Skocz do zawartości

German HANOMAG Sd.kfz.251/1 TAMIYA 1:35


Polski_Czołgista

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że użyłeś gumowych gasienic z zestawu. One nie powinny być taknapięte w swoim górnym biegu tylko opadać na koła jezdne. MOżesz spróbować je podkleić. Pooglądaj trochę zdjęć aby efekt wyszedł w miarę dobry.

 

Gąsienice będą jeszcze zdjęte bo czarnych nie zostawię, podkleję je ale to już potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lepiej byłoby patrzeć. A modele najzdrowiej maluje się od koloru najjaśniejszego do najciemniejszego, przynajmniej w początkach kariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzecim zdjęciu od końca wygląda jakbyś malował pędzlem. Najlepiej kup gotowego wash'a ciemny brąz z AK bądź Mig. Tylko najpierw go pomaluj sidoluxem żeby się wash dobrze rozpływa.

Pod kalki tez trzeba było dać sido, ale teraz już troszkę za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzecim zdjęciu od końca wygląda jakbyś malował pędzlem. Najlepiej kup gotowego wash'a ciemny brąz z AK bądź Mig. Tylko najpierw go pomaluj sidoluxem żeby się wash dobrze rozpływa.

Pod kalki tez trzeba było dać sido, ale teraz już troszkę za późno.

Ok jest tak. Podczas malowania pod taśmę maskującą dostało się troszkę farby więc musiałem troszkę pędzlem pojechać ale po wszystkich zabiegach myślę że będzie to jakoś wyglądało. Co do washa to wole zrobić własny bo zakup pigmentu jest nr 1 na mojej liście zakupów lae pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś genialny błąd... nie powinno się malować jasnym kolorem na ciemny... te zdjęcia mówią wszystko

popatrz na ten model, popatrz na schemat malowania, popatrz na warsztaty innych i zadaj sobie pytanie czy to jest dobre?? potem zadaj sobie pytanie czy warto go myć?? a potem zadaj sobie pytanie czy nie będzie lepiej jak się posłucha rad innych modelarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś genialny błąd... nie powinno się malować jasnym kolorem na ciemny... te zdjęcia mówią wszystko

popatrz na ten model, popatrz na schemat malowania, popatrz na warsztaty innych i zadaj sobie pytanie czy to jest dobre?? potem zadaj sobie pytanie czy warto go myć?? a potem zadaj sobie pytanie czy nie będzie lepiej jak się posłucha rad innych modelarzy...

 

No posłuchałem rady Desaxe i oto efekt. Według mnie model wygląda ładnie. Ja mam tylko 12 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko 27 i gdzie jest wyznacznik/skala wyrozumiałości dla modelarzy?? potraktuj ten warsztat jako doświadczenie i następne model rób rozważniej

 

Też robiłem kiedyś w taki sposób model... ale chyba wyszedł lepiej przynajmniej pod względem malarskim ;)

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=32834

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko 27 i gdzie jest wyznacznik/skala wyrozumiałości dla modelarzy?? potraktuj ten warsztat jako doświadczenie i następne model rób rozważniej

Dobra ok. Następny będzie Flakpanzel albo Brummbar od tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Według mnie model jest skończony ale to wg mnie piszcie co muszę poprawić. Wash od Ak (mój pierwszy kupny wash)

i pigment AK (pierwsze moje spotkanie z pigmentami) myślę że jak na pierwszy raz to dość dobrze mi wyszło.

Jestem zadowolony z efektu

1+End+-+14

1+End+-+13

1+End+-+12

1+End+-+11

1+End+-+10

1+End+-+9

1+End+-+8

1+End+-+7

1+End+-+6

1+End+-+5

1+End+-+4

1+End+-+2

a tu fotka tego czym to robiłem

1+End+-+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Panowie , żadnych braw dla młodego modelarza ???

 

Bardzo fajny pojazd . Zabieraj się za następny model . Bardzo dobrze , że sięgasz po chemię i eksperymentujesz. Pomalutku zbieraj sobie różne siuwaksy i pigmenty .

No i popracuj następnym razem nad zdjęciami , żeby nie były takie ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.