiam tylko te, na których naprawdę coś widać. Po prostu chcę pokazać, że jestem w stanie ukończyć model, że nie zostawiłem tego, że nie został zniszczony itp. itd. Tamta 90-ka, była fotografowana porządnym aparatem i było dobrze, niestety, tamten aparat się popsuł i lipa. Następne fotki jakie wstawię, ukażą model już ukończony ( o ile żona znów czegoś nie wywinie ) i będą robione naprawdę dobrym aparatem zgodnie z modelarskimi przykazaniami, bo kolega zgodził mi się pomóc. Od tej pory już nie wstawię żadnej fotki. Teraz dopiero galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po wczorajszym ochrzanie od Marcina, miałem już nie wstawiać fotek, ale postanowiłem zaryzykować jeszcze raz. Ustawiłem model na białym tle, aparat przełączyłem w tryb auto i oto co wyszło:

 

DSCI0202_zps7b5b8d4e.jpg

 

Może za dużo kombinowałem z ustawieniami aparatu i dlatego fotki wychodziły marne. Ta też super nie jest, ale zawsze lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.

Tylko w microsoft picture menager, albo innym trzeba obciąć dół. Ale nie powiesz mi, że model nie wygląda lepiej na takim tle.

A aparatem baw się dalej, bo na pewno da się coś z niego wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.