Skocz do zawartości

MiG-21bis 1:48 Eduard


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem, próbuję trochę cudować, ale bez popuszczania wodzy fantazji. Raczej w kierunku tego, co rzeczywiście może występować w przyrodzie.

 

4b5a5cd789c6af34med_889.jpg

 

2337069.jpg

 

Zastanawiam się trochę nad sensem przegrzewania blach, ciężko znaleźć jakiekolwiek zdjęcia MiG-21 z tęczą na osłonie dyszy wylotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zamiast zdjęć sylwetek daj zdjęcie dyszy, na której się wzorujesz.

 

http://imgur.com/aGBQEiY

aGBQEiYs.jpg

To tak dla przykładu jak mniej więcej wyglądała dysza w naturze [ choć pewnie były i troszkę czyściejsze ] Jaki by nie był czysty płatowiec , ta część s-lotu była zawsze brudna, szczególnie od spodu - olej, paliwo , temperatura robiły swoje.

Sorry za rozmiar fotki , ale nie mogę korzystać z imageshacka i próbuję wszystkiego co mi wpadnie "w sieć "

 

Jakby mi takie coś wyszło to byłbym szczęśliwy a póki co próbuję co jaki da efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie mówił że podrzuciłem 1 fotkę i to z najbardziej "czystą "dyszą , to masz jeszcze 4 do wyboru:

HVRb0ag.jpg?1

mr6rIR2.jpg?1

91MjuWq.jpg?1

ulfvaJU.jpg?1

 

Tu widać "niebieskie" przepalenia na górze dyszy , ułożenie "kolorów " pasami po obwodzie dyszy, no i zacieki z oleju , nafty , brudu , deszczu , okopcenia .

Dół bardziej okopcony , uświniony , góra bardziej "poprzepalana -przegrzana "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten złotawy kolor jest idealny z palety Model Mastera, poszukaj Burn Metal, tylko metalizer do polerowania. Uważaj z "niby" Burn Metal Non Buff całkiem inny kolor. Jak będziesz miał okazje kup. A resztę podpowiem jak zrobić takie dysze jak na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten złotawy kolor jest idealny z palety Model Mastera, poszukaj Burn Metal, tylko metalizer do polerowania. Uważaj z "niby" Burn Metal Non Buff całkiem inny kolor. Jak będziesz miał okazje kup. A resztę podpowiem jak zrobić takie dysze jak na zdjęciu

 

Rozumiem że podpowiedż , będzie tu na Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pobawiłem się pokazowo dyszą swojego Miga. Do malunku użyłem metalizerów Model Mastera. Na początek poszedł Aluminium (Non Buffing), następnie poszedł Burn Metal 1415. Na to poszedł ołówek i pastela pomarańczowa. Przyznam szczerze, że dawno nie malowałem Burn Metalem i ku mojemu zaskoczeniu zrobił się jakiś taki ciemniejszy. Ale przeglądając paletę Alclad stwierdziłem, że Pale Burn Metal jest alternatywą dla MM. a tak w ogóle nie wiem czy się dostanie na naszym rynku MM 1415. Robiłem to tak na szybko i efekt nie jest tak powalający jak bym się do tego przyłożył bo i tak w moim przypadku to i tak to będzie zmyte. Co do techniki. Po samym malunku nacieram w interesującym mnie miejscu pędzelkiem i grafitem ze zwykłego ołówka, tylko musi być jak miękki. Do uzyskania cieńszych "kresek" można część przysłonić zwykłą kartką i trzeć samą końcówką pędzla. Tak samo postępujemy z suchą pastelą. Dla szybszego łapania pigmentu można metalizer pokryć matem i na koniec polerować. Zacieki oleju itp. robione są farbą olejną dla plastyków. Mała kropka z wykałaczki i roztarta ręcznikiem papierowym. Praca czasochłonna lecz efekt można uzyskać zbliżony do oryginału.

 

IMG_3267.png IMG_3272.png IMG_3274.png IMG_3275.png IMG_3278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już zostanie. Sądzę, że nie ma wstydu. Pokolei: Super iron od Gunze + Tamyia smoke na wewnętrzny pierścień; Clear blue i clear orange. Fuel stain i streaking grime od AK. Pigmenty Miga, i na koniec wash Pro Modeller. Co każdy środek bezbarwny błyszczący i na sam koniec bezbarwny satynowy.

 

3xwt.jpg

 

z8ew.jpg

 

ku3v.jpg

 

raej.jpg

 

I pytanie - używa ktoś Nikon Coolpix L23? Jak w tym gównie ustawić porządnie ostrość w trybie makro? Przecież zdjęcia są straszne.

 

edit:

 

Trochę lepsze zdjęcia:

 

8l22.jpg

 

xe7t.jpg

 

i1g2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ok, skoro nie ma uwag, albo też tak do dupy, że szkoda słów

 

Pomału do przodu, zrobiłem belki podwieszeń.

 

c9h5.jpg

 

nsmb.jpg

 

pibo.jpg

 

e8cx.jpg

 

pvie.jpg

 

Konfiguracja będzie festyniarska - 2x R-3R, 4x R-60 i PTB-800, które właśnie się tworzą. Sądzę, że jutro będzie co pokazać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza może być ale wyrzutnie dla R-60 APU-60-II trzeba przemalowac , niestety .One miały kolor siwy, nawet ciemno siwy .Sorry , nie mam lepszych fotek , może Koledzy znajdą coś lepszego .Pokrycie lakierowane , błyszczące -wyrzutnie niemal nieużywane w codziennej eksploatacji.

E8o5I0R.jpg

Kolejne 2 fotki -ale niestety , znowu "pokazówka " i rakiety zasłaniają wyrzutnię.

pwaExVW.jpg

9DixFrK.jpg

A z tyłu APU-60 wygląda tak :

v5hkhx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę te R-3R do podmalowania :

-głowica bardziej "matowa" i powinna być nieco dłuższa, oraz nieco bardziej ostry kształt

-zielony "pasek" na k-bie [ element zapalnika zbliżeniowego-radiowego ]

2mhzuw5.jpg

256fymw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ładny model -więc lepiej zawczasu cos poprawić jak można i pózniej mieć satysfakcję .A" marudni migospece " wychwytują przede wszystkim to ,co od razu rzuca sie w oczy.Wiele rzeczy czy szczegółów pamiętam z życia , albo ew. coś mi się wydaje nie tak i wtedy rzucam okiem na fotki, a tego nie da się oszukać.

Jak na etapie prac zostaną wychwycone błędy , to jak wielka będzie radość na koniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele -jak jeszcze troche poprawisz amortyzatory goleni [ ma być chrom -a nie srebrzanka ] to już nie będę marudził [ na razie ]

Wierzę że zrobisz ładny model MiG-21 , a nie jak sie nieraz widzi "wyrób Migopodobny" bo komuś zabrakło trochę cierpliwości i dokładności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory czułem trochę presję, teraz to już jawny mobbing Golenie są pryśnięte "chrome silver" i nawet przepolerowane, zmatowieć musiały przy dalszych pracach - sklejaniu, washowaniu. Kombinował nic już z nimi nie będę, koło jest wielkości paznokcia kciuka, rozklejać tego nie będę a poprawianie sklejonej goleni może i prawdopodobnie skończyło by się jakąś spektakularną katastrofą - nie będę kusił losu.

 

Co do R-3R - pas był czarny, bo się znów zasugerowałem instrukcją Edka. Położyłem na to zieloną kalkomanię, też z zestawu, ale czarny trochę przez to przebija. Tak czy inaczej zostanie tak, jak poniżej. Pociski jeszcze się błyszczą (poniżej też) bo jeszcze nie kładłem matowego na koniec. Będą jeszcze podmalówki, malowanie dysz silników rakietowych (15 sekund pracy z wiertłem i skalpelem) ale to już nie dziś bo mnie te mikroskopijne kalkomanie na R-60 wykończyły.

 

dtay.jpg

 

vk84.jpg

 

g8kj.jpg

 

2qru.jpg

 

Swoją drogą, Kalkomanii na R-60 było za mało na kompletne oklejenie 4 sztuk i musiałem porcjować. Jeśli ktoś ma zamiar wywalić do kosza kalki nr S165 i S167 z tego zestawu, czy jakiegokolwiek innego edkowego ołówka to ja chętnie przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem dobrać tego charakterystycznego czerwonawego koloru Ale domaluję jeszcze jasno-szarym kolorem głowicę termoczułą, to jeszcze nie jest ostateczna wersja. Jeszcze trochę pracy nad uzbrojeniem będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranna kawa i marudzenie to mój codzienny rytuał

Wrzucam 3 fotki to zobaczysz co jeszcze ew. można poprawić ,żeby było jeszcze ładniej i tak naturalnie.

-podcięcie skrzydełek

-głowicę zachodzacą pod skrzydełka

-głębokość i ścięty przód zagłuszki

r6002jpg_ehrqnea.jpg

R-60-x-6-_ehrqneq.jpg

R-60jpg_ehrqnwp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie brzechwy w R-60 mają skośną krawędź, zdjęcie nie jest w ich płaszczyźnie i może tego nie widać, ale ją mają. Co do kolorów - domaluję jeszcze jasno-szarą osłonę głowicy termicznej i pomaluję wnętrze dysz silników, na całość, łącznie z PTB-800 pójdzie jeszcze bezbarwny mat i koniec w temacie podwieszeń.

 

xmm0.jpg

 

1t6j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.