Skocz do zawartości

Duze jest piekne ? Pz.Kpfw.II Ausf. C Skala 1:6 !!!!


BigIsPiekne

Rekomendowane odpowiedzi

A te "braki" nie wynikają z tego, że masz pudełkową wersję Aufs.C a robisz z bokami od Aufs. B ?

Wanna ma ewidentnie przód półokrągły - wersja "B", a widzę, że robisz kanciasty jak w "C"...

Widać dali dwa przody a zapomnieli o bokach... Hm... ciekawe jak pasuje drugi "dziób". Mógłbyś proszę sprawdzić i dać znać ?

 

Wyglada mi to bardziej na niedopatrzenie projektanta.

Mam potwierdzenie ze w karzdym pudelku sa elementy do zrobienia wersji "B" lub "C" ale firma z jakiegos powodu tego nienaglasnia.

Porownujac nos z wersji "B" wydaje mi sie ze takigo problemu by nie bylo, zwlaszcza z powodu ze czesci tam uzyte sa wypelnione.

Niestety nie jestem w stanie dokladnie tego sprawdzic bo mam juz wanne sklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szpachlówka żywiczna załatwi sprawę z dziurami, a swoją drogą ten stwór jest pewnie robiony pod te figury w 1/6 w szmacianych wdziankach, więc zdetalowanie jest se takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... spodobało mi się głównie wyzwanie robienia takiego modelu.

Nie chwaląc się.... we wtorek ma do mnie dojechać Sherman w 1:6

Jak tylko dobiorę się do pudła opiszę swoje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za głąby. A ja myślałem że z mniejszymi modelmai to trzeba się narzeźbić, ale to się już w pale słonia nie mieści. No szlag by mnie chyba jasny trafił jakbym tyle kasy wyskoczył i dostał takie cóś. Ech, ważne że sięnie poddajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge podazyc za tokiem myslenia projektanta tego modelu.

Pomijajac fakt ze te haki nie przypominaja te ktore mam na zdjeciu to czemu nie zrobione je w calosci ?

I wtym rozmiarze pominiento nity ?

 

0014_zpsc965ae98.jpg

 

Nie bede zmienial krztaltu hakow, bo moze i takie tez byly, ale nity dorobie.

 

0015_zpsb5e95f94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie widać

Kurde nie myślałem że aż taka tandeta ....

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości popatrzyłem w swoje papiery. Przód koła ma niewielkie braki zdaje się.. Kilku dziurek brakuje tak jakby. Na archiwalnych fotkach też takie są.. No chyba że koła były takie i takie w różnych wersjach...

Andrzej

w00777_9644949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny element - nastepny problem.

Chodzi o ograniczniki. Tak chyba ten element sie nazywa. Mozna go zobaczyc na orginale :

 

0018_zpsde4bf1de.jpg

 

Dragon wspanialomyslnie dolaczyl 15 tych elementow apotrzebnych jest tylko 10.

Problem jest ze sa 2 rodzaje tych elementow. 6 skierowanych w gore a 4 na dol. Guma na wszystkich elementach jest na dole. W modelu jest dolaczonych 12 i 3 ???????

Rozciolem jeden element i obrocilem zeby guma byla we wlasciwym kierunku.

 

0019_zps11018b4b.jpg

 

Element jest troche uproszczony, wiec dorobilem sruby.

 

0020_zps78f91acb.jpg

 

Pomalu zblizam sie do etapu spawania wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Dragon powinna ci, B.I.P., ufundować jakiś dodatek do renty za szkodliwe warunki pracy nad modelem. Toż to nerwy miałbym już na tym etapie zszargane do cna. Wygląda to na kompletne niedbalstwo projektanta i producenta. Masa rzeczy uproszczonych i wykonanych tak naprawdę byle jak, a przecież to nie jest modelik do wargamingu! Przy tej cenie i skali nie oczekiwałem, że aż tyle trzeba zrobić we własnym zakresie.

Na początku zazdrościłem modelu, teraz to brzydkie uczucie mnie już opuściło... Dużo cierpliwości i samozaparcia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ja z każdym kolejnym zdjęciem jestem coraz bardziej zdegustowany wykonaniem tego cudu.

Widząc formę wykończenia burt od wewnątrz to rozumiem, że albo tam będzie kadłub wewnętrzny z wyposażeniem wnętrza (w instrukcji jednak chyba tego nie widać) albo jest to surówka pod RC.

A autor o co walczy, dokąd zmierza - hiperrealistyczna redukcja czy może, replika skorupowa stacjonarna z opcją full RC czy może jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ja z każdym kolejnym zdjęciem jestem coraz bardziej zdegustowany wykonaniem tego cudu.

Widząc formę wykończenia burt od wewnątrz to rozumiem, że albo tam będzie kadłub wewnętrzny z wyposażeniem wnętrza (w instrukcji jednak chyba tego nie widać) albo jest to surówka pod RC.

A autor o co walczy, dokąd zmierza - hiperrealistyczna redukcja czy może, replika skorupowa stacjonarna z opcją full RC czy może jeszcze coś innego?

 

Orginalny model nie posiada zadnego wnetrza. Myslalem o robieniu wnetrza ale to by bylo zaduzo dla mnie w tej chwili.

Kupowalem ten model z zamiarem przerobienia go na RC.

Sposob konstrukcji tworzy ten model idealny do tego celu.

Na chwile obecna bedzie to model calkowicie statyczny bez wnetrza. i bedzie czescia wiekszego projektu.

Marzy mi sie Famo ciagnacy przyczepe z tym czolgiem. Jakies 2.5m modelu.

 

Cos w tym stylu :

http://bigscaletanks.forum2go.nl/lang-lopend-project-gestart-sdkfz-9-famo-t1035-210.html

 

http://bigscaletanks.forum2go.nl/trailer-sd-ah-116-voor-achter-de-famo-t2467.html

 

Mam nadzieje ze dotrwam do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kupowalem ten model z zamiarem przerobienia go na RC.

Sposob konstrukcji tworzy ten model idealny do tego celu.

Na chwile obecna bedzie to model calkowicie statyczny bez wnetrza. i bedzie czescia wiekszego projektu.

Marzy mi sie Famo ciagnacy przyczepe z tym czolgiem. Jakies 2.5m modelu.

...

Mam nadzieje ze dotrwam do konca.

 

No to działaj, trzymam kciuki za wytrwałość i za przeróbkę na RC.

Taki zestaw to duża rzecz, w RC był by efekt lepszy niż ten jaki jest z dużymi truckami czy maszynami budowlanymi jakie widziałem np na HOBBY na MTP w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.